'Van der Poel meer dan welkom in Omloop Het Nieuwsblad'
GENT (ANP/Belga) - Mathieu van der Poel is meer dan welkom zaterdag in de openingsklassieker Omloop Het Nieuwsblad. Dat liet directeur Tomas Van Den Spiegel van de organisatie van de Vlaamse wielerkoers weten.
Wereldkampioen veldrijden Van der Poel keerde dinsdag terug in Nederland nadat zijn team na de eerste etappe de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten moest verlaten omdat een lid van de staf positief testte op het coronavirus. Van der Poel had de eerste etappe gewonnen van de wielerronde.
Hij testte maandagavond negatief en kreeg permissie Abu Dhabi te verlaten, waardoor hij nu de mogelijkheid heeft te starten in de Omloop en zo alsnog zijn voorbereiding op de grote voorjaarsklassiekers kan voortzetten. "Zijn team Alpecin-Fenix is aan zet, maar natuurlijk is Mathieu van der Poel bij ons van harte welkom. Hij is niet voor niets de winnaar van onze Ronde van Vlaanderen", zegt Van Den Spiegel.
Van der Poel zal dan wel moeten voldoen aan het coronaprotocol van de internationale wielrenunie UCI. "Hij zal enkele negatieve testen moeten voorleggen wil hij starten zaterdag. Dat is allemaal haalbaar, maar wel nodig om startrecht te verkrijgen." Alpecin-Fenix heeft tot 72 uur voor de start van de Omloop de mogelijkheid zijn selectie aan te passen.
Meer uit Sport
SUZUKA (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull zegt dat het team vooral moet leren voor het verbeteren van de auto's van Max Verstappen en Isack Hadjar. Met Verstappen op de elfde plaats bij de startopstelling en Hadjar op plek 8 lijkt het team niet mee te doen om de winst.
9 uur geledenBERGA (ANP) - Wielrenner Tom Pidcock gaat niet meer van start in de Ronde van Catalonië na zijn val in een ravijn in de vijfde etappe. Zijn ploeg Pinarello-Q36.5 meldt dat ze de Brit uit de wedstrijd halen.
11 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen reageert gelaten op het neerzetten van de elfde tijd in de kwalificatie van de Grote Prijs van Japan. "Het erge is, ik ben niet boos, ik ben daar allang voorbij en dat is niet goed", aldus de Limburger bij Viaplay.
14 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen is er bij de kwalificatie van de Grote Prijs van Japan niet in geslaagd de derde kwalificatiesessie te halen. De Red Bull-coureur kwam in Q2 tot de elfde tijd en was daarmee uitgeschakeld. Verstappen was 1,214 seconde langzamer dan de Italiaan Kimi Antonelli die met 1.29,048 de beste tijd had neergezet. Mercedes-coureur Antonelli veroverde in Q3 ook de poleposition met 1.28,778.
15 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner staat voor de vierde keer in de finale van het Miami Open. De als tweede geplaatste Italiaan rekende in de halve finale in twee sets af met Duitser Alexander Zverev, de nummer 3 van de plaatsingslijst: 6-3 7-6 (4). In de finale treft hij de Tsjech Jiri Lehecka.
15 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen (28) heeft op het circuit van Suzuka de achtste tijd gereden bij de derde vrije training voor de Grote Prijs van Japan. De coureur van Red Bull klokte 1.30,910. De 19-jarige Italiaan Kimi Antonelli van Mercedes reed de snelste tijd.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman is tevreden over het niveau van de oefenwedstrijd tussen het Nederlands elftal en Noorwegen (2-1). "Het was gewoon een goede wedstrijd tegen een sterk Noorwegen", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Dat moeten we ook niet vergeten. Het is een beetje Nederlands om altijd te denken dat je hier makkelijk van moet winnen. De Noren hebben gewoon een heel sterk nationaal team en daar spelen wij een hele goede wedstrijd tegen."
19 uur geleden