Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Van der Poel meer dan welkom in Omloop Het Nieuwsblad'

'Van der Poel meer dan welkom in Omloop Het Nieuwsblad'

GENT (ANP/Belga) - Mathieu van der Poel is meer dan welkom zaterdag in de openingsklassieker Omloop Het Nieuwsblad. Dat liet directeur Tomas Van Den Spiegel van de organisatie van de Vlaamse wielerkoers weten.

Wereldkampioen veldrijden Van der Poel keerde dinsdag terug in Nederland nadat zijn team na de eerste etappe de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten moest verlaten omdat een lid van de staf positief testte op het coronavirus. Van der Poel had de eerste etappe gewonnen van de wielerronde.

Hij testte maandagavond negatief en kreeg permissie Abu Dhabi te verlaten, waardoor hij nu de mogelijkheid heeft te starten in de Omloop en zo alsnog zijn voorbereiding op de grote voorjaarsklassiekers kan voortzetten. "Zijn team Alpecin-Fenix is aan zet, maar natuurlijk is Mathieu van der Poel bij ons van harte welkom. Hij is niet voor niets de winnaar van onze Ronde van Vlaanderen", zegt Van Den Spiegel.

Van der Poel zal dan wel moeten voldoen aan het coronaprotocol van de internationale wielrenunie UCI. "Hij zal enkele negatieve testen moeten voorleggen wil hij starten zaterdag. Dat is allemaal haalbaar, maar wel nodig om startrecht te verkrijgen." Alpecin-Fenix heeft tot 72 uur voor de start van de Omloop de mogelijkheid zijn selectie aan te passen.

Meer uit Sport

Sinner ook op gravel in Monaco tegen Zverev in halve finales

MONACO (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich in zijn jacht op zijn eerste titel op een groot graveltoernooi geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De nummer 2 van de wereld versloeg de Canadees Félix Auger-Aliassime met 6-3 6-4.

1 uur geleden
Tennisser Zverev in drie sets naar halve finales Monte Carlo

MONACO (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich als eerste geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Duitse nummer 3 van de wereldranglijst boekte een zege in drie sets op de Braziliaan João Fonseca: 7-5 6-7 (3) 6-3.

3 uur geleden
Volleybalster Plak stelt zich niet beschikbaar voor Oranje

UTRECHT (ANP) - Volleybalster Celeste Plak heeft zich niet beschikbaar gesteld voor de wedstrijden van Oranje deze zomer. Dat meldde de volleybalbond op de eigen website. De 30-jarige diagonaalspeelster ontbreekt op de 'longlist' van bondscoach Felix Koslowski voor de komende periode, waarin Nederland speelt op de Four Nations Cup en de Volleyball Nations League.

4 uur geleden
Golfer McIlroy begint goed aan jacht op titelprolongatie Masters

AUGUSTA (ANP) - Golfer Rory McIlroy is uitstekend begonnen aan zijn jacht op titelprolongatie op de Masters. De 36-jarige Noord-Ier deelt na een eerste ronde van 67 slagen (5 onder par) de leiding met de Amerikaan Sam Burns.

9 uur geleden
Van Gerwen klopt Bunting na achterstand en bereikt finale

BRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.

18 uur geleden
Van Gerwen klopt Van Veen in kwartfinale Premier League

BRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.

19 uur geleden
Schaker Giri speelt remise en ziet koploper Sindarov uitlopen

PEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is er bij het Kandidatentoernooi op Cyprus niet in geslaagd voor de derde keer op rij te winnen. Na zeges op Rameshbabu Praggnanandhaa uit India en de Amerikaan Fabiano Caruana, moest de 31-jarige Nederlander donderdag in de tiende speelronde tegen de Amerikaan Hikaru Nakamura genoegen nemen met een remise.

22 uur geleden