Van der Poel mederecordhouder met zevende wereldtitel veldrijden
LIÉVIN (ANP) - Mathieu van der Poel is in Liévin wereldkampioen veldrijden geworden. Het was de zevende wereldtitel voor de 30-jarige Nederlander, waarmee hij op gelijke hoogte komt met recordhouder Erik De Vlaeminck.
Achter Van der Poel werd de Belg Wout van Aert tweede. Diens landgenoot Thibau Nys hield in de strijd om het brons de Nederlander Joris Nieuwenhuis achter zich.
Van der Poel werd in 2015 in Tábor de jongste wereldkampioen ooit. Hij was toen twintig jaar en dertien dagen oud. Daarna veroverde hij wereldtitels in 2019, 2020, 2021, 2023 en vorig jaar opnieuw in Tábor. Op de weg behaalde hij in 2023 de wereldtitel in Glasgow.
Felle Jump
Dit seizoen reed Van der Poel een beperkt programma. Hij zou elf keer in actie komen, maar door een ribblessure werden het uiteindelijk acht crossen, die hij allemaal won. Volgend jaar kan hij zijn achtste wereldtitel pakken in het Zeeuwse Hulst.
Van der Poel begon zoals verwacht met een felle jump die hem meteen aan kop bracht, terwijl de op de vierde startrij vertrokken Van Aert moeite had zich een weg naar voren te banen. Na een kleine drie minuten had de titelverdediger al een comfortabele marge opgebouwd. Van Aert, die maar niet uit het gedrang kwam, had al meer dan een halve minuut achterstand. Alleen de Belgen Laurens Sweeck en Michael Vanthourenhout hielden de schade nog enigszins beperkt. Achterhoeker Joris Nieuwenhuis meldde zich bij het ingaan van de tweede ronde ook bij de eerste achtervolgers.
Slotfase
Nieuwenhuis, vorig jaar tweede in Tábor, kende door gordelroos een zeer beperkt seizoen en reed pas drie weken geleden op het NK zijn eerste cross. Met ook de Belgen Nys, Emiel Verstrynge en de aangesloten Van Aert vormde hij een groep waarin zilver de inzet was.
Van Aert versnelde bij het ingaan van de vierde ronde. Het kostte Sweeck, Verstrynge en niet veel later ook Vanthourenhout hun plaats in het groepje achtervolgers. De Belgische favoriet besloot pas vorige week alsnog aan het WK deel te nemen na een beperkt aantal optredens de afgelopen maanden. Een val in de Ronde van Spanje, waar hij een diepe wond aan de knie opliep, had hem lang van de fiets gehouden en Van Aert besloot zich vooral te richten op het komende wegseizoen.
In Liévin was het zilver het hoogst haalbare voor Van Aert. Achter hem reed Nys in de slotronde weg bij Nieuwenhuis.
Meer uit Sport
PILA (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de roze leiderstrui veroverd in de veertiende etappe van de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike reed solo naar de winst in de bergrit van Aosta naar Pila. De Oostenrijker Felix Gall eindigde na 133 kilometer als tweede en Jai Hindley uit Australië werd derde.
1 uur geledenMEDINA DE POMAR (ANP) - Mischa Bredewold heeft de derde etappe van de Ronde van Burgos gewonnen. De 25-jarige renster van SD Worx-Protime versloeg na 126 kilometer in Medina de Pomar medevluchtster Mireia Benito uit Spanje.
2 uur geledenRABAT (ANP/BELGA) - Tennisster Petra Marcinko heeft voor het eerst een titel op het hoogste niveau gewonnen. De 20-jarige Kroatische was in de finale van het WTA-toernooi van Rabat te sterk voor Anjelina Kalinina. Bij een stand van 6-2 3-0 staakte de Oekraïense de strijd met een voetblessure.
3 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om de landstitel tussen de hockeysters van Amsterdam en Den Bosch heeft geen winnaar opgeleverd. In het Wagener Stadion in Amstelveen werd het 2-2.
4 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen hield in Montreal geen goed gevoel over aan de kwalificatie voor de sprintrace bij de Grote Prijs van Canada. De Formule 1-coureur moest zich tevredenstellen met de zevende tijd en bleef ver verwijderd van de Brit George Russell van Mercedes, die het snelst was.
9 uur geledenSAN ANTONIO (ANP/RTR/BELGA) - Oklahoma City Thunder heeft in de finale in de Western Conference in de NBA tegen San Antonio Spurs de leiding genomen. De regerend kampioen won de derde wedstrijd in San Antonio met 123-108 en staat nu met 2-1 voor.
9 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen start zaterdag bij de GP van Canada als zevende in de sprintrace. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull bleef ver verwijderd van de beste tijd van de Brit George Russell van Mercedes.
19 uur geleden