Van der Poel mederecordhouder met zevende wereldtitel veldrijden
LIÉVIN (ANP) - Mathieu van der Poel is in Liévin wereldkampioen veldrijden geworden. Het was de zevende wereldtitel voor de 30-jarige Nederlander, waarmee hij op gelijke hoogte komt met recordhouder Erik De Vlaeminck.
Achter Van der Poel werd de Belg Wout van Aert tweede. Diens landgenoot Thibau Nys hield in de strijd om het brons de Nederlander Joris Nieuwenhuis achter zich.
Van der Poel werd in 2015 in Tábor de jongste wereldkampioen ooit. Hij was toen twintig jaar en dertien dagen oud. Daarna veroverde hij wereldtitels in 2019, 2020, 2021, 2023 en vorig jaar opnieuw in Tábor. Op de weg behaalde hij in 2023 de wereldtitel in Glasgow.
Felle Jump
Dit seizoen reed Van der Poel een beperkt programma. Hij zou elf keer in actie komen, maar door een ribblessure werden het uiteindelijk acht crossen, die hij allemaal won. Volgend jaar kan hij zijn achtste wereldtitel pakken in het Zeeuwse Hulst.
Van der Poel begon zoals verwacht met een felle jump die hem meteen aan kop bracht, terwijl de op de vierde startrij vertrokken Van Aert moeite had zich een weg naar voren te banen. Na een kleine drie minuten had de titelverdediger al een comfortabele marge opgebouwd. Van Aert, die maar niet uit het gedrang kwam, had al meer dan een halve minuut achterstand. Alleen de Belgen Laurens Sweeck en Michael Vanthourenhout hielden de schade nog enigszins beperkt. Achterhoeker Joris Nieuwenhuis meldde zich bij het ingaan van de tweede ronde ook bij de eerste achtervolgers.
Slotfase
Nieuwenhuis, vorig jaar tweede in Tábor, kende door gordelroos een zeer beperkt seizoen en reed pas drie weken geleden op het NK zijn eerste cross. Met ook de Belgen Nys, Emiel Verstrynge en de aangesloten Van Aert vormde hij een groep waarin zilver de inzet was.
Van Aert versnelde bij het ingaan van de vierde ronde. Het kostte Sweeck, Verstrynge en niet veel later ook Vanthourenhout hun plaats in het groepje achtervolgers. De Belgische favoriet besloot pas vorige week alsnog aan het WK deel te nemen na een beperkt aantal optredens de afgelopen maanden. Een val in de Ronde van Spanje, waar hij een diepe wond aan de knie opliep, had hem lang van de fiets gehouden en Van Aert besloot zich vooral te richten op het komende wegseizoen.
In Liévin was het zilver het hoogst haalbare voor Van Aert. Achter hem reed Nys in de slotronde weg bij Nieuwenhuis.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout voelde in de olympische finale "een soort paniek" bij William Dandjinou, zijn grote concurrent uit Canada. "Ik heb vaak een soort halve inhaalacties bij hem gedaan en dan werd het niets. Ik dacht nu: ik moet het gewoon proberen. Of ik haal hem in of ik eindig als laatste. Gelukkig pakte het goed uit", vertelde de 24-jarige Nederlander met de gouden medaille om zijn nek in de Milano Ice Skating Arena.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de Olympische Spelen in Milaan het moment zien uitkomen dat ze zich al zo vaak had voorgesteld. Het was nog mooier. "Dit is echt een droom die uitkomt", zei de 24-jarige shorttrackster nadat ze als eerste Nederlandse ooit de olympische titel op de 500 meter had veroverd. "Ik had dit al heel vaak gevisualiseerd."
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Jens van 't Wout heeft de Nederlandse shorttrackers bij de Olympische Spelen in Milaan de tweede gouden medaille bezorgd. De 24-jarige in Laren geboren rijder bleef in de finale de Chinees Long Sun nipt voor. Het brons ging naar de Zuid-Koreaan Jongun Rim.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Félix Auger-Aliassime is vrijdag de tegenstander van Tallon Griekspoor in de kwartfinale van het ABN AMRO Open. De nummer 6 van de wereldranglijst uit Canada versloeg de Serviër Hamad Medjedovic in Ahoy: 6-4 6-4.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft bij de Olympische Spelen in Milaan een gouden medaille gewonnen op de 500 meter. De 24-jarige Nederlandse nam in de finale vanaf het begin het initiatief en stond de koppositie niet meer af. Selma Poutsma eindigde als vierde.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft zich bij de Olympische Spelen gekwalificeerd voor de halve finale van de 1000 meter. De 24-jarige Nederlander, die in Milaan op alle individuele afstanden in actie komt, eindigde in de vierde en laatste kwartfinale nipt als eerste. De Zuid-Koreaan Jongun Rim werd tweede en plaatste zich daarmee ook.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is weer een stap dichter bij een olympische medaille op de 500 meter gekomen. De Nederlandse plaatste zich donderdag in Milaan op overtuigende wijze voor de finale. Velzeboer noteerde met 41,399 een wereldrecord.
7 uur geleden