Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Poel mederecordhouder met zevende wereldtitel veldrijden

Van der Poel mederecordhouder met zevende wereldtitel veldrijden

LIÉVIN (ANP) - Mathieu van der Poel is in Liévin wereldkampioen veldrijden geworden. Het was de zevende wereldtitel voor de 30-jarige Nederlander, waarmee hij op gelijke hoogte komt met recordhouder Erik De Vlaeminck.

Achter Van der Poel werd de Belg Wout van Aert tweede. Diens landgenoot Thibau Nys hield in de strijd om het brons de Nederlander Joris Nieuwenhuis achter zich.

Van der Poel werd in 2015 in Tábor de jongste wereldkampioen ooit. Hij was toen twintig jaar en dertien dagen oud. Daarna veroverde hij wereldtitels in 2019, 2020, 2021, 2023 en vorig jaar opnieuw in Tábor. Op de weg behaalde hij in 2023 de wereldtitel in Glasgow.

Felle Jump

Dit seizoen reed Van der Poel een beperkt programma. Hij zou elf keer in actie komen, maar door een ribblessure werden het uiteindelijk acht crossen, die hij allemaal won. Volgend jaar kan hij zijn achtste wereldtitel pakken in het Zeeuwse Hulst.

Van der Poel begon zoals verwacht met een felle jump die hem meteen aan kop bracht, terwijl de op de vierde startrij vertrokken Van Aert moeite had zich een weg naar voren te banen. Na een kleine drie minuten had de titelverdediger al een comfortabele marge opgebouwd. Van Aert, die maar niet uit het gedrang kwam, had al meer dan een halve minuut achterstand. Alleen de Belgen Laurens Sweeck en Michael Vanthourenhout hielden de schade nog enigszins beperkt. Achterhoeker Joris Nieuwenhuis meldde zich bij het ingaan van de tweede ronde ook bij de eerste achtervolgers.

Slotfase

Nieuwenhuis, vorig jaar tweede in Tábor, kende door gordelroos een zeer beperkt seizoen en reed pas drie weken geleden op het NK zijn eerste cross. Met ook de Belgen Nys, Emiel Verstrynge en de aangesloten Van Aert vormde hij een groep waarin zilver de inzet was.

Van Aert versnelde bij het ingaan van de vierde ronde. Het kostte Sweeck, Verstrynge en niet veel later ook Vanthourenhout hun plaats in het groepje achtervolgers. De Belgische favoriet besloot pas vorige week alsnog aan het WK deel te nemen na een beperkt aantal optredens de afgelopen maanden. Een val in de Ronde van Spanje, waar hij een diepe wond aan de knie opliep, had hem lang van de fiets gehouden en Van Aert besloot zich vooral te richten op het komende wegseizoen.

In Liévin was het zilver het hoogst haalbare voor Van Aert. Achter hem reed Nys in de slotronde weg bij Nieuwenhuis.

Meer uit Sport

Negende tijd voor Verstappen bij tweede training in Las Vegas

LAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen (28) zette op vrijdagochtend in zijn Red Bull de negende tijd op de klok bij de tweede vrije training op het stratencircuit van Las Vegas. Lando Norris van McLaren was de snelste bij de tweede oefensessie van de 22e Grote Prijs van het seizoen. De tweede vrije training werd een tijdje stilgelegd en eindigde ook onder een rode vlag vanwege een loszittende putdeksel.

1 uur geleden
Rechter gaat zich buigen over miljoenenclaim Massa in 'crashgate'

LONDEN (ANP/DPA) - Een rechter in Londen gaat wel degelijk de klacht van de voormalige Formule 1-coureur Felipe Massa naar aanleiding van zijn verloren wereldtitel in 2008 behandelen. De aangeklaagden - autosportbond FIA, rechtenhouder Formule One Management en voormalig eigenaar Bernie Ecclestone - probeerden tevergeefs de zaak te laten seponeren. Massa eist een schadevergoeding van ongeveer 75 miljoen euro.

11 uur geleden
Polman gaat na afscheid bij Oranje handbal in Amerika promoten

ARNHEM (ANP) - Handbalster Estavana Polman is al voorzichtig bezig met haar toekomst na haar carrière als prof. De ervaren Oranje-international is sinds dit jaar ambassadrice van Pro Handball USA, een organisatie die zich richt op het opbouwen van een professionele handbalcompetitie in de Verenigde Staten. Dat zei Polman tijdens een persmoment op sportcentrum Papendal in aanloop naar het WK handbal.

14 uur geleden
Handbalsters willen op WK in Nederland vooral voorbij kwartfinale

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse handbalsters moeten op het WK in eigen land eindelijk weer eens de laatste vier zien te halen. Dat is de inzet van bondscoach Henrik Signell. De Zweed heeft gezien dat het de afgelopen jaren steeds misging in de kwartfinales op de grote toernooien en wil die tendens doorbreken.

14 uur geleden
Verhoeven bedankt fans na opgeven wereldtitel kickboksen

LONDEN (ANP) - Rico Verhoeven bedankt na het opgeven van zijn wereldtitel in het kickboksen al zijn fans. De 36-jarige zwaargewicht bevestigde het nieuws om zijn titel op te geven via Instagram. "Na meer dan twaalf jaar, vijftien wereldtitels en talloze onvergetelijke nachten, heb ik besloten mijn Glory zwaargewicht wereldtitel op te geven", aldus Verhoeven. "Aan alle fans die deel hebben uitgemaakt van deze ongelooflijke reis: bedankt voor de herinneringen, de energie en het respect. Het is geen afscheid, het is een 'tot we elkaar weer zien'", aldus Verhoeven.

14 uur geleden
Spaanse tennissers zonder Alcaraz naar halve finales Davis Cup

BOLOGNA (ANP) - Spanje heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Davis Cup. Het Spaanse duo Marcel Granollers en Pedro Martínez haalde in Bologna tegen het Tsjechische dubbel Tomas Machac en Jakob Mensik het beslissende punt binnen. De Spanjaarden wonnen in twee sets: 7-6 (8) 7-6 (8).

14 uur geleden
Verstappen: groot deel seizoen niet wat ik ervan verwachtte

LAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen vindt dat hij en Red Bull "trots" kunnen zijn op het verkleinen van de aanzienlijke puntenachterstand die ze eerder dit seizoen in de Formule 1 hadden. Dat zei hij op een persconferentie in aanloop naar de Grote Prijs van Las Vegas. De Nederlander erkende dat het prestatieniveau gedurende het grootste deel van het seizoen "niet was wat ik ervan verwachtte".

23 uur geleden