Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Poel mederecordhouder met zevende wereldtitel veldrijden

Van der Poel mederecordhouder met zevende wereldtitel veldrijden

LIÉVIN (ANP) - Mathieu van der Poel is in Liévin wereldkampioen veldrijden geworden. Het was de zevende wereldtitel voor de 30-jarige Nederlander, waarmee hij op gelijke hoogte komt met recordhouder Erik De Vlaeminck.

Achter Van der Poel werd de Belg Wout van Aert tweede. Diens landgenoot Thibau Nys hield in de strijd om het brons de Nederlander Joris Nieuwenhuis achter zich.

Van der Poel werd in 2015 in Tábor de jongste wereldkampioen ooit. Hij was toen twintig jaar en dertien dagen oud. Daarna veroverde hij wereldtitels in 2019, 2020, 2021, 2023 en vorig jaar opnieuw in Tábor. Op de weg behaalde hij in 2023 de wereldtitel in Glasgow.

Felle Jump

Dit seizoen reed Van der Poel een beperkt programma. Hij zou elf keer in actie komen, maar door een ribblessure werden het uiteindelijk acht crossen, die hij allemaal won. Volgend jaar kan hij zijn achtste wereldtitel pakken in het Zeeuwse Hulst.

Van der Poel begon zoals verwacht met een felle jump die hem meteen aan kop bracht, terwijl de op de vierde startrij vertrokken Van Aert moeite had zich een weg naar voren te banen. Na een kleine drie minuten had de titelverdediger al een comfortabele marge opgebouwd. Van Aert, die maar niet uit het gedrang kwam, had al meer dan een halve minuut achterstand. Alleen de Belgen Laurens Sweeck en Michael Vanthourenhout hielden de schade nog enigszins beperkt. Achterhoeker Joris Nieuwenhuis meldde zich bij het ingaan van de tweede ronde ook bij de eerste achtervolgers.

Slotfase

Nieuwenhuis, vorig jaar tweede in Tábor, kende door gordelroos een zeer beperkt seizoen en reed pas drie weken geleden op het NK zijn eerste cross. Met ook de Belgen Nys, Emiel Verstrynge en de aangesloten Van Aert vormde hij een groep waarin zilver de inzet was.

Van Aert versnelde bij het ingaan van de vierde ronde. Het kostte Sweeck, Verstrynge en niet veel later ook Vanthourenhout hun plaats in het groepje achtervolgers. De Belgische favoriet besloot pas vorige week alsnog aan het WK deel te nemen na een beperkt aantal optredens de afgelopen maanden. Een val in de Ronde van Spanje, waar hij een diepe wond aan de knie opliep, had hem lang van de fiets gehouden en Van Aert besloot zich vooral te richten op het komende wegseizoen.

In Liévin was het zilver het hoogst haalbare voor Van Aert. Achter hem reed Nys in de slotronde weg bij Nieuwenhuis.

Meer uit Sport

Zwitserse skiër Von Allmen wint goud op de afdaling

BORMIO (ANP) - Franjo von Allmen heeft op de Olympische Spelen goud gewonnen op de afdaling. De 24-jarige skiër uit Zwitserland was de snelste op de uitdagende Stelvio-piste in Bormio, met een gemiddeld hellingspercentage van 30,9 en een totaal hoogteverschil van 1010 meter.

1 uur geleden
Schaatsster Sablikova meldt zich af voor 3000 meter in Milaan

MILAAN (ANP) - Schaatsster Martina Sablikova heeft zich op de Olympische Spelen in Milaan afgemeld voor de 3000 meter. De 38-jarige Tsjechische kan niet starten wegens ziekte. Sablikova zou in de zesde rit rijden tegen Josie Hofmann uit Duitsland

2 uur geleden
Olympisch schaatskampioenen Kramer en Wüst openen TeamNL Huis

MILAAN (ANP) - Sven Kramer en Ireen Wüst hebben zaterdag het TeamNL Huis in Milaan geopend. De twee veelvoudig olympisch schaatskampioenen deden dat door voor Superstudio Più op een grote rode knop te drukken, waarna confetti de lucht in ging.

2 uur geleden
Bezoek aan Milaan bezorgt voorzitter NOC*NSF 'kriebels' voor 2030

MILAAN (ANP) - NOC*NSF-voorzitter Anneke van Zanen-Nieberg krijgt bij haar bezoek aan Milaan nog meer zin om een deel van de volgende Winterspelen in 2030 naar Nederland te halen. "Ja, dan krijg ik wel de kriebels", vertelt ze in gesprek met het ANP, kort voor de opening van het TeamNL Huis.

3 uur geleden
Cricketers maken het Pakistan lastig maar verliezen op WK T20

COLOMBO (ANP) - De Nederlandse cricketers hebben het eerste duel op het WK T20 verloren. Oranje was dicht bij een stunt tegen Pakistan, maar gaf de wedstrijd in de slotfase alsnog uit handen in Colombo.

3 uur geleden
Leerdam staat media na training op zaterdag alsnog te woord

MILAAN (ANP) - Jutta Leerdam heeft zaterdag na haar training ter voorbereiding op de olympische 1000 meter van maandag in Milaan alsnog de media te woord gestaan. De schaatsster zou na de NOS ook met schrijvende journalisten praten, maar dat gebeurde niet. Ze besloot de hal na het televisie-interview te verlaten. De reden is nog onbekend.

4 uur geleden
Pakken van Nederlandse olympiërs na wedstrijd te koop op veiling

MILAAN (ANP) - Het schaatspak waarin Joy Beune zaterdagmiddag de 3000 meter schaatst, is direct na de wedstrijd te koop op de online TeamNL-veiling. Dat geldt ook voor de Nederlandse vlag van de openingsceremonie van vrijdag en veel andere wedstrijdattributen op de Winterspelen. Veel Nederlandse sporters zijn enthousiast over de veiling via het online platform van MatchWornShirt, omdat de opbrengst naar de vereniging gaat waar zij zelf als kind ooit begonnen.

5 uur geleden