Van der Poel maakt indruk op mountainbike in Tsjechië
NOVE MESTO (ANP) - Mathieu van der Poel heeft de shortrace voorafgaand aan de wereldbekerwedstrijd mountainbike van zondag in Nové Mesto gewonnen. De Nederlander klopte tijdens een spannende sprint de Brit Tom Pidcock. De Franse wereldkampioen Jordan Sarrou eindigde als derde in Tsjechië.
Van der Poel won vorige week ook de shortrace voorafgaand aan de wereldbekerwedstrijd in het Duitse Albstadt. Hij moest daar zondag tijdens de crosscountry-wedstrijd genoegen nemen met een zevende plaats.
Van der Poel klopte Pidcock op een paar centimeter. "Ik ken hem nu al even en ik weet tot wat hij in staat is", reageerde de winnaar, die eerst naar de Tour de France gaat voordat hij zich gaat voorbereiden op de olympische mountainbikerace in Tokio. "Pidcock was erg sterk, zoals verwacht. Ik had niet mijn beste benen, maar hoop die zondag wel te hebben. Ik hoop dat ik dan een superdag heb."
Van der Poel reed in het Duitse Albstadt zijn eerste wedstrijd op de mountainbike sinds augustus 2019.
Meer uit Sport
LOS ANGELES (ANP/AFP) - LeBron James heeft zaterdag het NBA-record voor meeste gespeelde wedstrijden in het reguliere seizoen gebroken. Hij kwam in actie voor zijn 1612e duel toen zijn Los Angeles Lakers het opnamen tegen de Orlando Magic. Hij passeerde daarmee het aantal van 1611 wedstrijden dat sinds 1997 op naam stond van Robert Parish.
49 minuten geledenTORUN (ANP) - Atlete Lieke Klaver heeft haar optreden op de 400 meter bij de WK indoor in het Poolse Torun kunnen belonen met een bronzen medaille. In de finale over twee races zette de regerend Europees kampioene een tijd neer van 51,02 seconden en die bleek uiteindelijk goed voor een medaille.
5 uur geledenTORUN (ANP) - Simon Ehammer heeft zijn tweede wereldtitel op de zevenkamp veroverd met een wereldrecord in punten. De 26-jarige Zwitser kwam uit op 6670 punten en verbrak daarmee het oude puntenrecord van 6645, in 2012 gevestigd door de Amerikaan Ashton Eaton.
7 uur geledenWINTERBERG (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker heeft bij de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen in Winterberg brons gepakt op de parallelslalom. De 30-jarige snowboardster won in de strijd om de derde plaats van tweevoudig wereldkampioene Julie Zogg uit Zwitserland. De zege ging naar Lucia Dalmasso uit Italië.
7 uur geledenTBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout heeft een zilveren medaille overgehouden aan de Grand Slam van Tbilisi. De 23-jarige oud-wereldkampioene verloor de finale in de klasse tot 63 kilogram van de Japanse Haruka Kaju op straffen. Het was de tweede medaille van het jaar voor de Brabantse, na het brons op de Grand Slam van Parijs in februari.
7 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft ook zijn tweede GT3-race op de Nürburgring gewonnen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 finishte, met zijn teamgenoten Daniel Juncadella en Jules Gounon, de vier uur durende race met ongeveer een minuut voorsprong op Jordan Pepper en Dan Harper in de BMW. De race was lang spannend, maar in het laatste deel maakte Verstappen het verschil in de Mercedes.
10 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Nederlandse handballers hebben in de Golden League met 38-31 verloren van Noorwegen. Het was de tweede wedstrijd van Nederland in het oefentoernooi in Kopenhagen, waar ook Denemarken en de Verenigde Staten aan deelnemen. Oranje won het eerste duel met 39-30 van de VS.
11 uur geleden