Van der Poel legt zich neer bij overwicht Ineos in Gold Race
VILT (ANP) - Mathieu van der Poel moest zich zondag in de Amstel Gold Race neerleggen bij een overwicht aan renners van Ineos Grenadiers. Eén van hen, de Pool Michal Kwiatkowski, won. De Nederlander van Alpecin-Fenix moest genoegen nemen met de vierde plaats. "Hun optreden was indrukwekkend, ik ging dat in mijn eentje ook niet oplossen", keek Van der Poel terug.
Vorige week was hij nog de beste in de Ronde van Vlaanderen. "Ik had de afgelopen week wat moeite om me weer in gang te zetten. Toen ik 'de Ronde' twee jaar geleden won was het aan het einde van het seizoen en kon ik er meer van genieten. Maar ik weet ook dat deze koers mij net iets minder ligt. Ik was verder wel in orde."
Van der Poel was tevreden met zijn optreden. "Ik was niet goed genoeg om op alles te reageren tegen al die lichtgewichten. Het is ook anders dan de kasseiklimmen in Vlaanderen, die je zittend kunt doen. Ik heb hier echt een superdag nodig om te kunnen winnen. Verder hoop ik vooral dat de vorm zo blijft, met het oog op Parijs-Roubaix van volgende week. Maar garanties heb je niet. Het zou wel makkelijk zijn als je als favoriet ook steeds wint."
Meer uit Sport
LOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James heeft al aangekondigd dat hij in 2028 niet zal meedoen aan de Olympische Spelen van Los Angeles. De basketballer zei dat in de podcast 'Mind the Game'. De 40-jarige James speelde op vier Zomerspelen mee met de Amerikaanse ploeg en won drie keer goud en een keer brons. "Je weet mijn antwoord al. Ik ga de wedstrijden kijken", aldus James, die dit seizoen nog niet in actie kwam voor Los Angeles Lakers in de NBA.
2 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Autocoureur Lando Norris kan in de Grote Prijs van Las Vegas Max Verstappen definitief uitschakelen in de titelstrijd van de Formule 1. Als de Brit van McLaren zondag in de Amerikaanse gokstad negen punten meer scoort dan de Nederlander van Red Bull, dan kan Verstappen geen vijfde wereldtitel meer winnen. Dat scenario voltrekt zich bijvoorbeeld als Norris wint en Verstappen niet hoger eindigt dan de derde plaats.
5 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/AFP) - De Argentijnse rechter die het strafproces tegen het medische team van de overleden Argentijnse voetballegende Diego Maradona heeft laten mislukken, is uit haar functie gezet. Een speciale juridische commissie heeft bepaald dat de 48-jarige Julieta Makintach in de toekomst ook geen enkele andere rechterlijke functie mag bekleden.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Olav Kooij krijgt bij zijn nieuwe ploeg Decathlon CMA CGM te maken met een ploegleider met ruime ervaring als het op sprinten aankomt. De Franse wielerploeg waarvoor de 24-jarige Zuid-Hollander vanaf volgend jaar uitkomt, heeft Mark Renshaw en Heinrich Haussler aangesteld als ploegleiders. Met name Renshaw gaat zich bij het team bezighouden met de zogenoemde sprinttrein.
11 uur geledenCALGARY (ANP) - Schaatsers Marijke Groenewoud en Marcel Bosker keren komend weekend tijdens wereldbekerwedstrijden in Calgary terug op de ploegachtervolging. Beiden ontbraken afgelopen weekend in Salt Lake City op het onderdeel waarop Nederland teleurstellend presteerde. De vrouwen eindigden als vijfde, de mannen als zesde.
12 uur geledenROME (ANP/DPA) - De olympische fakkel zal voorafgaand aan de Winterspelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo een tocht van zo'n 12.000 kilometer door alle Italiaanse provincies maken. Dat maakte de organisatie bekend. De tocht begint op 6 december in Rome en eindigt een maand later, op 6 februari, in stadion San Siro in Milaan.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Annemarie Worst en Shirin van Anrooij maken dit weekend na blessures hun rentree bij het veldrijden tijdens de eerste wereldbeker van het seizoen in het Tsjechische Tabor. Worst (29) kampte met een schouderblessure. Van Anrooij (23) moest het vorige veldritseizoen afbreken door een beknelde liesslagader.
1 dag geleden