Van der Poel legt zich neer bij overwicht Ineos in Gold Race
VILT (ANP) - Mathieu van der Poel moest zich zondag in de Amstel Gold Race neerleggen bij een overwicht aan renners van Ineos Grenadiers. Eén van hen, de Pool Michal Kwiatkowski, won. De Nederlander van Alpecin-Fenix moest genoegen nemen met de vierde plaats. "Hun optreden was indrukwekkend, ik ging dat in mijn eentje ook niet oplossen", keek Van der Poel terug.
Vorige week was hij nog de beste in de Ronde van Vlaanderen. "Ik had de afgelopen week wat moeite om me weer in gang te zetten. Toen ik 'de Ronde' twee jaar geleden won was het aan het einde van het seizoen en kon ik er meer van genieten. Maar ik weet ook dat deze koers mij net iets minder ligt. Ik was verder wel in orde."
Van der Poel was tevreden met zijn optreden. "Ik was niet goed genoeg om op alles te reageren tegen al die lichtgewichten. Het is ook anders dan de kasseiklimmen in Vlaanderen, die je zittend kunt doen. Ik heb hier echt een superdag nodig om te kunnen winnen. Verder hoop ik vooral dat de vorm zo blijft, met het oog op Parijs-Roubaix van volgende week. Maar garanties heb je niet. Het zou wel makkelijk zijn als je als favoriet ook steeds wint."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Sommige deelnemers aan de Paralympische Winterspelen ondervinden hinder bij hun reis naar Milaan en Cortina d'Ampezzo vanwege de sluiting van het luchtruim in het Midden-Oosten. Dat blijkt uit een verklaring van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC). Door de oorlog in Iran en Iraanse aanvallen op omliggende landen is het luchtruim boven Iran, diverse Golfstaten en elders in het Midden-Oosten gesloten.
7 uur geledenPAPENDAL (ANP) - Claire Petit en Jeroen Kampschreur zijn op 6 maart de vlaggendragers voor Nederland tijdens de openingsceremonie in Verona van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo.
8 uur geledenDUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Olympiërs Suzanne Schulting en Itzhak de Laat zijn niet opgenomen in de selectie van de shorttrackers voor het WK, dat van 13 tot en met 15 maart in de Canadese stad Montreal plaatsvindt. Dat blijkt uit de selectie die de KNSB maandag heeft bekendgemaakt.
1 dag geledenMELBOURNE (ANP/DPA) - De eerste race van het Formule 1-seizoen, zondag 8 maart in Melbourne, komt voorlopig niet in de problemen vanwege de oorlog in Iran. Dat zegt Travis Auld, directeur van de Grote Prijs van Australië.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.
1 dag geleden