Van der Poel legt zich neer bij overwicht Ineos in Gold Race
VILT (ANP) - Mathieu van der Poel moest zich zondag in de Amstel Gold Race neerleggen bij een overwicht aan renners van Ineos Grenadiers. Eén van hen, de Pool Michal Kwiatkowski, won. De Nederlander van Alpecin-Fenix moest genoegen nemen met de vierde plaats. "Hun optreden was indrukwekkend, ik ging dat in mijn eentje ook niet oplossen", keek Van der Poel terug.
Vorige week was hij nog de beste in de Ronde van Vlaanderen. "Ik had de afgelopen week wat moeite om me weer in gang te zetten. Toen ik 'de Ronde' twee jaar geleden won was het aan het einde van het seizoen en kon ik er meer van genieten. Maar ik weet ook dat deze koers mij net iets minder ligt. Ik was verder wel in orde."
Van der Poel was tevreden met zijn optreden. "Ik was niet goed genoeg om op alles te reageren tegen al die lichtgewichten. Het is ook anders dan de kasseiklimmen in Vlaanderen, die je zittend kunt doen. Ik heb hier echt een superdag nodig om te kunnen winnen. Verder hoop ik vooral dat de vorm zo blijft, met het oog op Parijs-Roubaix van volgende week. Maar garanties heb je niet. Het zou wel makkelijk zijn als je als favoriet ook steeds wint."
Meer uit Sport
RIO DE JANEIRO (ANP) - Tomás Martín Etcheverry heeft op het tennistoernooi van Rio de Janeiro zijn eerste ATP-titel veroverd. De 26-jarige Argentijn versloeg in de finale de Chileen Alejandro Tabilo met 3-6 7-6 (3) 6-4.
5 uur geledenVERONA (ANP) - De 25e editie van de Winterspelen van Milaan is voorbij. De olympische vlam in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater, werd even voor 23.00 uur gedoofd.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zijn trots op TeamNL. Dat laten zij zondagavond weten via sociale media.
16 uur geledenVERONA (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer en langebaanschaatser Jorrit Bergsma hebben bij de sluitingsceremonie van de 25e Winterspelen de Nederlandse vlag binnengedragen in de historische Arena di Verona, waar normaal gesproken theater en opera worden opgevoerd. De Olympische Spelen begonnen zestien dagen eerder met de openingsceremonie in stadion San Siro in Milaan.
17 uur geledenVERONA (ANP) - De sluitingsceremonie van de 25e editie van de Winterspelen in Milaan in Cortina d'Ampezzo is om 20.30 uur begonnen. Het slotfeest is in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater dat plaats biedt aan 20.000 toeschouwers.
17 uur geledenGÖTEBORG (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft in het Zweedse Göteborg zijn derde wereldbekerwedstrijd van het seizoen gewonnen. Kim Emmen werd namens Nederland tweede. Emmen en haar paard Imagine gingen aan de leiding na een foutloze barrage. Maar Greve, die als laatste van start ging, reed op Grandorado eveneens foutloos en was een halve seconde sneller. De derde plaats was voor Malin Bayard-Johnson uit Zweden.
18 uur geledenMILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben de olympische ijshockeyfinale in Milaan na verlenging met 2-1 gewonnen van Canada. De eindstrijd was vooraf veelbesproken door de gespannen politieke situatie tussen de twee buurlanden. In reguliere speeltijd kwamen de Verenigde Staten op voorsprong door een doelpunt van Matt Boldy. De gelijkmaker kwam van de stick van Cale Makar. In extra tijd maakte Jack Hughes de VS voor het eerst sinds 1980 olympisch kampioen.
21 uur geleden