Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Poel kleurt etappe in Giro, maar De Gendt wint in Napels

Van der Poel kleurt etappe in Giro, maar De Gendt wint in Napels

NAPELS (ANP) - De Belgische wielrenner Thomas De Gendt heeft de achtste etappe in de Ronde van Italië gewonnen. De 35-jarige renner van Lotto Soudal was in Napels de sterkste uit een kopgroep van vier. Mathieu van der Poel, die al vroeg in de etappe in de aanval ging en daarmee de rit kleurde, eindigde zo'n 15 seconden later op de zevende plaats.

De rit ging over 153 kilometer, met start en finish in Napels. Zondag staat in de Giro een zware bergetappe op het programma, met twee stevige beklimmingen en na ruim 190 kilometer de aankomst op de Blockhaus. De Spanjaard Juan Pedro López (Trek-Segafredo) rijdt dan opnieuw in de roze trui.

Van der Poel, winnaar van de eerste etappe van deze Giro op Hongaarse bodem, had vooraf al aangekondigd een poging te willen doen om weer een rit te winnen. De 27-jarige Nederlander hield woord en demarreerde kort na de start. Van der Poel kreeg een groep van zo'n twintig renners met zich mee, onder wie ook Wout Poels.

Van der Poel en Poels

Op 46 kilometer van de streep ging de Nederlander op een van de bergjes opnieuw in de aanval, met als doel om de groep uit te dunnen. Van der Poel werd al snel teruggepakt, waarna enkele andere renners er vandoor gingen. Terwijl iedereen naar Van der Poel keek, bouwden de vier vooraan een voorsprong op van zo'n halve minuut. De Gendt had met Harm Vanhoucke een ploeggenoot bij zich. Achter hen ontstond een achtervolgende groep van vijf renners, onder wie Van der Poel en Poels.

In de laatste kilometers deed Van der Poel samen met Biniam Girmay uit Eritrea, de winnaar van Gent-Wevelgem, nog een ultieme poging om vooraan aan te sluiten. De twee kwamen tot op zo'n 10 seconden, maar de vier koplopers wisten buiten bereik te blijven. Vanhoucke trok de sprint aan voor De Gendt, die tien jaar na zijn zege op de Stelvio weer een ritzege boekte in de Giro.

"We wisten dat iedereen naar Van der Poel en Girmay zou kijken om het gat te dichten toen wij wegsprongen", zei de Belg. "We konden daarvan profiteren door een voorsprong van zo'n 30 seconden te nemen. Ik wilde eigenlijk werken voor Harm, zodat hij op de klim zou kunnen aanvallen. Maar hij zei dat hij geen goede benen had. In de laatste kilometers heb ik hem opdracht gegeven om vol door te rijden. Ik wist zeker dat ik de sprint zou winnen. Harm deed het tot 200 meter voor de finish perfect. Ik moet hem enorm bedanken, dat hij zich helemaal leeg heeft gereden voor mij."

Meer uit Sport

Alcaraz wint ten koste van Djokovic eerste Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz heeft ten koste van Novak Djokovic voor het eerst de Australian Open gewonnen: 2-6 6-2 6-3 7-5. De 22-jarige Spanjaard is daarmee de jongste ooit met een titel op alle vier de grandslamtoernooien. Zijn landgenoot Rafael Nadal was 24 toen hij zijn 'career grand slam' had binnengehaald.

15 minuten geleden
Van Foreest raakt achterop bij Abdoesattorov in Tata Steel Chess

WIJK AAN ZEE (ANP) - Jorden van Foreest is op het internationale schaaktoernooi van Wijk aan Zee verder achteropgeraakt bij koploper Nodirbek Abdoesattorov uit Oezbekistan. Van Foreest kwam in de twaalfde en voorlaatste speelronde tot een remise met de Indiër Arjun Erigaisi, terwijl Abdoesattorov won van de Duitser Matthias Blübaum. In de stand is de Oezbeek op 8 punten gekomen, 1 punt meer dan Van Foreest, in 2021 winnaar van Tata Steel Chess.

18 uur geleden
Schorsing van 25 wedstrijden voor NBA-basketballer George

PHILADELPHIA (ANP) - Basketballer Paul George van NBA-club Philadelphia 76ers heeft een schorsing gekregen van 25 wedstrijden. De 35-jarige forward heeft de dopingregels overtreden, meldt de NBA. George, negenvoudig All Star, gaf in een verklaring op ESPN toe dat hij een verkeerd medicijn heeft geslikt.

18 uur geleden
Veldrijdster Brand bekroont topseizoen met wereldtitel in Hulst

HULST (ANP) - Lucinda Brand (36) is voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden geworden. In het Zeeuwse Hulst was ze de sterkste na een duel met haar landgenote Ceylin del Carmen Alvarado. Puck Pieterse maakte als derde het Nederlandse podium compleet.

21 uur geleden
Honkballers Jansen en Kelly doen mee aan World Baseball Classic

MIAMI (ANP) - De Nederlandse honkbalinternationals Kenley Jansen (38) en Antwone Kelly (22) hebben zelf laten weten dat ze namens het Koninkrijksteam meedoen aan de World Baseball Classic. Beide pitchers zijn professioneel honkballer in de Verenigde Staten en gelden als belangrijke krachten voor Oranje. Het Koninkrijksteam begint op 6 maart in Miami tegen Venezuela aan het toernooi.

22 uur geleden
Rybakina wint Australian Open na inhaalrace in derde set

MELBOURNE (ANP) - Elena Rybakina (26) heeft voor de eerste keer de Australian Open gewonnen. De tennisster uit Kazachstan versloeg de als eerste geplaatste Aryna Sabalenka, die het eerste grandslamtoernooi van het seizoen al twee keer won. De als vijfde geplaatste winnares kwam in de beslissende set terug van een achterstand van 3-0 (6-4 4-6 6-4).

1 dag geleden
Geblesseerde skiester Vonn meldt zich af voor super-G

CRANS-MONTANA (ANP) - Lindsey Vonn heeft zich afgemeld voor de super-G van de wereldbeker in het Zwitserse Crans-Montana. De 41-jarige Amerikaanse heeft vrijdag een knie geblesseerd bij een valpartij op de afdaling.

1 dag geleden