Van der Poel kleurt etappe in Giro, maar De Gendt wint in Napels
NAPELS (ANP) - De Belgische wielrenner Thomas De Gendt heeft de achtste etappe in de Ronde van Italië gewonnen. De 35-jarige renner van Lotto Soudal was in Napels de sterkste uit een kopgroep van vier. Mathieu van der Poel, die al vroeg in de etappe in de aanval ging en daarmee de rit kleurde, eindigde zo'n 15 seconden later op de zevende plaats.
De rit ging over 153 kilometer, met start en finish in Napels. Zondag staat in de Giro een zware bergetappe op het programma, met twee stevige beklimmingen en na ruim 190 kilometer de aankomst op de Blockhaus. De Spanjaard Juan Pedro López (Trek-Segafredo) rijdt dan opnieuw in de roze trui.
Van der Poel, winnaar van de eerste etappe van deze Giro op Hongaarse bodem, had vooraf al aangekondigd een poging te willen doen om weer een rit te winnen. De 27-jarige Nederlander hield woord en demarreerde kort na de start. Van der Poel kreeg een groep van zo'n twintig renners met zich mee, onder wie ook Wout Poels.
Van der Poel en Poels
Op 46 kilometer van de streep ging de Nederlander op een van de bergjes opnieuw in de aanval, met als doel om de groep uit te dunnen. Van der Poel werd al snel teruggepakt, waarna enkele andere renners er vandoor gingen. Terwijl iedereen naar Van der Poel keek, bouwden de vier vooraan een voorsprong op van zo'n halve minuut. De Gendt had met Harm Vanhoucke een ploeggenoot bij zich. Achter hen ontstond een achtervolgende groep van vijf renners, onder wie Van der Poel en Poels.
In de laatste kilometers deed Van der Poel samen met Biniam Girmay uit Eritrea, de winnaar van Gent-Wevelgem, nog een ultieme poging om vooraan aan te sluiten. De twee kwamen tot op zo'n 10 seconden, maar de vier koplopers wisten buiten bereik te blijven. Vanhoucke trok de sprint aan voor De Gendt, die tien jaar na zijn zege op de Stelvio weer een ritzege boekte in de Giro.
"We wisten dat iedereen naar Van der Poel en Girmay zou kijken om het gat te dichten toen wij wegsprongen", zei de Belg. "We konden daarvan profiteren door een voorsprong van zo'n 30 seconden te nemen. Ik wilde eigenlijk werken voor Harm, zodat hij op de klim zou kunnen aanvallen. Maar hij zei dat hij geen goede benen had. In de laatste kilometers heb ik hem opdracht gegeven om vol door te rijden. Ik wist zeker dat ik de sprint zou winnen. Harm deed het tot 200 meter voor de finish perfect. Ik moet hem enorm bedanken, dat hij zich helemaal leeg heeft gereden voor mij."
Meer uit Sport
AUSTIN (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is tijdens de Grote Prijs van de Verenigde Staten twee keer gecrasht. Eerst ging het in de eerste ronde mis voor een grote groep, onder wie de 21-jarige Staphorster. Daarop volgde na enige tijd een herstart, waarna Veijer in de vierde ronde opnieuw onderuit schoof en de race definitief moest staken.
4 uur geledenAUSTIN (ANP) - De race in de Moto2 van de Grote Prijs van de Verenigde Staten is gestaakt na een grote valpartij. Meteen in de eerste bocht op het Circuit of the Americas gingen de Amerikaan Joe Roberts en Daniel Holgado onderuit. Enkele bochten verder schoten nog eens zeven coureurs, onder wie Collin Veijer, onderuit na een mislukte remactie van een van de coureurs. Daarop besloot de wedstrijdleiding tot een rode vlag.
4 uur geledenFRAUENFELD (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings is bij de Grote Prijs van Zwitserland verder achterop geraakt op zijn concurrent Lucas Coenen uit België. Beide coureurs finishten door motorpech niet in de eerste manche in het Zwitserse Frauenfeld, maar Coenen won de tweede manche, waarin Herlings derde werd.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - Een meerderheid van de topsporters ervaart stress door de onzekerheid over hun inkomen. Bij drie op de tien heeft dat een negatief effect op hun prestaties, melden de NOC*NSF Atletencommissie en NL Sporter op basis van een enquête onder ruim een kwart van de sporters met een topsportstatus (189 van de 709). De sportersorganisaties vragen om een stabieler inkomen waarbij minder wordt gekeken naar één of twee specifieke prestaties.
5 uur geledenWEVELGEM (ANP) - Lorena Wiebes heeft voor de derde keer op rij In Flanders Fields - In Wevelgem op haar erelijst bijgeschreven. De 27-jarige Nederlands kampioene van SD Worx - Protime was na 135 kilometer de beste in een sprint van vijf rensters. Ze versloeg de Belgische Fleur Moors en landgenote Karlijn Swinkels in de koers die bekendstaat als Gent - Wevelgem.
7 uur geledenWEVELGEM (ANP) - Jasper Philipsen heeft met de zege in de klassieker In Flanders Fields - From Middelkerke To Wevelgem een langgekoesterde wens vervuld. "De zestigste overwinning is supermooi. Deze wedstrijd wilde ik al heel lang winnen, maar ik had nooit het supergevoel en kwam in de finale nooit in de positie om te winnen", zei de 28-jarige Belg van Alpecin - Premier Tech in het flashinterview.
8 uur geledenWEVELGEM (ANP) - Wielrenner Jasper Philipsen heeft de Belgische klassieker In Flanders Fields, From Middelkerke To Wevelgem gewonnen. De 28-jarige Belg van Alpecin - Premier Tech was na 240,8 kilometer de beste in de sprint. Het peloton had in de slotfase de vluchters Mathieu van der Poel en de Belgen Wout van Aert en Alec Segaert bijgehaald in de wedstrijd die bekendstaat als Gent-Wevelgem.
8 uur geleden