Van der Poel klaar voor rentree in wielerkoers Strade Bianche
SIENA (ANP/BELGA) - Mathieu van der Poel kijkt uit naar zijn rentree op de weg in de Strade Bianche. Na het succesvolle WK veldrijden en een "vlekkeloze" voorbereiding in het Spaanse Dénia is hij klaar voor de Toscaanse wielerkoers van zaterdag. "Maar ik weet wel dat ik altijd nog wat competitie nodig heb om naar mijn beste niveau te groeien", zei de winnaar van 2021.
Van der Poel had slechts een korte rustperiode na het veroveren van zijn vijfde wereldtitel in het veld een maand geleden, gaf hij aan in een video, verspreid door z'n team Alpecin-Deceuninck aan enkele media. "Het is niet zoals vroeger dat je daarna nog in een cross even kan genieten van die regenboogtrui", wist de 28-jarige Nederlander. "De focus ging meteen naar de klassiekers."
Van der Poel noemt zijn overwinning in de Strade Bianche van 2021 "een van de mooiere overwinningen in mijn carrière, zeker de manier waarop ik won en tegen enkele klinkende namen". De multifunctionele renner liet twee jaar geleden in de wedstrijd over deels onverharde wegen Julian Alaphilippe en Egan Bernal achter zich.
Twee van zijn grootste concurrenten - oud-winnaars Tadej Pogacar en Wout van Aert - zullen er tijdens de editie van zaterdag niet bij zijn. "Dat zal de koers wel wat veranderen", denkt Van der Poel. "Het blijft een heel lastige wedstrijd, maar dat zijn inderdaad twee renners die altijd mee koersen en die je zeker kan gebruiken om het verschil te maken."
Meer uit Sport
NESSEBAR (ANP) - Zeventien Nederlandse wielrenners starten vrijdag in Bulgarije in de Ronde van Italië. Dat zijn er evenveel als vorig jaar. Een Nederlandse kanshebber op de eindzege is er niet, wel zijn er kansen voor sprinters als Casper van Uden en Dylan Groenewegen. Van Uden won vorig jaar een etappe in de Giro, Groenewegen lukte dat nog nooit.
13 uur geledenANTAS DE ULLA (ANP) - De Belgische wielrenster Lotte Kopecky heeft de vierde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De voormalige wereldkampioene van SD Worx-Protime was de beste in de sprint van een uitgedund peloton en neemt de leiding in het algemeen klassement over. Achter Kopecky werd haar ploeggenoot Anna van der Breggen tweede. De Italiaanse Letizia Paternoster werd derde.
13 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - De Belangenorganisatie Amateur Voetbalverenigingen (BAV) heeft een meldpunt geopend om ervaringen van clubs te verzamelen met de zogenoemde BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). De aanpassing van de verdeling van de subsidie zorgde voor onrust onder verenigingen, omdat zij hierdoor mogelijk geld mislopen.
15 uur geledenNESSEBAR (ANP) - De Deense kopman Jonas Vingegaard van Visma - Lease a Bike kan in de Ronde van Italië rekenen op hulp van de Nederlanders Wilco Kelderman en Bart Lemmen. Zijn andere helpers zijn de Belgen Victor Campenaerts, Timo Kielich en Tim Rex, de Italiaan Davide Piganzoli en de Amerikaan Sepp Kuss.
15 uur geledenROME (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De 30-jarige Nederlander was met sterk spel in twee sets te sterk voor de Fransman Alexandre Müller: 7-5 6-3.
16 uur geledenSINT-PIETERS-WOLUWE (ANP) - Een monument ter ere van de Belgische wielerlegende Eddy Merckx in de gemeente Sint-Pieters-Woluwe is woensdag vernield. Het hoofd van de vijfvoudig Tourwinnaar is van het beeld gerukt. Buurtbewoners waren ontdaan en de burgemeester reageerde geschokt, meldden onder meer de VRT en persbureau Belga.
16 uur geledenPARIJS (ANP) - De eerstkomende Dakar Rally in Saudi-Arabië wordt een zware. De organisatie presenteerde in Parijs de route voor de woestijnrally in 2027 met daarin 5320 kilometer aan klassementsproeven. Voor het eerst sinds de rally in 2020 het Saudische grondgebied betrad, is er meer dan 5000 kilometer aan zogeheten specials, trajecten waarin de tijd wordt opgenomen.
1 dag geleden