Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Poel klaar voor rentree in wielerkoers Strade Bianche

Van der Poel klaar voor rentree in wielerkoers Strade Bianche

SIENA (ANP/BELGA) - Mathieu van der Poel kijkt uit naar zijn rentree op de weg in de Strade Bianche. Na het succesvolle WK veldrijden en een "vlekkeloze" voorbereiding in het Spaanse Dénia is hij klaar voor de Toscaanse wielerkoers van zaterdag. "Maar ik weet wel dat ik altijd nog wat competitie nodig heb om naar mijn beste niveau te groeien", zei de winnaar van 2021.

Van der Poel had slechts een korte rustperiode na het veroveren van zijn vijfde wereldtitel in het veld een maand geleden, gaf hij aan in een video, verspreid door z'n team Alpecin-Deceuninck aan enkele media. "Het is niet zoals vroeger dat je daarna nog in een cross even kan genieten van die regenboogtrui", wist de 28-jarige Nederlander. "De focus ging meteen naar de klassiekers."

Van der Poel noemt zijn overwinning in de Strade Bianche van 2021 "een van de mooiere overwinningen in mijn carrière, zeker de manier waarop ik won en tegen enkele klinkende namen". De multifunctionele renner liet twee jaar geleden in de wedstrijd over deels onverharde wegen Julian Alaphilippe en Egan Bernal achter zich.

Twee van zijn grootste concurrenten - oud-winnaars Tadej Pogacar en Wout van Aert - zullen er tijdens de editie van zaterdag niet bij zijn. "Dat zal de koers wel wat veranderen", denkt Van der Poel. "Het blijft een heel lastige wedstrijd, maar dat zijn inderdaad twee renners die altijd mee koersen en die je zeker kan gebruiken om het verschil te maken."

Meer uit Sport

Verstappen hervat met 'nieuwe hoop' Formule 1-seizoen in Miami

MIAMI (ANP) - Max Verstappen kruipt vrijdag met nieuwe hoop in de Red Bull bij de 'hervatting' van de Formule 1 in Miami. De koningsklasse heeft vijf weken stilgelegen, omdat de grands prix van Saudi-Arabië en Bahrein om de onrust in het Midden-Oosten zijn geschrapt. "Het team heeft in die lange pauze hard gewerkt om uit te vinden hoe we de auto kunnen verbeteren. Ik ben heel benieuwd hoe het zal gaan in Miami en hopelijk kan ik wat dichter bij de top 3 komen", zegt de viervoudig wereldkampioen in een vooruitblik van Red Bull Racing.

3 uur geleden
Unibet Rose Rockets met Groenewegen en Poels naar eerste Giro

NESSEBAR (ANP) - Unibet Rose Rockets reist met Dylan Groenewegen en Wout Poels af naar de Ronde van Italië. Het wordt de eerste grote ronde voor de wielerploeg van youtuber en oud-wielrenner Bas Tietema. De ploeg met een sterke Nederlandse inbreng rijdt op een Franse licentie en heeft deelname aan de Tour de France als hoofddoel sinds de oprichting. De Tour heeft Unibet Rose Rockets dit jaar niet uitgenodigd, maar de ploeg maakt zijn grote ronde-debuut in de Giro.

4 uur geleden
Pogacar wint etappe en pakt leiding in Ronde van Romandië

MARTIGNY (ANP) - Tadej Pogacar heeft de eerste etappe van de Ronde van Romandië gewonnen en neemt de leiderstrui over van Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. De wereldkampioen van UAE Team Emirates rekende in Martigny in een sprintje af met de Duitser Florian Lipowitz, de Fransman Lenny Martinez en Jørgen Nordhagen uit Noorwegen. In het algemeen klassement heeft de Sloveen zeven seconden voorsprong op nummer 2 Lipowitz.

5 uur geleden
Oud-winnaar Carapaz mist Ronde van Italië door blessure

ZÜRICH (ANP) - De Ecuadoriaanse wielrenner Richard Carapaz (32) mist de Ronde van Italië omdat hij onvoldoende hersteld is van een blessure. Dat meldt zijn ploeg EF Education - EasyPost woensdag. De Ronde van Italië begint op 8 mei. Carapaz gaat zich voorbereiden op de Ronde van Frankrijk, die 4 juli van start gaat.

6 uur geleden
Tafeltennissters winnen tweede groepswedstrijd op WK van Macau

LONDEN (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben hun tweede groepswedstrijd op het WK voor landenteams redelijk makkelijk gewonnen. Oranje won met 3-0 van Macau. Britt Eerland, Li Jie en Shuohan Men boekten overtuigende zeges.

10 uur geleden
Marathon van Amsterdam keert niet terug naar het stadscentrum

AMSTERDAM (ANP) - De marathon van Amsterdam zal niet meer terugkeren in het centrum van de stad. Dat heeft René Wit van organisator Le Champion bevestigd. Na onderzoek blijkt dat het niet veilig genoeg is om het parcours door de binnenstad te laten lopen.

12 uur geleden
Belgische tennisser Blockx in kwartfinale masterstoernooi Madrid

MADRID (ANP/BELGA) - Tennisser Alexander Blockx heeft voor het eerst de kwartfinale van een masterstoernooi gehaald. De 21-jarige Belg deed dat in Madrid, waar hij in de vierde ronde afrekende met Francisco Cerúndolo. De Argentijn haalde vorig jaar nog de halve finales in Madrid.

1 dag geleden