Van der Poel klaar voor rentree in wielerkoers Strade Bianche
SIENA (ANP/BELGA) - Mathieu van der Poel kijkt uit naar zijn rentree op de weg in de Strade Bianche. Na het succesvolle WK veldrijden en een "vlekkeloze" voorbereiding in het Spaanse Dénia is hij klaar voor de Toscaanse wielerkoers van zaterdag. "Maar ik weet wel dat ik altijd nog wat competitie nodig heb om naar mijn beste niveau te groeien", zei de winnaar van 2021.
Van der Poel had slechts een korte rustperiode na het veroveren van zijn vijfde wereldtitel in het veld een maand geleden, gaf hij aan in een video, verspreid door z'n team Alpecin-Deceuninck aan enkele media. "Het is niet zoals vroeger dat je daarna nog in een cross even kan genieten van die regenboogtrui", wist de 28-jarige Nederlander. "De focus ging meteen naar de klassiekers."
Van der Poel noemt zijn overwinning in de Strade Bianche van 2021 "een van de mooiere overwinningen in mijn carrière, zeker de manier waarop ik won en tegen enkele klinkende namen". De multifunctionele renner liet twee jaar geleden in de wedstrijd over deels onverharde wegen Julian Alaphilippe en Egan Bernal achter zich.
Twee van zijn grootste concurrenten - oud-winnaars Tadej Pogacar en Wout van Aert - zullen er tijdens de editie van zaterdag niet bij zijn. "Dat zal de koers wel wat veranderen", denkt Van der Poel. "Het blijft een heel lastige wedstrijd, maar dat zijn inderdaad twee renners die altijd mee koersen en die je zeker kan gebruiken om het verschil te maken."
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Atlete Nienke Brinkman maakt een verrassende rentree in het trailrunnen. De 32-jarige marathonloopster gaat mee met de Nederlandse ploeg naar het EK in het Sloveense bergplaatsje Kamnik van 5 tot en met 7 juni. Ze komt uit op het onderdeel uphill, een bergloop over 8,9 kilometer met 1280 meter hoogteverschil.
2 uur geledenOSTRAVA (ANP) - Femke Broeders-Bol komt al uit op de 800 meter op de Gouden Spike in het Tsjechische Ostrava op 16 juni. Dat is vijf dagen voor haar race op de FBK Games in Hengelo, zo maakte de organisatie van de atletiekmeeting in Tsjechië bekend.
12 uur geledenOKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben een 1-0-voorsprong genomen in de finale van de Western Conference van de NBA. Dankzij een indrukwekkend optreden van sterspeler Victor Wembanyama won de ploeg uit Texas na twee verlengingen met 122-115 bij titelverdediger Oklahoma City Thunder.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.
1 dag geledenREIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.
1 dag geledenSHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.
2 dagen geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.
2 dagen geleden