Van der Poel keert met een zege terug als veldrijder
ANTWERPEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn rentree als veldrijder opgeluisterd met een zege. De drievoudig wereldkampioen schreef de Scheldecross in Antwerpen met overmacht op zijn naam.
Van der Poel vertelde vlak voor de start dat hij na zijn prachtige zege in de Ronde van Vlaanderen slechts drie of vier keer had getraind in het veld. Zijn concurrenten hebben al enkele wedstrijden in de benen. Toch moesten ze de Nederlandse alleskunner op een fiets al na 8 minuten laten gaan.
Van der Poel nam als snel een voorsprong van 12 seconden maar werd na een valpartij in de vierde ronde achterhaald door Eli Iserbyt. Van der Poel en Iserbyt reden even samen, totdat de Belg in de slotfase van de zevende en voorlaatste ronde het antwoord schuldig moest blijven op een demarrage van de Nederlander, die de Scheldecross voor de vijfde keer won.
Iserbyt werd tweede op 6 seconden en houdt de leiding in het klassement.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Niels Kerstholt was vrijdag op de Spelen van Milaan van iedereen het meest blij met de behaalde gouden olympische medaille op de aflossing. De bondscoach maakte zelf twaalf jaar geleden deel uit van het Nederlandse shorttrackteam dat in Sotsji op pijnlijke wijze naast eremetaal greep.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland staat met nog twee dagen te gaan stevig op de vierde plaats in het medailleklassement van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Vrijdag bezorgden langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong (1500 meter) en de shorttrackmannen (aflossing) TeamNL de zevende en achtste gouden medaille.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Voor Suzanne Schulting zat het olympisch shorttracktoernooi er ineens op in de halve finale van de 1500 meter. De 28-jarige Friezin ging halverwege haar halve finale in een duel met de Italiaanse Elisa Confortola plots onderuit. "Ik viel uit het niets, ik brak gewoon weg op mijn linkerschaats en that's it", zei de drievoudig olympisch kampioene. Landgenote Xandra Velzeboer kwam in dezelfde halve finale ook ten val.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse deelnemers aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo hebben vrijdag een record geƫvenaard. De Nederlandse shorttrackmannen zorgden met hun zege op de aflossing voor de achtste gouden medaille.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland heeft bij de Olympische Spelen in Milaan meer medailles behaald dan tijdens de vorige Winterspelen in Beijing. De shorttrackmannen wonnen de aflossing en zorgden daarmee voor de achttiende plak voor TeamNL. Langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong won eerder op vrijdag verrassend de 1500 meter.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben het olympische toernooi in Milaan afgesloten met een recordaantal van zeven medailles, waarvan vijf gouden.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - De shorttrackmannen hebben Nederland op de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo de achtste gouden medaille bezorgd. Kopman Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer en Friso Emons eindigden in de finale van de aflossing als eerste.
7 uur geleden