Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Poel kan goed leven met brons na wegrace WK

Van der Poel kan goed leven met brons na wegrace WK

ZÜRICH (ANP) - Mathieu van der Poel was allerminst ontgoocheld over zijn bronzen medaille na de wegrace van de WK wielrennen in Zürich. Tegen de oppermachtige Tadej Pogacar was de titelverdediger niet bestand. De Australiër Ben O'Connor reed kort voor de groep-Van der Poel naar het zilver, waarna de Nederlander met een laatste krachtsinspanning het brons veilig stelde. "Hier had ik vooraf voor getekend", zei hij bij de NOS.

Pogacar was een klasse apart op het lastige parcours in en rond Zürich. De Sloveen reed 100 kilometer voor de streep al weg bij zijn concurrenten. "Ik was verrast, het leek me niet zo'n slimme zet. Ik dacht dat hij zijn kansen aan het vergooien was, niet dus", vertelde Van der Poel, die vol bewondering was over het optreden van zijn opvolger. "Er zijn geen woorden voor wat hij vandaag doet."

Van der Poel besloot rustig te blijven, terwijl Pogacar 'overstak' naar de kopgroep en van daaruit alleen verder ging. "Mijn plan was zo lang mogelijk uit het zicht te blijven en mijn krachten pas aan te spreken als het echt nodig was." Dat moment kwam zo'n twintig kilometer voor de finish toen Van der Poel met zeven andere renners toch nog dicht bij de Sloveen kwam. "Het verschil liep terug tot ruim een halve minuut. Ik dacht dat hij misschien aan het einde van zijn Latijn was, maar vervolgens reed hij weer verder weg."

Lichaamsgewicht

Zonder nog gekeken te hebben op zijn vermogensmeter meende Van der Poel een van zijn beste wedstrijden ooit te hebben gereden. "Ik zat bij de renners die een koers als deze kunnen winnen. Misschien heb ik iets te veel moeten afzien, omdat er vaak naar mij gekeken werd. Ook toen O'Connor wegreed."

Van der Poel was met iets minder lichaamsgewicht naar Zürich gekomen om het vele klimwerk beter aan te kunnen. Het plan werkte, maar consequenties verbond hij er niet aan. Iets meer gewicht past beter bij zijn favoriete wedstrijden als de Ronde van Vlaanderen en Parijs-Roubaix. "En die koersen ga ik niet opofferen om een keer Luik-Bastenaken-Luik te winnen."

De uitgetreden wereldkampioen neemt volgende week nog deel aan het WK gravelrijden en sluit dan zijn seizoen af.

Meer uit Sport

Bondscoach Ritsma kiest op ploegenachtervolging voor Van de Bunt

MILAAN (ANP) - Schaatser Stijn van de Bunt doet zondag op de Olympische Spelen mee aan de ploegenachtervolging. Bondscoach Rintje Ritsma geeft hem in de kwartfinale de voorkeur boven Jorrit Bergsma, die vrijdag een bronzen medaille behaalde op de 10.000 meter. Chris Huizinga en Marcel Bosker zijn de andere twee Oranje-rijders, meldt sportkoepel NOC*NSF.

1 uur geleden
'Negatieve gedachten' velden Malinin in olympische vrije kür

MILAAN (ANP/RTR) - Kunstschaatser Ilia Malinin werd 'lamgeslagen' door de zenuwen voor aanvang van de vrije kür bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. De Amerikaanse tweevoudig wereldkampioen, die de afgelopen twee jaar alles won in het kunstrijden, gaf toe dat hij bezweek onder de grote druk. "Toen ik mijn startpositie innam, kwamen alle traumatische momenten uit mijn leven ineens weer boven. Er kwamen zoveel negatieve gedachten op me af en ik kon er gewoon niet mee omgaan", zei de 21-jarige Malinin.

4 uur geleden
Zelensky beloont skeletonner voor standvastigheid tegen IOC

KYIV (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Orde van Vrijheid toegekend aan de skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj om diens standvastigheid tegenover het Internationaal Olympisch Comité (IOC).

10 uur geleden
Topfavoriet Malinin faalt in dramatische finale kunstrijden

MILAAN (ANP) - De finale van het kunstschaatsen bij de mannen op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina kende een dramatische ontknoping. De Amerikaanse topfavoriet Ilia Malinin bezweek in de vrije kür onder de druk en kwam enkele keren ten val. Hij zakte door een lage waardering van de jury van de eerste naar de achtste plaats.

13 uur geleden
Griekspoor buigt in Rotterdam voor oud-winnaar Auger-Aliassime

ROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er niet in geslaagd de laatste vier te bereiken van het ABN AMRO Open in Rotterdam. De als zevende geplaatste Nederlander boog in twee sets voor de Canadese topspeler Félix Auger-Aliassime: 6-7 (2) 2-6.

15 uur geleden
Technisch directeur Waché: Red Bull ligt achter bij anderen

SAKHIR (ANP) - Red Bull ligt achter bij Mercedes, McLaren en Ferrari. Dat was de conclusie van technisch directeur Pierre Waché van de Formule 1-renstal van Max Verstappen na de eerste testdriedaagse in Bahrein. "Die drie waren duidelijk erg snel en het lijkt erop dat wij wat achterliggen, dus er is nog veel te verbeteren."

16 uur geleden
NBA-basketballer Paul sluit carrière na 21 jaar af

TORONTO (ANP) - De Amerikaanse basketballer Chris Paul heeft zijn professionele carrière afgesloten. Op Instagram meldt de 40-jarige point guard dat hij na 21 jaar stopt met spelen. Paul stond sinds vorige week na een ruil met de Los Angeles Clippers onder contract bij de Toronto Raptors, maar kwam niet in actie voor het Canadese team.

17 uur geleden