Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Poel kan goed leven met brons na wegrace WK

Van der Poel kan goed leven met brons na wegrace WK

ZÜRICH (ANP) - Mathieu van der Poel was allerminst ontgoocheld over zijn bronzen medaille na de wegrace van de WK wielrennen in Zürich. Tegen de oppermachtige Tadej Pogacar was de titelverdediger niet bestand. De Australiër Ben O'Connor reed kort voor de groep-Van der Poel naar het zilver, waarna de Nederlander met een laatste krachtsinspanning het brons veilig stelde. "Hier had ik vooraf voor getekend", zei hij bij de NOS.

Pogacar was een klasse apart op het lastige parcours in en rond Zürich. De Sloveen reed 100 kilometer voor de streep al weg bij zijn concurrenten. "Ik was verrast, het leek me niet zo'n slimme zet. Ik dacht dat hij zijn kansen aan het vergooien was, niet dus", vertelde Van der Poel, die vol bewondering was over het optreden van zijn opvolger. "Er zijn geen woorden voor wat hij vandaag doet."

Van der Poel besloot rustig te blijven, terwijl Pogacar 'overstak' naar de kopgroep en van daaruit alleen verder ging. "Mijn plan was zo lang mogelijk uit het zicht te blijven en mijn krachten pas aan te spreken als het echt nodig was." Dat moment kwam zo'n twintig kilometer voor de finish toen Van der Poel met zeven andere renners toch nog dicht bij de Sloveen kwam. "Het verschil liep terug tot ruim een halve minuut. Ik dacht dat hij misschien aan het einde van zijn Latijn was, maar vervolgens reed hij weer verder weg."

Lichaamsgewicht

Zonder nog gekeken te hebben op zijn vermogensmeter meende Van der Poel een van zijn beste wedstrijden ooit te hebben gereden. "Ik zat bij de renners die een koers als deze kunnen winnen. Misschien heb ik iets te veel moeten afzien, omdat er vaak naar mij gekeken werd. Ook toen O'Connor wegreed."

Van der Poel was met iets minder lichaamsgewicht naar Zürich gekomen om het vele klimwerk beter aan te kunnen. Het plan werkte, maar consequenties verbond hij er niet aan. Iets meer gewicht past beter bij zijn favoriete wedstrijden als de Ronde van Vlaanderen en Parijs-Roubaix. "En die koersen ga ik niet opofferen om een keer Luik-Bastenaken-Luik te winnen."

De uitgetreden wereldkampioen neemt volgende week nog deel aan het WK gravelrijden en sluit dan zijn seizoen af.

Meer uit Sport

Wiebes is zege en roze in Giro d'Italia kwijt na diskwalificatie

RAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de zege in de eerste etappe van de Giro d'Italia Women en de roze leiderstrui kwijtgeraakt na een diskwalificatie. De organisatie meldt dat de Nederlands kampioene van SD Worx - Protime is gediskwalificeerd wegens een overtreding van de reglementen voor haar fiets. Die zou niet aan het vereiste minimumgewicht hebben voldaan.

1 uur geleden
Titelverdedigster Gauff uitgeschakeld op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Titelverdedigster Coco Gauff is uitgeschakeld op Roland Garros. De 22-jarige Amerikaanse verloor in de derde ronde van de tot Oostenrijkse genaturaliseerde Anastasia Potapova (25): 4-6 7-6 (1) 6-4.

3 uur geleden
Wielrenster Wiebes pakt roze na zege in eerste etappe Giro

RAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de eerste draagster van de roze leiderstrui in de Ronde van Italië voor vrouwen. De 27-jarige Nederlandse topsprintster van SD Worx-Protime was na de eerste etappe over 139 kilometer veruit de snelste van het peloton in de straten van Ravenna.

3 uur geleden
Arensman ziet plan om vierde plek te verdedigen perfect uitpakken

PIANCAVALLO (ANP) - Thymen Arensman heeft zijn vierde plaats in het algemeen klassement van de Giro d'Italia met succes verdedigd. Op de steile slotklim naar Piancavallo wist de 26-jarige Nederlander van Netcompany Ineos zijn voorsprong op de Canadees Derek Gee te behouden, maar slaagde hij er niet in tijd te winnen op de Australiër Jai Hindley.

5 uur geleden
Leider Vingegaard boekt in laatste bergrit Giro vijfde etappezege

PIANCAVELLO (ANP) - De Deen Jonas Vingegaard heeft in de laatste bergrit van de Giro d'Italia zijn vijfde etappezege geboekt. De 29-jarige wielrenner van Visma - Lease a Bike versnelde met nog 11 kilometer te gaan op slotklim Piancavallo en kreeg niemand mee. Zo breidde de oppermachtige leider in het klassement zijn voorsprong verder uit, met zondag alleen nog een vlakke etappe met aankomst in Rome voor de boeg.

7 uur geleden
Tennisster Sabalenka eenvoudig naar vierde ronde Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich zonder problemen geplaatst voor de vierde ronde van Roland Garros. De mondiale nummer 1 uit Belarus was met 6-0 7-5 te sterk voor de Australische Daria Kasatkina. Ze speelt in de volgende ronde tegen Naomi Osaka. De viervoudig grandslamwinnares uit Japan won eerder op zaterdag van de Amerikaanse Iva Jovic.

7 uur geleden
Tennisster Osaka voor het eerst naar vierde ronde Roland Garros

PARIJS (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is voor het eerst doorgedrongen tot de vierde ronde van Roland Garros. De viervoudig grandslamwinnares versloeg na drie uur de Amerikaanse Iva Jovic met 7-6 (5) 6-7 (3) 6-4. Ze treft in de volgende ronde de winnares van de partij tussen de Australische Daria Kasatkina en Aryna Sabalenka, de mondiale nummer 1 uit Belarus.

9 uur geleden