Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Poel kan goed leven met brons na wegrace WK

Van der Poel kan goed leven met brons na wegrace WK

ZÜRICH (ANP) - Mathieu van der Poel was allerminst ontgoocheld over zijn bronzen medaille na de wegrace van de WK wielrennen in Zürich. Tegen de oppermachtige Tadej Pogacar was de titelverdediger niet bestand. De Australiër Ben O'Connor reed kort voor de groep-Van der Poel naar het zilver, waarna de Nederlander met een laatste krachtsinspanning het brons veilig stelde. "Hier had ik vooraf voor getekend", zei hij bij de NOS.

Pogacar was een klasse apart op het lastige parcours in en rond Zürich. De Sloveen reed 100 kilometer voor de streep al weg bij zijn concurrenten. "Ik was verrast, het leek me niet zo'n slimme zet. Ik dacht dat hij zijn kansen aan het vergooien was, niet dus", vertelde Van der Poel, die vol bewondering was over het optreden van zijn opvolger. "Er zijn geen woorden voor wat hij vandaag doet."

Van der Poel besloot rustig te blijven, terwijl Pogacar 'overstak' naar de kopgroep en van daaruit alleen verder ging. "Mijn plan was zo lang mogelijk uit het zicht te blijven en mijn krachten pas aan te spreken als het echt nodig was." Dat moment kwam zo'n twintig kilometer voor de finish toen Van der Poel met zeven andere renners toch nog dicht bij de Sloveen kwam. "Het verschil liep terug tot ruim een halve minuut. Ik dacht dat hij misschien aan het einde van zijn Latijn was, maar vervolgens reed hij weer verder weg."

Lichaamsgewicht

Zonder nog gekeken te hebben op zijn vermogensmeter meende Van der Poel een van zijn beste wedstrijden ooit te hebben gereden. "Ik zat bij de renners die een koers als deze kunnen winnen. Misschien heb ik iets te veel moeten afzien, omdat er vaak naar mij gekeken werd. Ook toen O'Connor wegreed."

Van der Poel was met iets minder lichaamsgewicht naar Zürich gekomen om het vele klimwerk beter aan te kunnen. Het plan werkte, maar consequenties verbond hij er niet aan. Iets meer gewicht past beter bij zijn favoriete wedstrijden als de Ronde van Vlaanderen en Parijs-Roubaix. "En die koersen ga ik niet opofferen om een keer Luik-Bastenaken-Luik te winnen."

De uitgetreden wereldkampioen neemt volgende week nog deel aan het WK gravelrijden en sluit dan zijn seizoen af.

Meer uit Sport

Verstappen rijdt derde tijd in eerste vrije training in Monaco

MONACO (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste vrije training van de GP van Monaco de derde tijd genoteerd. De 28-jarige Nederlander moest alleen de twee Ferrari's voor zich laten en gaf 0,513 seconden toe op de winnaar. Charles Leclerc reed op het stratencircuit in het prinsdom de snelste ronde (1.13,978) en bleef zijn teamgenoot Lewis Hamilton 0,226 seconden voor.

30 minuten geleden
Serena Williams (44) speelt na rentree in Queen's ook in Berlijn

BERLIJN (ANP) - Serena Williams (44) doet na haar geplande terugkeer als dubbelspeelster op het grastoernooi van Queen's in Londen ook mee aan het WTA-toernooi in Berlijn. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt. Het is nog niet bekend met wie Williams in de Duitse hoofdstad zal dubbelen.

2 uur geleden
Formule 1 nog zeker tien jaar in Las Vegas

LAS VEGAS (ANP/RTR) - De Grote Prijs van Las Vegas blijft nog zeker tien jaar op de Formule 1-kalender staan. De organisatie achter de race heeft het contract met Formule 1 met tien jaar verlengd.

11 uur geleden
Volleybalsters verslaan Turkije in drie sets in Nations League

BRASILIA (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben zich in de Nations League hersteld van de nederlaag van 3-1 tegen Brazilië. Het team van bondscoach Felix Koslowski versloeg Turkije in Brasilia met 3-0. De setstanden waren 25-23 25-17 25-18.

15 uur geleden
Visser opnieuw derde op honderd meter horden in Diamond League

ROME (ANP) - Atlete Nadine Visser is in de Diamond League opnieuw als derde geëindigd op de honderd meter horden. De 31-jarige Nederlandse kwam donderdag in Rome tot een tijd van 12,58 seconden. De zege ging naar de Jamaicaanse Megan Simmonds in 12,50, voor de Amerikaanse Kendra Harrison (12,54).

17 uur geleden
Broeders-Bol bestempelt zichzelf bij FBK Games niet als favoriet

HENGELO (ANP) - Femke Broeders-Bol bestempelt zichzelf voor de FBK Games in Hengelo niet als favoriet op haar nieuwe afstand, de 800 meter. Volgens de 26-jarige Amersfoortse is aansluiting met de wereldtop een kwestie van jaren. "De kans is heel groot dat ik dit jaar niet alles ga winnen", vertelt ze in een persbericht van de organisatie in aanloop naar de wedstrijd op 21 juni.

18 uur geleden
Qualifier Chwalińska stunt weer en bereikt finale Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Maja Chwalińska heeft in de halve finale op Roland Garros voor een nieuwe stunt gezorgd. De 24- jarige Poolse qualifier, die woensdag in de kwartfinale verrassend de Russin Anna Kalinskaja versloeg, was in twee sets te sterk voor diens landgenote Diana Sjnajder en staat in de finale: 7-6 (4) 6-4.

19 uur geleden