Van der Poel is toch wel trots op achtste plaats op WK
LEUVEN (ANP) - Mathieu van der Poel zocht niet naar excuses na zijn achtste plaats op het WK op de weg in België. "Nee, het lag niet aan mijn rug", zei hij direct aan de finish in Leuven voor de camera van de NOS. "Iedereen voelt na zo'n zware race zijn rug wel een beetje. Alaphilippe was gewoon de allerbeste."
Van der Poel besliste afgelopen maandag pas dat hij van start zou gaan bij het WK. "Dat kwam ook door de sfeer hier en al dat publiek. Het was indrukwekkend. Maar Alaphilippe was ook indrukwekkend. Hij is de verdiende kampioen."
Van der Poel baalde dat hij zich vanwege een rugblessure niet optimaal op het WK had kunnen voorbereiden. "De voorbereiding was echt beperkt. Ik heb geen verstoppertje gespeeld, zoals sommige mensen dachten. Maar ik ben toch trots op mijn plaats in de top 10. Op naar Parijs-Roubaix."
Van der Poel was blij met de tweede plaats van Dylan van Baarle. "Hij vroeg in de finale nog of hij voor mij moest rijden. Maar ik zag dat hij goed was."
Meer uit Sport
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Premier Tech voegt zich de komende jaren bij Alpecin als naamsponsor van de wielerploeg waarvoor onder anderen Mathieu van der Poel uitkomt. Het Canadese bedrijf vervangt Deceuninck, waardoor de ploeg Alpecin-Premier Tech gaat heten.
1 uur geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen is goed begonnen aan de Grand Prix van Abu Dhabi, het laatste raceweekeinde van dit jaar in de Formule 1. De coureur van Red Bull reed in de eerste vrije training de tweede tijd (1.24,493). Hij was een fractie minder snel dan Lando Norris. De kampioenschapsleider van McLaren klokte 1.24,485 en was slechts 8 duizendsten sneller dan de Nederlander. De derde tijd op het Yas Marina Circuit was voor Charles Leclerc. De coureur van Ferrari gaf 16 duizendsten toe.
1 uur geledenTORONTO (ANP/AFP) - Basketbalvedette LeBron James heeft door een score van 8 punten tegen Toronto Raptors een bijna negentien jaar oude reeks zien eindigen. De 40-jarige speler van Los Angeles Lakers maakte sinds januari 2007 in 1297 duels steeds minstens 10 punten.
3 uur geledenABU DHABI (ANP) - Personele wijzigingen bij Ferrari zijn 'absoluut' nodig om een nieuw rampseizoen voor Lewis Hamilton te voorkomen. Dat vertelde de zevenvoudig wereldkampioen voorafgaand aan de Grote Prijs van Abu Dhabi.
4 uur geledenLUBLIN (ANP) - Marrit Steenbergen heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan de 200 meter vrije slag gewonnen. De 25-jarige Nederlandse zwemster dook in Lublin in Polen met 1.50,33 bijna twee seconden onder haar persoonlijke record. Eerder op donderdag had Steenbergen al goud gepakt op de 100 meter wisselslag. Beide keren betekende haar tijd ook een Europees record.
16 uur geledenLUBLIN (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan overtuigend de titel gewonnen op de 100 meter wisselslag. De 25-jarige Nederlandse verbeterde in Lublin in Polen haar persoonlijke record ruim, tot 56,26 seconden. Die tijd betekende ook een Europees record.
17 uur geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen leeft "volkomen ontspannen" en "zonder stress" toe naar de slotrace van dit jaar in de Formule 1. Hij zal er alles aan doen om zijn vijfde wereldtitel te veroveren, maar heeft er vrede mee als het niet lukt. "Ik heb alles bereikt wat ik wilde bereiken in de Formule 1, alles wat erbij komt is een bonus", zei de 28-jarige coureur van Red Bull in aanloop naar de Grand Prix van Abu Dhabi.
23 uur geleden