Van der Poel is klaar voor nieuwe wereldtitel veldrijden
LIÉVIN (ANP) - Mathieu van der Poel keek zondag ontspannen vooruit naar de wereldtitelstrijd veldrijden in het Franse Liévin. "Ik heb me zo goed mogelijk voorbereid en ben er klaar voor", sprak de Nederlander die met een zevende wereldtitel de Belgische recordhouder Erik De Vlaeminck evenaart. Voor veel wielerfans is het een zekerheid dat dat gebeurt. "Was het maar zo simpel, dan liep ik nu alvast naar het podium", lachte hij voor de camera van de NOS.
Van der Poel won deze winter alle zeven crossen waar hij aan de start stond. "Maar het is een nieuwe dag en een nieuwe cross. Op een parcours waar heel veel fouten om de hoek loeren. Ik ben zeer gefocust. Het lag er bij de verkenning nog bevroren bij, maar ik verwacht straks dezelfde omstandigheden als bij de vrouwen gisteren." Toen bezorgde Fem van Empel Nederland al een wereldtitel, net als Tibor Del Grosso bij de beloften.
Pas vorige week bleek dat de Belg Wout van Aert ook naar Liévin zou afreizen. Het verbaasde Van der Poel: "Maar het verandert voor mij niet veel. Het is een extra concurrent, iemand om altijd rekening mee te houden. Maar ik moet zelf gewoon in topvorm zijn. Ik denk dat dat gelukt is."
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.
3 uur geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttrackers Jens en Melle van 't Wout gaan samenwerken met schaatsploeg Team Essent. De broers gaan geen deel uitmaken van het schaatsteam, maar worden wel "op een andere manier" aan de ploeg verbonden, staat in een verklaring van de ploeg.
8 uur geledenARNHEM (ANP) - De Atletiekunie stelt dat organisaties van loopevenementen verantwoordelijk zijn voor de uitvoering van de door de bond opgestelde protocollen voor deelname, waaronder leeftijdsgrenzen. Dat zei de Atletiekunie in reactie op het overlijden van een 15-jarig meisje tijdens de halve marathon in Leiden op zondag.
12 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De volleyballers van Orion Stars zijn voor het derde jaar op rij landskampioen geworden. Zondag was de ploeg in het eigen Doetinchem met 3-0 te sterk voor Lycurgus uit Groningen. Daarmee is Orion Stars op 3-0 gekomen in de best-of-fiveserie en is het kampioenschap beslist.
1 dag geledenSOFIA (ANP) - Paul Magnier heeft na de eerste ook de derde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Franse renner van Soudal Quick-Step was in de straten van de Bulgaarse hoofdstad Sofia de snelste in de massasprint, voor de Italiaan Jonathan Milan en Dylan Groenewegen. De Nederlander van Unibet Rose Rockets kwam in de laatste meters snel opzetten, maar kon zijn wiel net niet voor dat van de Fransman steken.
1 dag geleden