Van der Poel is klaar voor nieuwe wereldtitel veldrijden
LIÉVIN (ANP) - Mathieu van der Poel keek zondag ontspannen vooruit naar de wereldtitelstrijd veldrijden in het Franse Liévin. "Ik heb me zo goed mogelijk voorbereid en ben er klaar voor", sprak de Nederlander die met een zevende wereldtitel de Belgische recordhouder Erik De Vlaeminck evenaart. Voor veel wielerfans is het een zekerheid dat dat gebeurt. "Was het maar zo simpel, dan liep ik nu alvast naar het podium", lachte hij voor de camera van de NOS.
Van der Poel won deze winter alle zeven crossen waar hij aan de start stond. "Maar het is een nieuwe dag en een nieuwe cross. Op een parcours waar heel veel fouten om de hoek loeren. Ik ben zeer gefocust. Het lag er bij de verkenning nog bevroren bij, maar ik verwacht straks dezelfde omstandigheden als bij de vrouwen gisteren." Toen bezorgde Fem van Empel Nederland al een wereldtitel, net als Tibor Del Grosso bij de beloften.
Pas vorige week bleek dat de Belg Wout van Aert ook naar Liévin zou afreizen. Het verbaasde Van der Poel: "Maar het verandert voor mij niet veel. Het is een extra concurrent, iemand om altijd rekening mee te houden. Maar ik moet zelf gewoon in topvorm zijn. Ik denk dat dat gelukt is."
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de kwartfinale van het wereldkampioenschap. De drievoudig wereldkampioen uit Nederland ging in Londen in de vierde ronde onderuit tegen de Schot Gary Anderson. Het werd 4-1.
23 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Tijmen Snel heeft met de tweede plaats op de 1500 meter op het olympisch kwalificatietoernooi een herhaling van zijn sportieve drama van vier jaar eerder voorkomen. De schaatser van Team Essent eindigde toen als derde op de 1500 meter, maar raakte zijn plaats voor de Spelen kwijt ten gunste van een schaatser voor de ploegenachtervolging.
50 minuten geledenDIEGEM (ANP/BELGA) - Puck Pieterse heeft dinsdag haar eerste zege van dit seizoen als veldrijdster geboekt. De 23-jarige Nederlandse kampioene van Fenix-Deceuninck was de beste in het Vlaams-Brabantse Diegem. Lucinda Brand, die maandag voor de twaalfde keer op rij een veldrit won, deed niet mee.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars heeft zijn derde olympische ticket veroverd. De 23-jarige schaatser van Team Essent was op de laatste dag van het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de beste in 1.43,43. Hij was eerder op het OKT als derde geëindigd op de 500 meter en als tweede op de 1000 meter.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis heeft op het olympisch kwalificatietoernooi naast een startbewijs voor de Spelen van Milaan gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioen op deze afstand kwam tot 1.45,18 en eindigde daarmee als vierde.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Merel Conijn heeft op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi haar tweede olympisch ticket veroverd. De 26-jarige Nederlands kampioene van Team AH-Zaanlander won in 6.43,46. Haar ploeggenote Bente Kerkhoff eindigde als tweede in 6.46,72.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Na de teambazen uit de Formule 1 hebben ook de F1-coureurs Max Verstappen aangewezen als beste coureur van het jaar. De Limburger won de prijs voor de vijfde keer op rij. Maandag werd Verstappen na een stemming onder de F1-teambazen ook al als winnaar uitgeroepen, voor de Britse wereldkampioen Lando Norris die bij beide verkiezingen als tweede eindigde.
10 uur geleden