Van der Poel is klaar voor nieuwe wereldtitel veldrijden
LIÉVIN (ANP) - Mathieu van der Poel keek zondag ontspannen vooruit naar de wereldtitelstrijd veldrijden in het Franse Liévin. "Ik heb me zo goed mogelijk voorbereid en ben er klaar voor", sprak de Nederlander die met een zevende wereldtitel de Belgische recordhouder Erik De Vlaeminck evenaart. Voor veel wielerfans is het een zekerheid dat dat gebeurt. "Was het maar zo simpel, dan liep ik nu alvast naar het podium", lachte hij voor de camera van de NOS.
Van der Poel won deze winter alle zeven crossen waar hij aan de start stond. "Maar het is een nieuwe dag en een nieuwe cross. Op een parcours waar heel veel fouten om de hoek loeren. Ik ben zeer gefocust. Het lag er bij de verkenning nog bevroren bij, maar ik verwacht straks dezelfde omstandigheden als bij de vrouwen gisteren." Toen bezorgde Fem van Empel Nederland al een wereldtitel, net als Tibor Del Grosso bij de beloften.
Pas vorige week bleek dat de Belg Wout van Aert ook naar Liévin zou afreizen. Het verbaasde Van der Poel: "Maar het verandert voor mij niet veel. Het is een extra concurrent, iemand om altijd rekening mee te houden. Maar ik moet zelf gewoon in topvorm zijn. Ik denk dat dat gelukt is."
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
15 minuten geledenZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
5 uur geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
20 uur geledenWAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.
20 uur geledenWAREGEM (ANP) - De Italiaan Filippo Ganna heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen gewonnen. De renner van Ineos Grenadiers haalde vlak voor de finish in Waregem de Belgische favoriet Wout van Aert in, die een solo net niet kon afmaken.
22 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Tweevoudig olympisch kampioen Remco Evenepoel rijdt zondag voor het eerst de Ronde van Vlaanderen. Dat heeft de 26-jarige wielrenner bekendgemaakt via sociale media na aanhoudende geruchten, die hij steeds ontkende. De Belg voegt zich bij een sterk deelnemersveld met onder anderen titelhouder Tadej Pogacar en drievoudig winnaar Mathieu van der Poel.
1 dag geleden