Van der Poel is klaar voor nieuwe wereldtitel veldrijden
LIÉVIN (ANP) - Mathieu van der Poel keek zondag ontspannen vooruit naar de wereldtitelstrijd veldrijden in het Franse Liévin. "Ik heb me zo goed mogelijk voorbereid en ben er klaar voor", sprak de Nederlander die met een zevende wereldtitel de Belgische recordhouder Erik De Vlaeminck evenaart. Voor veel wielerfans is het een zekerheid dat dat gebeurt. "Was het maar zo simpel, dan liep ik nu alvast naar het podium", lachte hij voor de camera van de NOS.
Van der Poel won deze winter alle zeven crossen waar hij aan de start stond. "Maar het is een nieuwe dag en een nieuwe cross. Op een parcours waar heel veel fouten om de hoek loeren. Ik ben zeer gefocust. Het lag er bij de verkenning nog bevroren bij, maar ik verwacht straks dezelfde omstandigheden als bij de vrouwen gisteren." Toen bezorgde Fem van Empel Nederland al een wereldtitel, net als Tibor Del Grosso bij de beloften.
Pas vorige week bleek dat de Belg Wout van Aert ook naar Liévin zou afreizen. Het verbaasde Van der Poel: "Maar het verandert voor mij niet veel. Het is een extra concurrent, iemand om altijd rekening mee te houden. Maar ik moet zelf gewoon in topvorm zijn. Ik denk dat dat gelukt is."
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de halve finale van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Amerikaan Learner Tien: 6-3 6-7 (5) 6-1 7-6 (3).
3 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - Wytse van der Goot (43) is maandag door de Nederlandse Sport Pers (NSP) uitgeroepen tot Sportjournalist van het Jaar 2025. De presentator en commentator van Ziggo Sport is volgens de jury "een liefhebber". "Hij houdt zichtbaar en hoorbaar van voetbal. Dat is bijvoorbeeld te merken in het programma 'Tussen de palen', waarin hij met een oud-voetballer diens loopbaan doorneemt. Wytse is veelzijdig. Hij kan presenteren en interviewen en hij leidt de talkshow Rondo, maar vermoedelijk is hij toch het liefst in het stadion. Met pet", aldus de jury.
16 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Jannik Sinner is op de Australian Open doorgedrongen tot de kwartfinales. De Italiaan, die de vorige twee edities won, versloeg zonder setverlies zijn als 22e geplaatste landgenoot Luciano Darderi: 6-1 6-3 7-6 (2). Sinner speelt in de volgende ronde tegen de Amerikaan Ben Shelton, die de Noor Casper Ruud in vier sets aan de kant zette: 3-6 6-4 6-3 6-4.
23 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Titelverdedigster Madison Keys is uitgeschakeld op de Australian Open. De Amerikaanse nummer negen van de plaatsingslijst verloor in de vierde ronde van haar landgenote Jessica Pegula, die als zesde is geplaatst: 6-3 6-4. Pegula bereikt door de overwinning voor de vierde keer in haar carrière de kwartfinales in Melbourne.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - De olympische sporters Kimberley Bos (skeleton) en Jens van 't Wout (shorttrack) zijn aangewezen als de Nederlandse vlaggendragers bij de Winterspelen. Dat heeft chef de mission Carl Verheijen van TeamNL zondag bekendgemaakt. De openingsceremonie van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo vindt vrijdag 6 februari plaats.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse springruiters zijn er niet in geslaagd de Grote Prijs van Jumping Amsterdam te winnen. Kim Emmen eindigde in de barrage van de wereldbekerwedstrijd in de Amsterdamse RAI als beste Nederlandse ruiter als zevende. De zege ging naar de Fransman Julien Épaillard, die met een tijd van 39,87 seconden sneller was dan de Zwitser Alain Jufer en de Belg Niels Bruynseels.
1 dag geledenINZELL (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben de laatste wereldbeker van het seizoen afgesloten met een overwinning op de teamsprint. Marrit Fledderus, Naomi Verkerk en Isabel Grevelt waren in Inzell met 1.25,52 sneller dan de teams van Canada en Duitsland.
1 dag geleden