Van der Poel in speciaal Poulidor-truitje in eerste Touretappe
LANDERNEAU (ANP) - Mathieu van der Poel en zijn teamgenoten van Alpecin-Fenix zullen de eerste etappe van de Tour de France rijden in het speciale geel-paarse shirt ter ere van de in 2019 overleden oud-renner Raymond Poulidor. De internationale wielerunie UCI geeft normaal geen toestemming voor het rijden in speciale truitjes, maar maakt vanwege de enorme populariteit van Poulidor een uitzondering.
Van der Poel is de kleinzoon van de fameuze 'Poupou', in de Tour ook wel de Eeuwige Tweede genoemd. Afgelopen donderdag verscheen het Tourteam van Alpecin-Fenix in het speciale paars-gele shirt bij de ploegpresentatie. "45 jaar na het einde van de ongelooflijke carrière van Raymond Poulidor staat zijn kleinzoon Mathieu van der Poel voor het eerst aan de start van de Tour de France. Daar moesten we even aandacht aan besteden", zei directeur van het team Philip Roodhooft.
De reacties op het shirt waren zo positief dat de ploeg had gevraagd om ook de eerste etappe in het shirt te mogen rijden. "De UCI kondigt aan dat de uitzondering is verleend aan Alpecin-Fenix om het speciale shirt ter ere van Raymond Poulidor te dragen in de eerste etappe van de Tour de France", aldus de bond.
De Tour de France start om 12.30 in Brest. De eerste etappe eindigt na 197,8 kilometer in Landerneau.
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink is bij zijn debuut op de Olympische Spelen in de tweemansbob als tiende geëindigd. De 26-jarige Noord-Hollander kwam na vier runs in het Cortina Sliding Centre tot een totaaltijd van 3.43,32. Daarmee was hij 3,62 seconden langzamer dan de Duitse winnaar Johannes Lochner.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is dinsdag bij de Olympische Spelen in het medailleklassement op de vierde plaats blijven staan. De langebaanschaatssters Joy Beune, Marijke Groenewoud en Antoinette Rijpma-de Jong eindigden op de ploegenachtervolging als tweede en bezorgden Nederland zo de zesde zilveren medaille in Milaan.
5 uur geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen komt donderdag en vrijdagmiddag in actie tijdens de laatste testdagen van de Formule 1 in Bahrein. Dat meldde zijn team Red Bull dinsdag.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Hoewel de schaatssters genoegen moesten nemen met zilver op de ploegenachtervolging bij de Spelen van Milaan, was Joy Beune blij dat ze naar huis gaat met een medaille. "Het is zilver geworden en ik ben daar supertrots op. Ik heb iets tastbaars om mijn nek hangen", zei ze na de verloren finale tegen Canada met teamgenoten Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud.
6 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De eigenaar van de Oekraïense voetbalclub Sjachtar Donetsk heeft 180.000 euro gedoneerd aan de 27-jarige skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj. Dat deed hij omdat de sporter was gediskwalificeerd voor de Winterspelen in Milaan-Cortina vanwege het dragen van een helm met afbeeldingen van Oekraïense sporters die zijn omgekomen in de oorlog met Rusland. Dat maakte de voetbalclub dinsdag bekend.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker vertrok voor de wedstrijd om de bronzen medaille op de ploegenachtervolging op de Spelen uit het stadion om zich op te frissen voor een eventuele huldiging. Dat vertelde de 29-jarige rijder van team Reggeborgh toen hij weer terugkeerde in het Milano Speed Skating Stadium.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Rintje Ritsma is "tevreden" met een zilveren medaille voor de vrouwen en "trots" op de mannen die vierde zijn geëindigd. Dat zei de bondscoach van de schaatsers in Milaan bij de NOS.
8 uur geleden