Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Poel in speciaal Poulidor-truitje in eerste Touretappe

LANDERNEAU (ANP) - Mathieu van der Poel en zijn teamgenoten van Alpecin-Fenix zullen de eerste etappe van de Tour de France rijden in het speciale geel-paarse shirt ter ere van de in 2019 overleden oud-renner Raymond Poulidor. De internationale wielerunie UCI geeft normaal geen toestemming voor het rijden in speciale truitjes, maar maakt vanwege de enorme populariteit van Poulidor een uitzondering.

Van der Poel is de kleinzoon van de fameuze 'Poupou', in de Tour ook wel de Eeuwige Tweede genoemd. Afgelopen donderdag verscheen het Tourteam van Alpecin-Fenix in het speciale paars-gele shirt bij de ploegpresentatie. "45 jaar na het einde van de ongelooflijke carrière van Raymond Poulidor staat zijn kleinzoon Mathieu van der Poel voor het eerst aan de start van de Tour de France. Daar moesten we even aandacht aan besteden", zei directeur van het team Philip Roodhooft.

De reacties op het shirt waren zo positief dat de ploeg had gevraagd om ook de eerste etappe in het shirt te mogen rijden. "De UCI kondigt aan dat de uitzondering is verleend aan Alpecin-Fenix om het speciale shirt ter ere van Raymond Poulidor te dragen in de eerste etappe van de Tour de France", aldus de bond.

De Tour de France start om 12.30 in Brest. De eerste etappe eindigt na 197,8 kilometer in Landerneau.

Meer uit Sport

Verstappen sluit 24 uur van Nürburgring na pech af op 38e plaats

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft door autoproblemen genoegen moeten nemen met de 38e plaats bij de 24 uur van de Nürburgring. De Mercedes-AMG GT3 van het team van de Nederlander ging aan de leiding met nog ruim drie uur te gaan, maar moest daarna de pits opzoeken.

16 minuten geleden
Wielrenster Bredewold wint Ronde van Baskenland voor vrouwen

SAN SEBASTIÁN (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft de Ronde van Baskenland voor vrouwen op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx - Protime behield haar leidende positie in de derde en laatste etappe met start en finish in San Sebastián. De Poolse Dominika Włodarczyk won de laatste rit.

1 uur geleden
Verstappen lijkt na probleem zege Nürburgring te kunnen vergeten

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen lijkt de overwinning bij de 24 uur van de Nürburgring te kunnen vergeten. De 28-jarige Nederlander zag zijn Spaanse teamgenoot Daniel Juncadella met de Mercedes-AMG GT3 naar de pits rijden vanwege een technisch probleem. Het team van Verstappen reed op het moment van de autoproblemen aan de leiding.

3 uur geleden
Verstappen rijdt 's nachts goede stint bij 24 uur van Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft in de nacht van zaterdag op zondag een goede tweede stint gereden tijdens de 24 uur van de Nürburgring. De 28-jarige Nederlander, die zaterdagmiddag in de Mercedes-AMG GT3 de leiding had gegrepen, bouwde tussen 02.00 en 04.00 uur de voorsprong op de nummer 2 uit tot een kleine halve minuut.

7 uur geleden
Tennisster Svitolina wint masterstoernooi Rome voor derde keer

ROME (ANP) - Tennisster Elina Svitolina heeft het masterstoernooi van Rome op haar naam geschreven. De 31-jarige Oekraïense versloeg de als derde geplaatste Amerikaanse Coco Gauff in de finale. In de Italiaanse hoofdstad werd het 6-4 6-7 (3) 6-2 voor Svitolina.

17 uur geleden
Tennisser Griekspoor strandt in halve finale challenger Bordeaux

BORDEAUX (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er bij het challengertoernooi in Bordeaux niet in geslaagd de finale te bereiken. In de halve finale verloor Griekspoor van de Belg Raphaël Collignon, de nummer 68 van de mondiale ranglijst. Het werd 7-5 6-1 voor Collignon.

21 uur geleden
Ecuadoriaanse wielrenner Narváez boekt tweede ritzege in Giro

FERMO (ANP) - Wielrenner Jhonatan Narváez heeft ook de achtste etappe van de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Ecuadoriaan van UAE Team Emirates kwam na een heuvelrit van 156 kilometer tussen Chieti en Fermo solo over de finish. Het is zijn tweede ritzege in de Ronde van Italië van dit jaar.

21 uur geleden