Van der Poel in speciaal Poulidor-truitje in eerste Touretappe
LANDERNEAU (ANP) - Mathieu van der Poel en zijn teamgenoten van Alpecin-Fenix zullen de eerste etappe van de Tour de France rijden in het speciale geel-paarse shirt ter ere van de in 2019 overleden oud-renner Raymond Poulidor. De internationale wielerunie UCI geeft normaal geen toestemming voor het rijden in speciale truitjes, maar maakt vanwege de enorme populariteit van Poulidor een uitzondering.
Van der Poel is de kleinzoon van de fameuze 'Poupou', in de Tour ook wel de Eeuwige Tweede genoemd. Afgelopen donderdag verscheen het Tourteam van Alpecin-Fenix in het speciale paars-gele shirt bij de ploegpresentatie. "45 jaar na het einde van de ongelooflijke carrière van Raymond Poulidor staat zijn kleinzoon Mathieu van der Poel voor het eerst aan de start van de Tour de France. Daar moesten we even aandacht aan besteden", zei directeur van het team Philip Roodhooft.
De reacties op het shirt waren zo positief dat de ploeg had gevraagd om ook de eerste etappe in het shirt te mogen rijden. "De UCI kondigt aan dat de uitzondering is verleend aan Alpecin-Fenix om het speciale shirt ter ere van Raymond Poulidor te dragen in de eerste etappe van de Tour de France", aldus de bond.
De Tour de France start om 12.30 in Brest. De eerste etappe eindigt na 197,8 kilometer in Landerneau.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Joep Wennemars sprak na afloop van de 1500 meter op de Olympische Spelen van een "klotefilm". De 23-jarige schaatser eindigde in het Milano Speed Skating Stadium als vierde. Eerder greep hij op de 1000 meter ook net naast een medaille, toen de Chinees Lian Ziwen hem hinderde op de kruising.
17 minuten geledenMILAAN (ANP) - Kjeld Nuis heeft gedroomd van een podiumplek op de 1500 meter. Dat zei hij na zijn bronzen race in een emotioneel interview met de NOS. "Het voelde alsof ik gewonnen had", zei Nuis. "Vanaf meter één verliep het precies zoals ik wilde."
18 minuten geledenMILAAN (ANP) - De Olympische Spelen zijn op een grote teleurstelling uitgedraaid voor Team Essent. De ploeg van coach Jac Orie behaalde in Milaan geen enkele medaille bij het langebaanschaatsen. Daarmee kwam een einde aan een lange reeks successen van Orie op de Spelen.
57 minuten geledenMILAAN (ANP) - Schaatser Kjeld Nuis heeft bij de Spelen van Milaan brons veroverd op de 1500 meter. De 36-jarige titelverdediger moest in het Milano Speed Skating Stadium met 1.42,82 de titel laten aan de Chinees Ning Zhongyan. Die won in een olympisch record van 1.41,98 en troefde daarmee topfavoriet Jordan Stolz af. De Amerikaan werd tweede in 1.42,75. Joep Wennemars eindigde met 1.43,05 als vierde.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Bukayo Saka (24) heeft zijn contract bij Arsenal verlengd. De club uit Londen spreekt van een contract voor de "lange termijn", zonder een contractduur te noemen. Volgens Britse media heeft de Engelse aanvaller bijgetekend tot 2031.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse president Frank-Walter Steinmeier zou het geweldig vinden als Duitsland de Olympische Spelen en Paralympische Spelen in 2040 of 2044 zou houden. Maar hij is geen voorstander van een poging de Zomerspelen in 2036 al naar zijn land te halen omdat het dan honderd jaar geleden is dat de Spelen in Berlijn waren.
2 uur geledenBORMIO (ANP/AFP) - De Rus Nikita Filippov heeft de neutrale atleten donderdag de eerste medaille van deze Olympische Winterspelen bezorgd. Hij behaalde op het debuterende onderdeel toerskiën, in het Engels ski mountaineering, zilver op de sprint. De Spanjaard Oriol Cardona Coll won in het Italiaanse Bormio de tweede gouden medaille ooit voor het land op de Winterspelen en de eerste sinds 1972.
3 uur geleden