Van der Poel in augustus ook in actie op WK mountainbike
LA PLAGNE (ANP) - Mathieu van der Poel wil na de Tour de France en het WK wielrennen op de weg ook deelnemen aan het WK mountainbike in Schotland. Dat zei de kopman van Alpecin-Deceuninck vanaf zijn hoogtestage in La Plagne, waar hij zich voorbereidt op de Tour.
Van der Poel is dit jaar nog niet in actie gekomen op de mountainbike en zal ook bij de komende wereldbekerwedstrijden ontbreken. "We hebben het er met de ploeg over gehad en ik ga meedoen aan het WK zonder echte voorbereiding. Ik ben toch in Glasgow. Ik start zonder enige druk en probeer me na de wegwedstrijd aan te passen aan de mountainbike. Misschien kan er iets moois gebeuren."
De 28-jarige Van der Poel heeft het WK op de weg in Glasgow in augustus tot een van zijn hoofddoelen gemaakt. Het WK mountainbike is na het WK op de weg, ook in Schotland. Of hij daarna in het seizoen ook nog andere wedstrijden op de mountainbike rijdt, is nog niet beslist.
Meer uit Sport
SÃO PAULO (ANP) - Lando Norris heeft in de Formule 1 de poleposition veroverd voor de Grote Prijs van São Paulo in Brazilië. De Britse coureur van McLaren was in de kwalificatie sneller dan de Italiaan Kimi Antonelli in de Mercedes en de Monegask Charles Leclerc in de Ferrari. Zijn Australische teamgenoot Oscar Piastri zette de vierde tijd neer.
1 uur geledenRIYAD (ANP) - Elena Rybakina heeft voor het eerst de WTA Finals, het eindejaarstoernooi met de beste acht speelsters van het jaar, gewonnen. De 26-jarige tennisster uit Kazachstan versloeg in de finale in het Saudische Riyad Aryna Sabalenka, de nummer 1 van de wereld uit Belarus: 6-3 7-6 (0).
3 uur geledenATHENE (ANP) - Novak Djokovic heeft het tennistoernooi van Athene op zijn naam geschreven. De 38-jarige Serviër versloeg in de finale de Italiaan Lorenzo Musetti in drie sets: 4-6 6-3 7-5.
3 uur geledenMIDDELKERKE (ANP) - Veldrijdster Inge van der Heijden is voor het eerst Europees kampioen geworden. De 26-jarige Brabantse kwam na zes ronden in het Belgische Middelkerke solo over de finish. Met Lucinda Brand als tweede en Aniek van Alphen als derde was het podium geheel Nederlands.
7 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Oscar Piastri is uitgevallen in de sprintrace van de Grote Prijs van São Paulo in de Formule 1. De coureur uit Australië verloor in de zesde ronde de controle over zijn bolide en eindigde in de muur.
7 uur geledenPORTIMAO (ANP) - De Italiaanse motorcoureur Marco Bezzecchi heeft poleposition veroverd bij de Grote Prijs van Portugal. Hij reed in de kwalificatie van de MotoGP de snelste tijd op het circuit Autodromo Internacional do Algarve in Portimão (1.37,556). Hij was net iets sneller dan de Spanjaard Pedro Acosta. De Fransman Fabio Quartararo liet de derde tijd noteren.
9 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Noord-Amerikaanse basketbalcompetitie NBA wil een eigen competitie in Europa beginnen. Die zou volgens algemeen directeur George Aivazoglou van NBA Europa in oktober 2027 moeten beginnen.
10 uur geleden