Van der Poel: ik was goed, maar niet super
WAREGEM (ANP) - Mathieu van der Poel won woensdag voor de tweede keer Dwars door Vlaanderen. Na een lange ontsnapping, aanvankelijk met een zestal. "We hebben de koers vroeg opengebroken. Ik ben blij dat ik het heb kunnen afmaken", zei de kopman van Alpecin-Fenix, nadat hij de Belg Tiesj Benoot had geklopt in de sprint.
Of het iets zegt over zondag, wanneer de Ronde van Vlaanderen wordt verreden? "Dat is een andere wedstrijd, vooral de afstand. Ik was vandaag goed, maar zeker nog niet volledig hersteld van 'Coppi"'
Van der Poel maakte vorige week in Italië zijn rentree na een rustperiode wegens rugklachten. In de etappekoers Coppi e Bartali won hij een rit en ook zijn terugkeer op Belgische wegen leverde dus meteen een overwinning op. Dat gebeurde aan het einde van een naar zijn zeggen moeilijk te controleren wedstrijd. "Ik voelde me zeker niet de sterkste in de kopgroep. Tom Pidcock, Benoot en Victor Campenaerts hebben echt wel indruk gemaakt. Vooral toen zij weg waren moest ik een grote inspanning doen om ze terug te halen, maar ik ben achteraf blij dat ik dat heb gedaan."
Rusten
"Ik hoop goed uit te kunnen rusten en dan zondag beter te zijn. Het zal nodig zijn. Vooral om het tegen Wout van Aert op te nemen. Ik heb gezien hoe hij bezig is en ik ken hem natuurlijk al jaren."
Vorig jaar werd Van der Poel gelost in Dwars door Vlaanderen en vier dagen later kon alleen de Deen Kasper Asgreen hem van de winst afhouden in de Ronde. "Het zegt dus niet alles hoe je hier rijdt." Zorgen over de weersvoorspellingen - er wordt zelfs sneeuw verwacht - maakt hij zich nog niet. "Mijn weerapp geeft nog steeds een zonnetje en acht graden."
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - De handbalsters Estavana Polman (33) en Lois Abbingh (33) hebben vrijdag hun afscheid als internationals aangekondigd. De twee topspeelsters komen vanaf eind november op het WK handbal nog wel uit voor Oranje.
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP/AFP) - Honkballer Shohei Ohtani van Los Angeles Dodgers is voor de vierde keer uitgeroepen tot meest waardevolle speler (MVP) in zijn divisie van de MLB. Het was de tweede keer op rij dat de 31-jarige Japanner werd gekozen tot MVP van de National League. Eerder kreeg hij als speler van Los Angeles Angels twee keer de prijs in de American League.
4 uur geledenTURIJN (ANP) - Carlos Alcaraz eindigt het jaar als nummer 1 van de wereld. De 22-jarige Spanjaard kan na het behalen van de halve eindstrijd bij de ATP Finals in Turijn niet meer worden achterhaald door zijn grote rivaal Jannik Sinner.
16 uur geledenLUXEMBURG (ANP/Belga) - Oud-wielrenner Fränk Schleck gaat bij Lidl-Trek aan de slag als sportdirecteur van het vrouwenteam.
21 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Over Johan Cruijff, Nederlands beste voetballer, verschijnt komend voorjaar een nieuwe documentaire. Op 24 maart is het tien jaar geleden dat de voetballer overleed. Drie dagen daarvoor gaat de documentaire 'Cruijff' in première in de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - De Britse bokser Anthony Joshua en de Amerikaan Jake Paul ronden een deal af voor een zwaargewichtgevecht in Miami in december, meldt de Britse krant The Guardian. Netflix kondigt het gevecht maandag aan, aldus een bron met kennis van de onderhandelingen, volgens wie het gevecht op 19 of 26 december plaatsvindt.
1 dag geledenTURIJN (ANP) - Titelverdediger Jannik Sinner heeft zich met een zege op Alexander Zverev geplaatst voor de halve finales van de ATP Finals. De Italiaanse tennisser moest voor eigen publiek in Turijn de Duitse nummer 3 van de wereld meerdere breakpoints toestaan, maar werkte die allemaal weg. Zelf sloeg de viervoudig grandslamkampioen op de juiste momenten toe: 6-4 6-3.
1 dag geleden