Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Poel: ik heb me goed geamuseerd

Van der Poel: ik heb me goed geamuseerd

KUURNE (ANP) - Hij won niet maar Mathieu van der Poel was zondag toch de hoofdrolspeler in Kuurne-Brussel-Kuurne. De Nederlander viel aan op ruim 80 kilometer voor de streep, kreeg uiteindelijk een viertal renners mee, maar de poging strandde op anderhalve kilometer voor de streep. De Deen Mads Pedersen won de sprint. "Maar ik heb me goed geamuseerd", sprak Van der Poel, twaalfde, voor de camera van Sporza.

Het was een actie zoals de renner van Alpecin-Fenix ze vaker maakt. Hij is een aanvaller pur sang. "Ik had het naar mijn zin, het was een ingeving. Ik kreeg Narváez mee, die enorm sterk reed. Maar ik wilde eigenlijk alleen een schifting maken en had gehoopt dat er na de Oude Kwaremont een groep favorieten zou aansluiten. Dat gebeurde niet."

Zo reed Van der Poel vooruit met renners die nog geen grote naam hebben, maar wel wilden doorfietsen. Zoals de 23-jarige Ecuadoraan Jhonatan Narváez en de Noor Jonas Hvideberg, de Europees wegkampioen bij de beloften. "Het was een moeilijke beslissing: doorrijden of niet. Maar we bleven goed draaien. Daarom heb ik ook niet aangevallen. Ik had niet het idee dat het in mijn eentje harder zou gaan. Het was zeker geen slechte poging, maar achter ons zaten nog iets te veel koppeltjes."

Met twee koersdagen op zak - Van der Poel won de eerste rit van de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten, maar moest daarna door een coronabesmetting van een begeleider met de ploeg de koers verlaten - en dinsdag nog Le Samyn denkt Van der Poel klaar te zijn voor de Strade Bianche van zaterdag. "Ik geloof dat ik de goede flow te pakken heb."

Meer uit Sport

Amazone Kroeze wint in Boekelo eerste nationale titel eventing

BOEKELO (ANP) - Renske Kroeze heeft bij de Military Boekelo-Enschede voor het eerst het Nederlands kampioenschap eventing gewonnen. De 37-jarige amazone hield drievoudig Nederlands kampioene Janneke Boonzaaijer achter zich op het meerkamponderdeel in de paardensport.

3 uur geleden
Evenepoel pakt Europese titel wielrennen in Slovenië

ŠENČUR (ANP) - Remco Evenepoel heeft zondag in Slovenië de Europese titel wielrennen veroverd. De Belg versloeg de Italiaan Giulio Ciccone in een spannende sprint à deux. Een andere Italiaan, Christian Scaroni, werd op een kleine minuut derde.

5 uur geleden
Djokovic bereikt halve finale in Beijing na zege op Zverev

BEIJING (ANP) - Tennisser Novak Djokovic (39) heeft op het China Open ten koste van Alexander Zverev de halve finale bereikt. De Servische 24-voudig grandslamwinnaar blijft daarmee ongeslagen in Beijing, hij won het toernooi bij al zijn zes eerdere deelnames. Hij rekende in drie sets af met de Duitse nummer 2 van de wereld: 4-6 6-4 6-4.

7 uur geleden
FIA: Formule 1-auto's vielen stil door fout in software

SEPANG (ANP) - Autosportfederatie FIA heeft toegegeven dat een fout in de software leidde tot chaos in de Formule 1-race op het circuit van Sepang in Maleisië. De half-elektrische racewagens vielen stil tijdens de opwarmronden op een nog natte baan van eerder gevallen stortbuien. Onder anderen de latere winnaar Max Verstappen merkte dat hij geen power had bij het indrukken van het gaspedaal.

7 uur geleden
Verstappen voorbij Prost met Formule 1-zege in elfde jaar op rij

SEPANG (ANP) - Max Verstappen heeft met zijn zege in Maleisië voor het elfde jaar op rij minstens één grand prix in de Formule 1 gewonnen. Hij klom daarmee in de eeuwige ranglijst naar de derde plaats achter Michael Schumacher en Lewis Hamilton, die het record delen van vijftien achtereenvolgende seizoenen met één of meer zeges. Verstappen ging Alain Prost voorbij, die tien seizoenen achtereen een of meer races won.

9 uur geleden
Gersjes strandt in achtste finales op openingsdag WK judo

BAKOE (ANP) - Amber Gersjes is op de openingsdag van de WK judo in Bakoe (Azerbeidzjan) in de achtste finales uitgeschakeld. De 29-jarige judoka, uitkomend in de klasse tot 48 kilogram, verloor in haar tweede partij met een ippon van de Japanse Wakana Koga.

9 uur geleden
Verstappen spreekt van "heerlijke zege" na "hectische race"

SEPANG (ANP) - Max Verstappen heeft zijn doel bereikt in dit voor hem wat moeizaam verlopen seizoen. De viervoudig wereldkampioen wilde minstens één grand prix winnen en dat lukte in Maleisië, waar de uitgestelde Grote Prijs van Bahrein werd verreden. "Ik ben ontzettend trots op het team. Dit is een heerlijke zege, zeker als je ziet hoe het dit jaar is gegaan", zei de Nederlander in het flashinterview op de baan.

9 uur geleden