Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Poel: ik heb me goed geamuseerd

Van der Poel: ik heb me goed geamuseerd

KUURNE (ANP) - Hij won niet maar Mathieu van der Poel was zondag toch de hoofdrolspeler in Kuurne-Brussel-Kuurne. De Nederlander viel aan op ruim 80 kilometer voor de streep, kreeg uiteindelijk een viertal renners mee, maar de poging strandde op anderhalve kilometer voor de streep. De Deen Mads Pedersen won de sprint. "Maar ik heb me goed geamuseerd", sprak Van der Poel, twaalfde, voor de camera van Sporza.

Het was een actie zoals de renner van Alpecin-Fenix ze vaker maakt. Hij is een aanvaller pur sang. "Ik had het naar mijn zin, het was een ingeving. Ik kreeg Narváez mee, die enorm sterk reed. Maar ik wilde eigenlijk alleen een schifting maken en had gehoopt dat er na de Oude Kwaremont een groep favorieten zou aansluiten. Dat gebeurde niet."

Zo reed Van der Poel vooruit met renners die nog geen grote naam hebben, maar wel wilden doorfietsen. Zoals de 23-jarige Ecuadoraan Jhonatan Narváez en de Noor Jonas Hvideberg, de Europees wegkampioen bij de beloften. "Het was een moeilijke beslissing: doorrijden of niet. Maar we bleven goed draaien. Daarom heb ik ook niet aangevallen. Ik had niet het idee dat het in mijn eentje harder zou gaan. Het was zeker geen slechte poging, maar achter ons zaten nog iets te veel koppeltjes."

Met twee koersdagen op zak - Van der Poel won de eerste rit van de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten, maar moest daarna door een coronabesmetting van een begeleider met de ploeg de koers verlaten - en dinsdag nog Le Samyn denkt Van der Poel klaar te zijn voor de Strade Bianche van zaterdag. "Ik geloof dat ik de goede flow te pakken heb."

Meer uit Sport

Oud-wielrenner Rini Wagtmans (79) overleden

SINT WILLEBRORD (ANP) - Oud-wielrenner Rini Wagtmans is vrijdagochtend in zijn woonplaats Sint Willebrord overleden. Dat heeft zijn familie bekendgemaakt. Wagtmans, die al langere tijd ziek was, is 79 jaar geworden.

46 seconden geleden
Verstappen snelste in derde training voor GP Azerbeidzjan

BAKOE (ANP) - Max Verstappen heeft bij de derde vrije training voor de Grote Prijs van Azerbeidzjan de snelste ronde gereden. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 noteerde in zijn Red Bull een tijd van 1.43,922, waarmee hij iets sneller was dan de Brit George Russell van Mercedes (1.44,021).

30 minuten geleden
Amerikaans basketbalicoon Pettit (93) overleden

NEW ORLEANS (ANP/RTR) - Basketbalicoon Bob Pettit is op 93-jarige leeftijd overleden. Dat maakte zijn familie bekend. De Amerikaan ontving in 1956 als eerste de prijs voor de meest waardevolle speler (MVP) van de Amerikaanse competitie NBA en werd drie jaar later opnieuw uitgeroepen tot MVP.

2 uur geleden
Vollering is eindelijk absolute kopvrouw wielrensters op WK

BOUCHERVILLE (ANP) - Demi Vollering is zaterdag tijdens het wereldkampioenschap op de weg in Montreal eindelijk de absolute kopvrouw van de Nederlandse wielrensters. "Dat maakt het ook wel weer spannend, maar ik zie het als iets positiefs. Dat al die rensters in dienst rijden van jou, geeft mij ook wel weer dat extra procentje tijdens de wedstrijd om het af te kunnen maken", zei de tweevoudig winnares van de Tour de France tijdens een persmoment in Canada.

6 uur geleden
Geen twijfels bij Audi: door met Bortoleto en Hülkenberg in F1

BAKOE (ANP/AFP) - Het Formule 1-team Audi heeft in 2027 dezelfde bezetting als dit jaar. Teambaas Mattia Binotto bevestigde bij de Grote Prijs van Azerbeidzjan in Bakoe dat de Duitser Nico Hülkenberg en de Braziliaan Gabriel Bortoleto bij de Duitse renstal blijven.

18 uur geleden
Opgewekte Verstappen na trainingen in Bakoe: best een goede dag

BAKOE (ANP) - Max Verstappen was goed te spreken na de vrije trainingen voor de Grote Prijs van Azerbeidzjan. "Eigenlijk was het best een goede dag, ik ben blij met de auto", liet hij kort na de tweede sessie op het stratencircuit van Bakoe weten op zijn website.

19 uur geleden
Britse boksers Fury en Joshua vechten op 11 december in Cardiff

CARDIFF (ANP/DPA) - Het langverwachte gevecht tussen de Britse boksers Tyson Fury (38) en Anthony Joshua (36) vindt op 11 december plaats in Cardiff. Dat heeft de Saudische bokspromotor Turki Alalshikh op X bekendgemaakt. Het gevecht is op Netflix te zien.

19 uur geleden