Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Poel: ik heb me goed geamuseerd

Van der Poel: ik heb me goed geamuseerd

KUURNE (ANP) - Hij won niet maar Mathieu van der Poel was zondag toch de hoofdrolspeler in Kuurne-Brussel-Kuurne. De Nederlander viel aan op ruim 80 kilometer voor de streep, kreeg uiteindelijk een viertal renners mee, maar de poging strandde op anderhalve kilometer voor de streep. De Deen Mads Pedersen won de sprint. "Maar ik heb me goed geamuseerd", sprak Van der Poel, twaalfde, voor de camera van Sporza.

Het was een actie zoals de renner van Alpecin-Fenix ze vaker maakt. Hij is een aanvaller pur sang. "Ik had het naar mijn zin, het was een ingeving. Ik kreeg Narváez mee, die enorm sterk reed. Maar ik wilde eigenlijk alleen een schifting maken en had gehoopt dat er na de Oude Kwaremont een groep favorieten zou aansluiten. Dat gebeurde niet."

Zo reed Van der Poel vooruit met renners die nog geen grote naam hebben, maar wel wilden doorfietsen. Zoals de 23-jarige Ecuadoraan Jhonatan Narváez en de Noor Jonas Hvideberg, de Europees wegkampioen bij de beloften. "Het was een moeilijke beslissing: doorrijden of niet. Maar we bleven goed draaien. Daarom heb ik ook niet aangevallen. Ik had niet het idee dat het in mijn eentje harder zou gaan. Het was zeker geen slechte poging, maar achter ons zaten nog iets te veel koppeltjes."

Met twee koersdagen op zak - Van der Poel won de eerste rit van de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten, maar moest daarna door een coronabesmetting van een begeleider met de ploeg de koers verlaten - en dinsdag nog Le Samyn denkt Van der Poel klaar te zijn voor de Strade Bianche van zaterdag. "Ik geloof dat ik de goede flow te pakken heb."

Meer uit Sport

Wielrenner Brennan sprint naar tweede zege in Vuelta

ROQUETES (ANP) - Wielrenner Matthew Brennan heeft de vijfde etappe van de Vuelta gewonnen. De 21-jarige Brit van Visma-Lease a Bike was na ruim 173 kilometer tussen Falset en Roquetes de snelste in de sprint.

3 uur geleden
Roeiers halen eerste finaleplaatsen binnen op WK in eigen land

AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse roeiers hebben de eerste finaleplaatsen op de WK in eigen land binnen. De vrouwen en de mannen in de dubbeltwee doorstonden woensdag hun halve finales. De finales op dit nummer zijn vrijdag.

4 uur geleden
Serena ​en ⁠Venus ‌Williams met wildcard in dubbelspel US Open

NEW YORK (ANP/RTR) - Tennissters Serena ​en ⁠Venus ‌Williams hebben een wildcard gekregen voor het dubbelspel op de US Open. Dat maakte de organisatie woensdag bekend. De laatste keer dat de zussen als duo samenspeelden op het Amerikaanse grandslamtoernooi was in 2022. Ze wonnen het dubbelspel in New York in 1999 en 2009.

4 uur geleden
Roeister Florijn 'weet niet' waar ze staat voor WK in eigen land

AMSTELVEEN (ANP) - Olympisch kampioene in de skiff Karolien Florijn weet niet waar ze met haar vorm staat voor de WK roeien in eigen land. Dat zei Florijn in aanloop naar het toernooi op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos tegen het ANP. Na haar gouden medaille in Parijs nam ze een jaar pauze van het roeien om zich te richten op haar studie.

5 uur geleden
Olympisch kampioene Florijn eenvoudig door series op WK roeien

AMSTELVEEN (ANP) - Olympisch kampioene Karolien Florijn is woensdag op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos eenvoudig door de series op de WK roeien gekomen. In haar skiff ging ze onbedreigd naar de overwinning in haar heat waardoor ze door is naar de kwartfinales van vrijdag.

7 uur geleden
Hockeyster De Waard is nog niet bezig met naderend afscheid

AMSTERDAM (ANP) - Voor hockeyster Xan de Waard zit haar topsportcarrière er over twee wedstrijden op. De international en voormalig aanvoerder van Oranje staat donderdag op het WK in eigen land in de halve finale tegen België en speelt daarna nog de finale of de strijd om het brons. Bezig met haar afscheid is ze niet. "Totaal niet", zegt ze.

7 uur geleden
Bondscoach Oranje weet waar hij hockeysters België pijn moet doen

AMSTERDAM (ANP) - De hockeysters van bondscoach Raoul Ehren zijn volledig fit en klaar voor de halve finale van het wereldkampioenschap donderdag tegen België. Als voormalig bondscoach van de Belgische hockeysters kent hij de tegenstander door en door. "Het gaat om de vorm die we op het veld kunnen laten zien en desnoods in de shoot-outs", kijkt Ehren vooruit.

7 uur geleden