Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Poel: hopen op een hele goede dag

Van der Poel: hopen op een hele goede dag

ANTWERPEN (ANP) - Mathieu van der Poel zei ook vlak voor de start van de Ronde van Vlaanderen dat hij zich niet in topvorm voelt. "Sinds de Italiaanse klassiekers gaat het niet echt crescendo, dus ik moet hopen op een hele goede dag", zei de winnaar van vorig jaar in startplaats Antwerpen bij de Belgische zender Sporza.

"Ik strooi niemand zand in de ogen, maar ik heb echt minder goed toegewerkt naar de koers. Toch heb ik nog nooit twee slechte koersen achter elkaar gehad", verwees de Nederlands kampioen naar zijn fletse optreden afgelopen woensdag in de semiklassieker Dwars door Vlaanderen.

Van der Poel is blij dat het wat frisser is dan woensdag in Dwars door Vlaanderen. "Het was toen ineens redelijk warm en daar had ik wel last van. Ik verwacht wel een paar sterke blokken vandaag in de finale. Koersen na 200 kilometer is net even wat anders, maar ik voel me als de winnaar van vorig jaar toch wat comfortabeler. Het is wat makkelijker beslissingen te nemen in de koers."

Wout van Aert

Zijn grote concurrent Wout van Aert stond met wat meer vertrouwen aan de start van de 105e editie, die 254 kilometers telt en negentien hellingen. "Ik ben zeker even goed als vorig jaar, maar ik heb het gevoel dat ik er mentaal nu meer klaar voor ben", zei de Belg van Jumbo-Visma, die vorig jaar de Ronde verloor van Van der Poel na een ongemeen spannende eindsprint. "Zware koersen zijn goed voor mij en de koers is zwaarder dan vorig jaar. Van der Poel zou ook zomaar een bondgenoot kunnen zijn met wie ik in de finale moet samenwerken. Dat hebben we vorig jaar feitelijk ook gedaan."

Dylan van Baarle soleerde woensdag naar de zege in Dwars door Vlaanderen en start als kopman van Ineos Grenadiers. "We gaan voor het hoogst haalbare", zei de Voorburger bij de start. "Ik ben er klaar voor. Als ik voorin kan meerijden, ben ik tevreden, maar ik zal niet winnen in een sprint, dus zal voor de aanval moeten kiezen."

Meer uit Sport

Van der Poel ook de snelste in wereldbekercross Maasmechelen

MAASMECHELEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft op indrukwekkende wijze ook zijn elfde veldrit van het seizoen gewonnen. De 31-jarige wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech was de snelste in de wereldbekerwedstrijd in Maasmechelen. De leider in het klassement evenaarde met zijn vijftigste zege in de wereldbeker het recordaantal overwinningen van de Belg Sven Nys.

33 minuten geleden
Wennemars derde op 1000 meter in Inzell achter ongenaakbare Stolz

INZELL (ANP) - Joep Wennemars is bij de wereldbekerwedstrijden schaatsen in Inzell als derde geëindigd op de 1000 meter. De regerend wereldkampioen op de kilometer moest met 1.07,23 zijn meerdere erkennen in de Amerikaan Jordan Stolz. Die won in een nieuw baanrecord van 1.06,83 en schreef na de klassementen op de 500 en 1500 meter het derde wereldbekerklassement op zijn naam.

1 uur geleden
Leerdam verslaat Takagi en Kok op 1000 meter in Inzell

INZELL (ANP) - Jutta Leerdam heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Inzell de laatste 1000 meter voorafgaand aan de Olympische Spelen gewonnen. De 27-jarige Zuid-Hollandse versloeg landgenote Femke Kok in een baanrecord van 1.12,74. Kok werd met 1.13,67 derde, nog achter de Japanse Miho Takagi (1.13,43).

1 uur geleden
Pieterse wint wereldbekerwedstrijd veldrijden in Maasmechelen

MAASMECHELEN (ANP) - Puck Pieterse heeft de wereldbekerwedstrijd veldrijden in het Belgische Maasmechelen op haar naam geschreven. Het was voor de 23-jarige Amersfoortse de eerste zege in de wereldbeker dit seizoen.

2 uur geleden
Italiaanse skiër Franzoni de beste in Hahnenkammrennen

KITZBÜHEL (ANP/BELGA) - Skiër Giovanni Franzoni heeft de beroemde Hahnenkammrennen in het Oostenrijkse Kitzbühel gewonnen. De 24-jarige Italiaan was in de afdaling voor de wereldbeker op de beruchte Streif een fractie sneller dan de Zwitser Marco Odermatt en Maxence Muzaton uit Frankrijk.

2 uur geleden
Marathonschaatser Visser wint Nederlandse titel op natuurijs

WEISSENSEE (ANP) - Marathonschaatser Harm Visser heeft op de Oostenrijkse Weissensee de Nederlandse titel op natuurijs gewonnen. De 25-jarige Fries kwam na 150 kilometer solo over de finish.

4 uur geleden
Djokovic schakelt Van de Zandschulp uit op Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Het is Botic van de Zandschulp niet gelukt te stunten op de Australian Open. De Nederlander was in de derde ronde niet opgewassen tegen Novak Djokovic, die het eerste grandslamtoernooi van het seizoen al tien keer op zijn naam schreef: 6-3 6-4 7-6 (4).

4 uur geleden