Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Poel: hopen op een hele goede dag

Van der Poel: hopen op een hele goede dag

ANTWERPEN (ANP) - Mathieu van der Poel zei ook vlak voor de start van de Ronde van Vlaanderen dat hij zich niet in topvorm voelt. "Sinds de Italiaanse klassiekers gaat het niet echt crescendo, dus ik moet hopen op een hele goede dag", zei de winnaar van vorig jaar in startplaats Antwerpen bij de Belgische zender Sporza.

"Ik strooi niemand zand in de ogen, maar ik heb echt minder goed toegewerkt naar de koers. Toch heb ik nog nooit twee slechte koersen achter elkaar gehad", verwees de Nederlands kampioen naar zijn fletse optreden afgelopen woensdag in de semiklassieker Dwars door Vlaanderen.

Van der Poel is blij dat het wat frisser is dan woensdag in Dwars door Vlaanderen. "Het was toen ineens redelijk warm en daar had ik wel last van. Ik verwacht wel een paar sterke blokken vandaag in de finale. Koersen na 200 kilometer is net even wat anders, maar ik voel me als de winnaar van vorig jaar toch wat comfortabeler. Het is wat makkelijker beslissingen te nemen in de koers."

Wout van Aert

Zijn grote concurrent Wout van Aert stond met wat meer vertrouwen aan de start van de 105e editie, die 254 kilometers telt en negentien hellingen. "Ik ben zeker even goed als vorig jaar, maar ik heb het gevoel dat ik er mentaal nu meer klaar voor ben", zei de Belg van Jumbo-Visma, die vorig jaar de Ronde verloor van Van der Poel na een ongemeen spannende eindsprint. "Zware koersen zijn goed voor mij en de koers is zwaarder dan vorig jaar. Van der Poel zou ook zomaar een bondgenoot kunnen zijn met wie ik in de finale moet samenwerken. Dat hebben we vorig jaar feitelijk ook gedaan."

Dylan van Baarle soleerde woensdag naar de zege in Dwars door Vlaanderen en start als kopman van Ineos Grenadiers. "We gaan voor het hoogst haalbare", zei de Voorburger bij de start. "Ik ben er klaar voor. Als ik voorin kan meerijden, ben ik tevreden, maar ik zal niet winnen in een sprint, dus zal voor de aanval moeten kiezen."

Meer uit Sport

Dakar Rally 2027 wordt zwaarste editie in Saudi-Arabië

PARIJS (ANP) - De eerstkomende Dakar Rally in Saudi-Arabië wordt een zware. De organisatie presenteerde in Parijs de route voor de woestijnrally in 2027 met daarin 5320 kilometer aan klassementsproeven. Voor het eerst sinds de rally in 2020 het Saudische grondgebied betrad, is er meer dan 5000 kilometer aan zogeheten specials, trajecten waarin de tijd wordt opgenomen.

3 uur geleden
Berlijn stemt unaniem in met nieuwe olympische kandidatuur

BERLIJN (ANP) - Het bestuur van Berlijn heeft unaniem ingestemd met plannen om de Olympische Spelen terug te halen naar de Duitse hoofdstad. Het gaat om een kandidatuur voor de Zomerspelen in 2036, 2040 of 2044. Berlijn organiseerde eerder de zogeheten nazi-Spelen in 1936.

4 uur geleden
Tennisster Sabalenka deinst niet terug voor boycot grand slams

ROME (ANP/AFP) - Tennisster Aryna Sabalenka is bereid om grandslams te boycotten om een eerlijkere verdeling van het prijzengeld te forceren. Dat zei de nummer 1 van de wereld op een persconferentie bij het toernooi van Rome. Daar lichtte ze toe waarom zij samen met andere tennisprofs maandag in een open brief hun 'diepe teleurstelling' uitten over het prijzengeld op Roland Garros.

6 uur geleden
Golfer Luiten maakt in Catalonië rentree na schouderblessure

BARCELONA (ANP) - Golfer Joost Luiten maakt deze week in het Catalunya Championship zijn rentree op de DP World Tour, oftewel de Europese Tour. Nederlands beste speler was er een tijdje uit door een oude blessure, een slijmbeursontsteking in een schouder. Hij speelde eind maart in India zijn laatste toernooi.

6 uur geleden
Directeur topsportcentrum Papendal vertrekt na 13 jaar

ARNHEM (ANP) - Jochem Schellens vertrekt na dertien jaar als directeur van topsportcentrum Papendal. Schellens blijft tot 1 december in dienst om alles te kunnen overdragen aan een opvolger.

7 uur geleden
Marathon Londen breekt record met 1,33 miljoen inschrijvingen

LONDEN (ANP) - Een recordaantal van meer dan 1,33 miljoen mensen heeft zich aangemeld voor de marathon van Londen op 25 april 2027. Het is een stijging van 18 procent vergeleken met de editie van dit jaar.

7 uur geleden
Wielrenner Van Dijke met Red Bull voor het eerst in Giro d'Italia

BERLIJN (ANP) - Wielrenner Mick van Dijke debuteert vrijdag in de Giro d'Italia. De 26-jarige Nederlander, die vorig jaar al wel de Tour de France reed, is opgenomen in de selectie van zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe. Van Dijke moet assistentie verlenen aan kopmannen Jai Hindley en Giulio Pellizzari, die in het klassement de strijd willen aangaan met topfavoriet Jonas Vingegaard uit Denemarken.

8 uur geleden