Van der Poel helpt Philipsen aan ritzege in Renewi Tour
AALTER (ANP) - Jasper Philipsen heeft de vierde etappe van de Renewi Tour gewonnen. De Belgische renner van Alpecin-Deceuninck sprintte uit het wiel van ploeggenoot Mathieu van der Poel naar zijn eerste ritwinst in de rittenkoers die zondag eindigt.
In de slotkilometer ging een aantal renners onderuit. Maar vooraan voerde Van der Poel het tempo op met Philipsen in zijn wiel. Die hield op de streep de Fransman Christophe Laporte en de Belg Arnaud De Lie achter zich. De Belg Alec Segaert, de winnaar van de tijdrit op donderdag, bleef in het bezit van de leiderstrui.
Fabio Jakobsen was er in Aalter niet meer bij. De sprinter van dsm-firmenich PostNL gaf eerder in de rit op nadat hij kort ervoor ten val was gekomen. Dat gebeurde nota bene op zijn verjaardag. Zijn ploeggenoot Bram Welten finishte als vijfde. Bij de val in de slotkilometer waren onder anderen de Nederlander Mick van Dijke en de Fransman Benoît Cosnefroy betrokken.
Doel
Zes renners waren met voorsprong aan de slotlus van ongeveer 40 kilometer rond Aalter begonnen. Jan Maas was de Nederlander in de groep, de Zuid-Afrikaan Stefan de Bod de best gerangschikte. Hun voorsprong liep op naar 40 seconden, maar 11 kilometer voor de finish werd het zestal ingelopen door het peloton.
Philipsen had de afgelopen dagen naast de dagzege gegrepen. "Een ritzege was duidelijk het doel voor mij, maar ik werd twee keer geklopt door een sterke Jonathan Milan. Vandaag had ik Mathieu in de laatste bocht nog voor me, op zo'n 450 meter. Dan weet ik dat het moeilijk is om ons nog te kloppen"" vertelde de ritwinnaar in het flashinterview.
Zondag volgt de slotetappe, die traditiegetrouw eindigt in Geraardsbergen waar het peloton een aantal doorkomsten op de befaamde Muur wacht. Klassementsleider Segaert heeft 7 seconden voorsprong op de Amerikaan Magnus Sheffield. De Noor Tobias Foss is derde op 11 seconden. Ook Van der Poel is nog niet kansloos.
Meer uit Sport
MANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
11 uur geledenZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
16 uur geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
17 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
1 dag geledenWAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.
1 dag geleden