Van der Poel: 'haat-liefdeverhouding' met zonnige Parijs-Roubaix
COMPIÈGNE (ANP) - Mathieu van der Poel keek zondag kort voor de start uit naar een zonnige editie van Parijs-Roubaix, de klassieker die hij vorig jaar bij zijn debuut onder heel andere omstandigheden als tweede afsloot. "Om optimaal gebruik te kunnen maken van je behendigheid op de fiets kan het inderdaad beter regenen. Maar ik geef de voorkeur aan dit weer", vertelde de Nederlandse coureur van Alpecin-Fenix bij Eurosport.
Van der Poel zei een "haat-liefdeverhouding" te hebben met de koers over de Noord-Franse kasseien. "Ik houd ervan hier te rijden, maar het is tegelijkertijd ook verschrikkelijk zwaar. Het is lijden op de kasseien. Parijs-Roubaix is uniek. Je kunt deze koers met geen enkele andere vergelijken."
Vorig jaar werd hij in de sprint op de wielerpiste van Roubaix geklopt door de Italiaan Sonny Colbrelli. "De benen waren leeg aan het einde. Ik hoop dat ik nu wat overhoud voor de sprint. Er zit genoeg energie in me. Ik heb door mijn rugblessure nog niet veel wedstrijden gereden en ben nog hongerig. Maar je hebt natuurlijk ook en beetje geluk nodig."
Van der Poel (27) heeft pas negen koersdagen achter zijn naam, maar won al wel drie keer, onder meer in de Ronde van Vlaanderen. Vorige week finishte hij als vierde in de Amstel Gold Race. In beide koersen ontbrak zijn rivaal Wout van Aert vanwege een coronabesmetting. De Belg van Jumbo-Visma is er zondag weer bij, maar kan niet goed inschatten hoe zijn niveau is na de gedwongen pauze. "Ik hoop dat de benen goed genoeg zijn om een rol te spelen in de finale", zei Van Aert. Van der Poel zal zich zeker niet alleen op de Belg richten. "Parijs-Roubaix is een klassieker die heel veel renners kunnen winnen."
Meer uit Sport
TOKIO (ANP/RTR) - De 17-jarige Japanse zwemmer Shin Ohashi heeft donderdag het wereldrecord op de 200 meter schoolslag verbroken. Zijn tijd van 2.04,83 minuten was naast het wereldrecord goed voor de gouden medaille op de Asian Games in zijn thuisland. Het oude record van 2.05,48 stond op naam van Qin Haiyang uit China. Hij zwom die tijd op de wereldkampioenschappen in 2023.
32 minuten geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen heeft in zijn Red Bull bij de eerste vrije training op het stratencircuit van Bakoe de tweede tijd neergezet (1.45,787). De 28-jarige Limburger hield Charles Leclerc in zijn Ferrari kort achter zich (1.45,791) en zag alleen George Russell van Mercedes een snellere ronde noteren (1.45,387).
2 uur geledenMONTREAL (ANP) - Voorzitter David Lappartient van de internationale wielerbond UCI weet nu al dat de WK in 2034 in Groningen en Drenthe een succes gaan worden. "Evenementen in Nederland zijn voor ons altijd een zekerheidje, omdat ze telkens perfect georganiseerd zijn. En we kennen de liefde van Nederlanders voor wielrennen, dus het zal ook overvol staan langs de kant", zei Lappartient na de toewijzing in Montreal tegen het ANP.
12 uur geledenMONTREAL (ANP) - Wielrenner Bauke Mollema kijkt ernaar uit om 'zijn' Groningen en Drenthe aan de rest van de wereld te kunnen laten zien tijdens de WK op de weg in 2034. "Zowel de stad als het platteland moeten eruitspringen. Dat is het mooie aan wielrennen: je hoeft niet alleen maar rondjes te rijden, maar je kunt de hele regio laten zien aan de hele wereld. Het moet een mooi volksfeest worden voor de mensen in Groningen en Drenthe", reageerde de in Groningen geboren en getogen ambassadeur van het bid in Montreal.
12 uur geledenMONTREAL (ANP) - De wereldkampioenschappen wielrennen op de weg vinden in 2034 plaats in Groningen en Drenthe. Dat is besloten tijdens het jaarlijkse congres van de internationale wielerunie UCI in het Canadese Montreal. Eigenlijk wilden Groningen en Drenthe het evenement in 2032 organiseren, maar daarvoor kreeg het Indiase Pune de voorkeur.
12 uur geledenBAKOE (ANP/RT) - Lewis Hamilton ziet niets in het toevoegen van een sprintrace bij de Grote Prijs van Monaco. "Het slaat nergens op", zei de zevenvoudig wereldkampioen in de Formule 1 op de persdag voorafgaand aan de Grote Prijs van Azerbeidzjan. "Een sprintrace is niet de oplossing voor een circuit als in Monaco. Daar moet iets anders voor worden bedacht om het spannend te maken."
20 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen is zeer te spreken over het besluit van Red Bull om Isack Hadjar te behouden. De Formule 1-renstal legde de Fransman nu al vast voor het volgende seizoen. "Het is een volkomen logisch besluit. Isack verdient dat stoeltje", liet Verstappen optekenen op de website van de Formule 1. "Ik denk dat het voor iedereen goed is. Ik kan prima met Isack opschieten en het is goed voor de continuïteit in het team", aldus de viervoudig wereldkampioen.
20 uur geleden