Van der Poel: 'haat-liefdeverhouding' met zonnige Parijs-Roubaix
COMPIÈGNE (ANP) - Mathieu van der Poel keek zondag kort voor de start uit naar een zonnige editie van Parijs-Roubaix, de klassieker die hij vorig jaar bij zijn debuut onder heel andere omstandigheden als tweede afsloot. "Om optimaal gebruik te kunnen maken van je behendigheid op de fiets kan het inderdaad beter regenen. Maar ik geef de voorkeur aan dit weer", vertelde de Nederlandse coureur van Alpecin-Fenix bij Eurosport.
Van der Poel zei een "haat-liefdeverhouding" te hebben met de koers over de Noord-Franse kasseien. "Ik houd ervan hier te rijden, maar het is tegelijkertijd ook verschrikkelijk zwaar. Het is lijden op de kasseien. Parijs-Roubaix is uniek. Je kunt deze koers met geen enkele andere vergelijken."
Vorig jaar werd hij in de sprint op de wielerpiste van Roubaix geklopt door de Italiaan Sonny Colbrelli. "De benen waren leeg aan het einde. Ik hoop dat ik nu wat overhoud voor de sprint. Er zit genoeg energie in me. Ik heb door mijn rugblessure nog niet veel wedstrijden gereden en ben nog hongerig. Maar je hebt natuurlijk ook en beetje geluk nodig."
Van der Poel (27) heeft pas negen koersdagen achter zijn naam, maar won al wel drie keer, onder meer in de Ronde van Vlaanderen. Vorige week finishte hij als vierde in de Amstel Gold Race. In beide koersen ontbrak zijn rivaal Wout van Aert vanwege een coronabesmetting. De Belg van Jumbo-Visma is er zondag weer bij, maar kan niet goed inschatten hoe zijn niveau is na de gedwongen pauze. "Ik hoop dat de benen goed genoeg zijn om een rol te spelen in de finale", zei Van Aert. Van der Poel zal zich zeker niet alleen op de Belg richten. "Parijs-Roubaix is een klassieker die heel veel renners kunnen winnen."
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - Jacco Verhaeren vertrekt aan het einde van het jaar als hoofd van het sportmanagementteam van de Nederlandse wielerploeg Visma - Lease a Bike. De oud-zwemcoach was sinds juni van 2024 werkzaam in het sportief management van de ploeg.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - De raad van toezicht van wielerbond KNWU zal Dorkas Koenen tijdens de ledenraad van 28 oktober voordragen als nieuwe directeur-bestuurder. Dat maakte de KNWU maandag bekend. Koenen moet de opvolger worden van Maurice Leeser, die in juni afscheid nam. Andreas Roodbeen is sindsdien tijdelijk directeur-bestuurder.
2 uur geledenMONTREAL (ANP) - Remco Evenepoel zag tijdens de WK wielrennen in Montreal precies gebeuren waar hij op hoopte. De Belgische olympisch kampioen veroverde met overmacht als eerste renner ooit zijn vierde wereldtitel op rij in het tijdrijden. "Dat was mijn doel hier en dat gaf me veel motivatie. Ik ben heel blij, dit is een prachtige ervaring", zei de 26-jarige Evenepoel in zijn eerste reactie.
15 uur geledenMONTREAL (ANP) - Remco Evenepoel is als eerste wielrenner ooit voor de vierde keer op rij wereldkampioen tijdrijden geworden. De Belgische olympisch kampioen maakte in het Canadese Montreal zijn favorietenrol waar en rekende overtuigend af met tweevoudig wereldkampioen Filippo Ganna. De 30-jarige Italiaan moest na 39 grotendeels vlakke kilometers bijna een minuut toegeven op zijn vier jaar jongere rivaal. De Franse revelatie Paul Seixas werd derde.
16 uur geledenMONTREAL (ANP) - Bondscoach Laurens ten Dam overweegt zich met de wielrensters in de toekomst intensiever voor te bereiden op de wereldkampioenschappen. Dat zei de oud-wielrenner na de teleurstellende tijdrit in Montreal, waar podiumkandidaten Demi Vollering en Lieke Nooijen als achtste en twaalfde eindigden.
17 uur geledenMONTREAL (ANP) - Wielrensters Demi Vollering en Lieke Nooijen zijn niet in de buurt gekomen van een medaille op het wereldkampioenschap tijdrijden in Montreal. De Zwitserse Marlen Reusser maakte haar favorietenrol waar en prolongeerde haar titel overtuigend, Vollering werd achtste en Nooijen twaalfde. Met name Vollering gold als kandidate voor het podium na haar eerdere WK-zilver (2024) en -brons (2025).
20 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zondag de vijfde en laatste etappe in de Ronde van Luxemburg gewonnen. De 31-jarige Nederlandse wielrenner deed dat na een lange solo in een rit over 175 kilometer van Mersch naar Luxembourg-Limpertsberg.
20 uur geleden