Van der Poel: 'haat-liefdeverhouding' met zonnige Parijs-Roubaix
COMPIÈGNE (ANP) - Mathieu van der Poel keek zondag kort voor de start uit naar een zonnige editie van Parijs-Roubaix, de klassieker die hij vorig jaar bij zijn debuut onder heel andere omstandigheden als tweede afsloot. "Om optimaal gebruik te kunnen maken van je behendigheid op de fiets kan het inderdaad beter regenen. Maar ik geef de voorkeur aan dit weer", vertelde de Nederlandse coureur van Alpecin-Fenix bij Eurosport.
Van der Poel zei een "haat-liefdeverhouding" te hebben met de koers over de Noord-Franse kasseien. "Ik houd ervan hier te rijden, maar het is tegelijkertijd ook verschrikkelijk zwaar. Het is lijden op de kasseien. Parijs-Roubaix is uniek. Je kunt deze koers met geen enkele andere vergelijken."
Vorig jaar werd hij in de sprint op de wielerpiste van Roubaix geklopt door de Italiaan Sonny Colbrelli. "De benen waren leeg aan het einde. Ik hoop dat ik nu wat overhoud voor de sprint. Er zit genoeg energie in me. Ik heb door mijn rugblessure nog niet veel wedstrijden gereden en ben nog hongerig. Maar je hebt natuurlijk ook en beetje geluk nodig."
Van der Poel (27) heeft pas negen koersdagen achter zijn naam, maar won al wel drie keer, onder meer in de Ronde van Vlaanderen. Vorige week finishte hij als vierde in de Amstel Gold Race. In beide koersen ontbrak zijn rivaal Wout van Aert vanwege een coronabesmetting. De Belg van Jumbo-Visma is er zondag weer bij, maar kan niet goed inschatten hoe zijn niveau is na de gedwongen pauze. "Ik hoop dat de benen goed genoeg zijn om een rol te spelen in de finale", zei Van Aert. Van der Poel zal zich zeker niet alleen op de Belg richten. "Parijs-Roubaix is een klassieker die heel veel renners kunnen winnen."
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Max Verstappen kruipt vrijdag met nieuwe hoop in de Red Bull bij de 'hervatting' van de Formule 1 in Miami. De koningsklasse heeft vijf weken stilgelegen, omdat de grands prix van Saudi-Arabië en Bahrein om de onrust in het Midden-Oosten zijn geschrapt. "Het team heeft in die lange pauze hard gewerkt om uit te vinden hoe we de auto kunnen verbeteren. Ik ben heel benieuwd hoe het zal gaan in Miami en hopelijk kan ik wat dichter bij de top 3 komen", zegt de viervoudig wereldkampioen in een vooruitblik van Red Bull Racing.
2 uur geledenNESSEBAR (ANP) - Unibet Rose Rockets reist met Dylan Groenewegen en Wout Poels af naar de Ronde van Italië. Het wordt de eerste grote ronde voor de wielerploeg van youtuber en oud-wielrenner Bas Tietema. De ploeg met een sterke Nederlandse inbreng rijdt op een Franse licentie en heeft deelname aan de Tour de France als hoofddoel sinds de oprichting. De Tour heeft Unibet Rose Rockets dit jaar niet uitgenodigd, maar de ploeg maakt zijn grote ronde-debuut in de Giro.
3 uur geledenMARTIGNY (ANP) - Tadej Pogacar heeft de eerste etappe van de Ronde van Romandië gewonnen en neemt de leiderstrui over van Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. De wereldkampioen van UAE Team Emirates rekende in Martigny in een sprintje af met de Duitser Florian Lipowitz, de Fransman Lenny Martinez en Jørgen Nordhagen uit Noorwegen. In het algemeen klassement heeft de Sloveen zeven seconden voorsprong op nummer 2 Lipowitz.
4 uur geledenZÜRICH (ANP) - De Ecuadoriaanse wielrenner Richard Carapaz (32) mist de Ronde van Italië omdat hij onvoldoende hersteld is van een blessure. Dat meldt zijn ploeg EF Education - EasyPost woensdag. De Ronde van Italië begint op 8 mei. Carapaz gaat zich voorbereiden op de Ronde van Frankrijk, die 4 juli van start gaat.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben hun tweede groepswedstrijd op het WK voor landenteams redelijk makkelijk gewonnen. Oranje won met 3-0 van Macau. Britt Eerland, Li Jie en Shuohan Men boekten overtuigende zeges.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De marathon van Amsterdam zal niet meer terugkeren in het centrum van de stad. Dat heeft René Wit van organisator Le Champion bevestigd. Na onderzoek blijkt dat het niet veilig genoeg is om het parcours door de binnenstad te laten lopen.
10 uur geledenMADRID (ANP/BELGA) - Tennisser Alexander Blockx heeft voor het eerst de kwartfinale van een masterstoernooi gehaald. De 21-jarige Belg deed dat in Madrid, waar hij in de vierde ronde afrekende met Francisco Cerúndolo. De Argentijn haalde vorig jaar nog de halve finales in Madrid.
1 dag geleden