Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Poel haalt einde niet, olympische titel voor Pidcock

Van der Poel haalt einde niet, olympische titel voor Pidcock

IZU (ANP) - Mathieu van der Poel heeft op de Olympische Spelen zijn droom niet kunnen waarmaken. De Nederlandse alleskunner op de fiets had zijn zinnen gezet op de titel in het mountainbiken, maar schakelde zichzelf door een val in de eerste ronde feitelijk al uit. Hij kwam nooit meer in de buurt van de concurrenten en gaf twee ronden voor het einde op.

De strijd om de medailles werd met overmacht in zijn voordeel beslist door Thomas Pidcock. De pas 21-jarige Brit, net als Van der Poel ook actief als veldrijder en wegrenner, kwam alleen aan. Achter hem pakte de Zwitser Mathias Flückiger zilver. Het brons ging naar de Spanjaard David Valero Serrano. Milan Vader, de tweede Nederlander in de wedstrijd, werd tiende.

Vader kende een bliksemstart en reed ook nog voor Van der Poel toen diens lot werd bezegeld. De jonge Zeeuw probeerde aan te klampen en reed na twee ronden nog kort achter een viertal met latere winnaar Pidcock, die vanaf de vierde startrij meteen vaar voren was gestoven.

Surrealistisch

Terwijl Van der Poel steeds meer terrein verloor was alleen Flückiger nog in staat de Brit te volgen. In de vierde ronde zette Pidcock, op de weg dit jaar winnaar van de Brabantse Pijl en tweede in de Amstel Gold Race, ook de Zwitser op achterstand en werd het alleen nog bij de strijd om het brons spannend. Valero Serrano schudde titelverdediger Nino Schurter uit Zwitserland op het laatst van zich af.

Pidcock, op de weg het afgelopen jaar debuterend voor Ineos, noemde het haast surrealistisch dat hij nu een gouden medaille om de hals had hangen. "Ik realiseerde me afgelopen week dat ik nu een olympiër ben. Ik vond dat al een prestatie op zich. Ik ging deze wedstrijd in om te winnen, maar prentte mezelf wel in rustig te blijven. Het is bijzonder te voelen dat een heel land achter je staat."

Pidcock gaat in het najaar weer veldrijden. "Ik doe de eerste wereldbekercrossen in Amerika, neem daarna een pauze en rijd dan weer vanaf kerst tot en met het WK." Daarna zal hij, net als Van der Poel, weer de weg combineren met de mountainbike, nu wel als olympisch kampioen.

Meer uit Sport

Tennisster Svitolina wint masterstoernooi Rome voor derde keer

ROME (ANP) - Tennisster Elina Svitolina heeft het masterstoernooi van Rome op haar naam geschreven. De 31-jarige Oekraïense versloeg de als derde geplaatste Amerikaanse Coco Gauff in de finale. In de Italiaanse hoofdstad werd het 6-4 6-7 (3) 6-2 voor Svitolina.

2 uur geleden
Tennisser Griekspoor strandt in halve finale challenger Bordeaux

BORDEAUX (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er bij het challengertoernooi in Bordeaux niet in geslaagd de finale te bereiken. In de halve finale verloor Griekspoor van de Belg Raphaël Collignon, de nummer 68 van de mondiale ranglijst. Het werd 7-5 6-1 voor Collignon.

6 uur geleden
Ecuadoriaanse wielrenner Narváez boekt tweede ritzege in Giro

FERMO (ANP) - Wielrenner Jhonatan Narváez heeft ook de achtste etappe van de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Ecuadoriaan van UAE Team Emirates kwam na een heuvelrit van 156 kilometer tussen Chieti en Fermo solo over de finish. Het is zijn tweede ritzege in de Ronde van Italië van dit jaar.

6 uur geleden
Tennisser Sinner naar finale masterstoernooi Rome

ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de finale. Sinner was in de halve finale in drie sets te sterk voor Daniil Medvedev: 6-2 5-7 6-4. De halve eindstrijd werd vrijdagavond bij een stand van 6-2 5-7 4-2 in het voordeel van Sinner stilgelegd door regenval en werd zaterdag uitgespeeld.

7 uur geleden
Álex Márquez wint sprintrace bij Grote Prijs van Catalonië

MONTMELÓ (ANP) - De Spanjaard Álex Márquez heeft de sprintrace bij de Grote Prijs van Catalonië gewonnen in de MotoGP.

8 uur geleden
Team Verstappen is begonnen aan de 24 uur van de Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft zijn debuut bij de 24 uur van de Nürburgring nog even uitgesteld. Zijn ploeggenoot Daniel Juncadella is namens zijn ploeg om 15.00 uur vanaf de vierde positie van start gegaan op het Duitse circuit in de Eifel.

9 uur geleden
Schilder werpt kogel over magische grens van 21 meter

SHANGHAI (ANP) - Jessica Schilder heeft het Nederlands record kogelstoten fors verbeterd. De wereldkampioen haalde een sensationele afstand van 21,09 meter. Het oude nationale record van 20,69 stond ook op haar naam.

11 uur geleden