Van der Poel haalt einde niet, olympische titel voor Pidcock
IZU (ANP) - Mathieu van der Poel heeft op de Olympische Spelen zijn droom niet kunnen waarmaken. De Nederlandse alleskunner op de fiets had zijn zinnen gezet op de titel in het mountainbiken, maar schakelde zichzelf door een val in de eerste ronde feitelijk al uit. Hij kwam nooit meer in de buurt van de concurrenten en gaf twee ronden voor het einde op.
De strijd om de medailles werd met overmacht in zijn voordeel beslist door Thomas Pidcock. De pas 21-jarige Brit, net als Van der Poel ook actief als veldrijder en wegrenner, kwam alleen aan. Achter hem pakte de Zwitser Mathias Flückiger zilver. Het brons ging naar de Spanjaard David Valero Serrano. Milan Vader, de tweede Nederlander in de wedstrijd, werd tiende.
Vader kende een bliksemstart en reed ook nog voor Van der Poel toen diens lot werd bezegeld. De jonge Zeeuw probeerde aan te klampen en reed na twee ronden nog kort achter een viertal met latere winnaar Pidcock, die vanaf de vierde startrij meteen vaar voren was gestoven.
Surrealistisch
Terwijl Van der Poel steeds meer terrein verloor was alleen Flückiger nog in staat de Brit te volgen. In de vierde ronde zette Pidcock, op de weg dit jaar winnaar van de Brabantse Pijl en tweede in de Amstel Gold Race, ook de Zwitser op achterstand en werd het alleen nog bij de strijd om het brons spannend. Valero Serrano schudde titelverdediger Nino Schurter uit Zwitserland op het laatst van zich af.
Pidcock, op de weg het afgelopen jaar debuterend voor Ineos, noemde het haast surrealistisch dat hij nu een gouden medaille om de hals had hangen. "Ik realiseerde me afgelopen week dat ik nu een olympiër ben. Ik vond dat al een prestatie op zich. Ik ging deze wedstrijd in om te winnen, maar prentte mezelf wel in rustig te blijven. Het is bijzonder te voelen dat een heel land achter je staat."
Pidcock gaat in het najaar weer veldrijden. "Ik doe de eerste wereldbekercrossen in Amerika, neem daarna een pauze en rijd dan weer vanaf kerst tot en met het WK." Daarna zal hij, net als Van der Poel, weer de weg combineren met de mountainbike, nu wel als olympisch kampioen.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Trainer Gerard van Velde vindt dat hij zijn levenswerk heeft voltooid met de gouden olympische medaille van Femke Kok op de 500 meter. De voormalige sprinter, die zelf goud behaalde op de 1000 meter op de Spelen van Salt Lake City in 2002, won eerder het eerste Nederlandse goud bij de mannen op de 500 meter met zijn schaatser Michel Mulder op de Spelen van Sotsji in 2014.
10 minuten geledenMILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement naar de gedeelde vierde plaats gestegen. Dat is in Milaan en Cortina d'Ampezzo de hoogste klassering tot dusver voor TeamNL.
2 uur geledenANTERSELVA (ANP) - Lisa Vittozzi heeft Italië de eerste olympische gouden medaille ooit bezorgd in de biatlon. De 31-jarige Vittozzi veroverde het historische goud op de 10 kilometer achtervolging. Ze had ruim 28 seconden voorsprong op de Noorse Maren Kirkeeide, die het zilver won. Het brons ging naar de Finse Suvi Minkkinen, die als derde over de finish gleed op ruim 34 seconden van de winnares.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De naam van tennisser Alex De Minaur staat dan toch op de boarding van Ahoy tussen alle winnaars van het ABN AMRO Open. Na twee verloren finales op rij sloeg de 26-jarige Australiër in de eindstrijd van 2026 tegen de één jaar jongere Canadees Félix Auger-Aliassime in twee sets toe: 6-3 6-2.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok heeft bij de Olympische Spelen als eerste Nederlandse schaatsster goud veroverd op de 500 meter. De 25-jarige Friezin won de kortste afstand in het Milano Speed Skating Stadium in een olympisch record van 36,49.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatsers hebben zich op de Olympische Spelen in Milaan gekwalificeerd voor de halve finales op de ploegenachtervolging. Het team met Marcel Bosker, Chris Huizinga en Stijn van de Bunt kwam tot de vierde tijd van 3.41,85. In de halve finale is Italië dinsdag de tegenstander.
3 uur geledenMONACO (ANP) - Atlete Diane van Es heeft in Monaco de internationale wegrace over 5 kilometer gewonnen in een Nederlands record van 14 minuten en 33 seconden. De 26-jarige hardloopster bleef slechts één seconde verwijderd van de beste tijd ooit gelopen door een Europese atlete op deze afstand. Die staat met 14.32 op naam van de Italiaanse Nadia Battocletti.
4 uur geleden