
Van der Poel gunt Van Baarle succes in Roubaix
ROUBAIX (ANP) - Zelf had Mathieu van der Poel zondag de benen niet om Parijs-Roubaix te winnen. Nahijgend op de wielerbaan van Roubaix was dat de conclusie van de Nederlander die als negende was gefinisht op ruim 2,5 minuten van winnaar Dylan van Baarle. Hij vond het een mooie en verdiende winnaar. "En Dylan is iemand die ik het gun. We hebben op WK's een paar keer de kamer gedeeld", vertelde Van der Poel.
Twee weken geleden won hij de Ronde van Vlaanderen. Vorige week werd hij vierde in de Amstel Gold Race en ook nu was er in ieder geval een top 10-notering. "Daar moet ik heel tevreden mee zijn."
Van der Poel begon door een rugblessure pas laat aan het seizoen en boekte toch al drie overwinningen. "Ik moet gewoon blij zijn met het voorjaar dat ik nog heb kunnen rijden. Het was een lastige koers vandaag. Ineos (de ploeg van Van Baarle) opende al heel vroeg en daarna is het nooit meer stilgevallen. Ik belandde uiteindelijk wel in een goede groep, maar ik had geen overschot in de benen. Ik zat ook een paar keer achter een valpartij, maar dat heeft het verschil niet gemaakt."
Achter enkele koplopers zag hij Wout van Aert in de slotfase nog de jacht inzetten. "Ik had ervoor al een paar keer gereageerd op aanvallen, er zat even niets in de benen", keek hij terug. "Nu is het tijd voor een korte rustperiode en daarna vertrek ik naar Spanje om te trainen." Van der Poel gaat zich voorbereiden op de Giro d'Italia die over een kleine drie weken begint. "Normaal gezien ga ik die rijden, ja." Zijn ploeg Alpecin-Fenix heeft zijn deelname nog niet bevestigd.
Meer uit Sport
MALDEGEM (ANP) - Zoe Bäckstedt heeft ook het tweede gedeelte van de derde etappe van de Baloise Ladies Tour gewonnen. Het was een tijdrit over ruim 10 kilometer met start en finish in Maldegem. De renster van Canyon/SRAM, die ook al de ochtendrit had gewonnen, nam de leiderstrui over van de Nederlandse Charlotte Kool.
12 uur geledenLUCHON-SUPERBAGNÈRES (ANP/RTR) - De Duitser Florian Lipowitz is na het uitvallen van de Belg Remco Evenepoel opgeklommen naar de derde plaats in het algemeen klassement van de Tour de France. Net als in de eerste Pyreneeënrit en in de klimtijdrit eindigde hij in het spoor van geletruidrager Tadej Pogacar en Jonas Vingegaard, de twee sterkste renners tot nu toe.
12 uur geledenLUCHON-SUPERBAGNÈRES (ANP/BELGA) - De Belg Remco Evenepoel verliet zaterdag de Tour de France. De nummer 3 van het klassement stapte al vroeg in de derde Pyreneeënrit in tranen af nadat hij het tempo van zijn concurrenten niet had kunnen volgen. "Hij was heel ontgoocheld dat hij de Tour moest verlaten, maar het ging niet", zei Tom Steels, ploegleider van Soudal Quick-Step bij TNT. "Het was de derde dag op rij dat hij zich niet fantastisch voelde. Je hoopt er het beste van en dat het tij keert, maar dat gebeurde niet."
13 uur geledenLUCHON-SUPERBAGNÈRES (ANP) - Ploegleider Zak Dempster was onder de indruk van de etappezege van Thymen Arensman in de Tour de France. De Nederlander van Ineos Grenadiers had de afgelopen jaren soms problemen met de druk die de status van kopman hem bezorgde. "Het zijn in feite nog 'kids', die gewoon hun best doen", vertelde Dempster, die even moest slikken toen hij het over Arensman had, bij Eurosport.
13 uur geledenLUCHON-SUPERBAGNÈRES (ANP) - Jonas Vingegaard keek tevreden terug op de veertiende etappe van de Tour de France waarin hij in het spoor van zijn rivaal Tadej Pogacar als derde eindigde achter Thymen Arensman. "Net als gisteren in de tijdrit kan ik blij zijn met hoe de benen voelden", vertelde de Deen van Visma - Lease a Bike bij Eurosport.
14 uur geledenLUCHON-SUPERBAGNÈRES (ANP) - Thymen Arensman zakte zaterdag in Luchon-Superbagnères door zijn benen nadat hij de veertiende etappe van de Tour de France had gewonnen. "Dit voelt als een droom", vertelde hij eenmaal op adem bij de NOS. "Een etappe in de Tour maakt je carrière misschien, maar vooral de manier waarop ik het deed, daar moet ik nog een nachtje over slapen."
14 uur geledenLUCHON-SUPERBAGNÈRES (ANP) - Thymen Arensman heeft zijn belangrijkste overwinning tot nu toe geboekt. De Nederlandse renner van Ineos Grenadiers won de veertiende etappe van de Tour de France, een zware bergrit naar skioord Luchon-Superbagnères. Arensman reed meer dan 30 kilometer alleen voorop.
15 uur geleden