Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Poel: gemiste kans op zege in Milaan-Sanremo

Van der Poel: gemiste kans op zege in Milaan-Sanremo

SANREMO (ANP) - Mathieu van der Poel werd in zijn eerste wedstrijd van 2022 derde in Milaan-Sanremo. De 27-jarige wielrenner was desondanks teleurgesteld en sprak van opnieuw een gemiste kans op de zege in de Italiaanse voorjaarsklassieker. De Sloveen Matej Mohoric zegevierde op de Via Roma. Van der Poel eindigde een jaar eerder als vijfde.

"Ik win de sprint van de grootste favorieten voor de derde plaats. Het was jammer dat we vandaag niet voor de overwinning konden sprinten", zei de renner van Alpecin-Fenix. "Maar dat is Milaan-Sanremo. De wedstrijd is nu al een paar keer zo geëindigd. Het blijft een heel lastige koers om te winnen."

Van der Poel zag hoe Mohoric een klein gaatje sloeg in de afdaling van de laatste klim, de Poggio. "We weten allemaal dat hij goed kan dalen, maar de groep was ook groot genoeg om het gat te dichten", aldus Van der Poel. "Misschien misten we een paar ploeggenoten om hem terug te halen, maar dat is ook koersen. Aan de andere kant verdient hij het ook, als je het kan volhouden tot de streep."

Derde deelname

Voor de Nederlander was het zijn derde deelname aan 'La Primavera'. "Maar ik zie het als een gemiste kans. Ik word ook steeds ouder", zei Van der Poel. Zijn laatste wedstrijd op de weg was de klassieker Parijs-Roubaix, die vorig jaar op 3 oktober werd verreden. Toen eindigde hij ook als derde.

Van der Poel maakte bij Milaan-Sanremo zijn rentree terug in het peloton. Hij besloot begin dit jaar zijn veldritseizoen te beëindigen vanwege aanhoudende rugklachten die waren veroorzaakt door zijn val bij het mountainbiken tijdens de Olympische Spelen van Tokio. Van der Poel liet zich in januari ook opereren aan een knie.

De viervoudig wereldkampioen veldrijden werkte de afgelopen weken in Spanje toe naar zijn rentree. Die zou hij aanvankelijk pas komende week maken in de Italiaanse rittenkoers Settimana Internazionale Coppi e Bartali, maar omdat heel wat ploeggenoten van Alpecin-Fenix ziek of geblesseerd zijn, ging hij op verzoek van de teamleiding al van start in Milaan-Sanremo. Daarin liet Van der Poel zien dat het met zijn vorm wel goed zit, in de aanloop naar klassiekers als de Ronde van Vlaanderen en Parijs-Roubaix.

Meer uit Sport

Nuis raakt baanrecord kwijt, maar put hoop uit tweede plaats

HEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis raakte bij de wereldbekerwedstrijd in Heerenveen zijn baanrecord op de 1500 meter, dat op 1.43,00 stond, kwijt aan Jordan Stolz. Die won in 1.42,55. Desondanks putte de olympisch en Nederlands kampioen hoop uit zijn tweede plaats met 1.43,31. "Ik ben maar één keer sneller geweest en dat is vijf jaar geleden", verwees hij naar het baanrecord. "Dat ik hiermee zilver pak achter een fenomeen, en de rest op afstand rijd, geeft zoveel zelfvertrouwen."

3 uur geleden
Leerdam veert mentaal op na fietsongeluk en wint 1000 meter

HEERENVEEN (ANP) - Een ongeluk waarbij ze op haar fiets van de weg was gereden, heeft Jutta Leerdam er niet van weerhouden de zege op de 1000 meter te grijpen bij de wereldbeker in Heerenveen. Met 1.14,16 bleef ze wereldkampioene Miho Takagi uit Japan en landgenote Femke Kok voor. "Dit soort dingen maken je sterker. Dat je opstaat en weer positieve focus hebt", reageerde de 26-jarige schaatsster.

3 uur geleden
Leerdam in Heerenveen opnieuw de beste op de 1000 meter

HEERENVEEN (ANP) - Jutta Leerdam heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Heerenveen voor de tweede keer dit seizoen de 1000 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige schaatsster was met 1.14,17 nipt sneller dan de Japanse wereldkampioene Miho Takagi en landgenote Femke Kok.

4 uur geleden
Nuis tweede achter Stolz op 1500 meter in Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Kjeld Nuis is bij de derde wereldbekerwedstrijd in Heerenveen als tweede geëindigd op de 1500 meter. De 36-jarige olympisch kampioen moest met 1.43,31 de zege laten aan de Amerikaan Jordan Stolz, die met 1.42,55 het baanrecord van Nuis uit de boeken reed (1.43,00). De Chinees Ning Zhongyan werd derde met een tijd van 1.43,87.

4 uur geleden
Beune moet zege op 5000 meter in Heerenveen aan Wiklund laten

HEERENVEEN (ANP) - Joy Beune heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Heerenveen genoegen moeten nemen met de derde plaats op de 5000 meter. De 26-jarige schaatsster was met 6.51,83 langzamer dan de Noorse Ragne Wiklund, die met 6.49,01 de zege greep. Het zilver was voor Isabelle Weidemann uit Canada in 6.50,11.

6 uur geleden
Teambaas Mekies heeft 'nog buitengewonere' Verstappen ontdekt

ABU DHABI (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull laat anderen oordelen of Max Verstappen bezig is aan zijn beste seizoen in de Formule 1, maar de Fransman stelt wel dat "de wereld dit seizoen een nog buitengewonere Max heeft gezien."

9 uur geleden
Norris nog niet tevreden na twee snelste trainingen in Abu Dhabi

ABU DHABI (ANP) - Lando Norris kijkt terug op "een behoorlijke eerste dag in Abu Dhabi" waarop twee vrije trainingen werden verreden. De Britse coureur van McLaren zette bij beide trainingen de snelste tijd neer. "Ik ben er nog niet helemaal tevreden over, maar over het algemeen was het een positieve dag", aldus Norris in een persbericht van McLaren.

9 uur geleden