Van der Poel geeft vroege aanval in Milaan-Sanremo weinig kans
MILAAN (ANP) - Mathieu van der Poel denkt niet dat een vroege aanval veel kans van slagen heeft in de klassieker Milaan-Sanremo. Hij verwacht de beslissende demarrage zaterdag dan ook op de slotklim, de Poggio. "Ik denk niet dat er heel veel geslaagde ondernemingen van verder dan de Poggio zijn geweest om Milaan-Sanremo te winnen", zegt de kopman van Alpecin-Fenix. "We moeten ook geen domme dingen gaan doen."
Het is niet per se een leuke koers zegt Van der Poel over de Italiaanse klassieker, waarin hij tot favoriet is bestempeld. "De eerste 150, 200 kilometer in het peloton rijden en ervoor zorgen niet in de slaap te vallen, is niet mijn favoriete manier van koersen. Het is wel een van de moeilijkste wedstrijden om te winnen, ook omdat de Poggio niet zo steil is en het lastig is om een gat te slaan."
Het is volgens Van der Poel lastig om iets te forceren op weg naar Sanremo. "Het zou leuk zijn om met een kleine groep over de Cipressa te komen en naar de Poggio te gaan, maar als je daar aanvalt krijg je veel mensen met je mee. Daarnaast ben je als aanvaller in het stuk tussen de twee beklimmingen in het nadeel tegen het peloton."
Topfavoriet
Van der Poel baarde dit seizoen al enkele keren opzien met een aanval op momenten dat de concurrentie het niet verwachtte. In Kuurne-Brussel-Kuurne werd hij vlak voor de finish teruggegrepen, in de vijfde etappe van de Tirreno hield hij afgelopen zondag nipt stand. Maar in de door hem gewonnen Strade Bianche wachtte hij tot op de laatste gravelstrook om zijn demarrage te plaatsen.
Of hij zich in kan houden om vroeg ten aanval te trekken ligt ook aan hoe goed de benen zijn, zegt hij. "Ik zou graag hebben dat het een open koers is maar sommige koersen zijn nu eenmaal niet open. Dan moet je je een beetje aanpassen. Het is ook moeilijk om daar verandering in te brengen."
Als topfavoriet weet hij dat er naar zijn ploeg gekeken zal worden om de koers te dragen en vroege vluchters terug te pakken. "We hebben als team in de Tirreno laten zien dat we voorop kunnen rijden en iedereen zal alles geven wat noodzakelijk is. Het is gemakkelijk om naar één ploeg te gaan kijken, maar wij zijn niet de sterkste ploeg. Soms moet je ook het risico nemen dat je kan verliezen."
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Schaatsbond KNSB wijst geen vervanger aan voor Jutta Leerdam in aanloop naar het WK sprint. Dat meldt een woordvoerder van de KNSB. De olympisch kampioen op de 1000 meter gaf donderdagavond aan haar seizoen te beëindigen en geen gebruik te maken van de aanwijsplek. Femke Kok kreeg de andere aanwijsplek voor het WK en zal daar wel gebruik van maken.
15 minuten geledenBELFAST (ANP) - Michael van Gerwen is in de eerste ronde van de wedstrijd in de Premier League in Belfast uitgeschakeld. De drievoudig wereldkampioen verspeelde een voorsprong van 5-3 tegen Gerwyn Price uit Wales (5-6).
15 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Merel Conijn is niet tevreden over de "bijzondere keuze" die de KNSB heeft gemaakt met betrekking tot de aanwijsplekken voor het WK allround. "Ze hebben mijn kans afgepakt om me te plaatsen voor het WK", zei Conijn na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.
15 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Als het aan de gemeente Heerenveen ligt, komen de Olympische Winterspelen in 2030 naar Nederland. Of tenminste, het schaatstoernooi. "Ik denk dat we een goede kans maken", zei burgemeester Avine Fokkens-Kelder donderdagavond na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.
16 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam komt niet meer in actie op de WK sprint. "Ik beëindig het seizoen op een hoogtepunt. Olympisch kampioen worden maakt mijn lijst met dromen compleet. Ik voel me erg voldaan", laat de winnares van goud op de 1000 meter in Milaan weten via sociale media.
16 uur geledenDUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor staat in de halve finale van het toernooi van Dubai. De beste Nederlandse tennisser boekte een knappe zege op Jakub Mensik: 6-3 3-6 6-2.
17 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Max Verstappen verwacht niet dat zijn team Red Bull direct voor een zege zal meedoen in de Formule 1. Dat zei de viervoudig wereldkampioen in een live-video-interview tijdens een bijeenkomst van streamingdienst Viaplay in Hilversum in aanloop naar het begin van het seizoen. Op zondag 8 maart is de eerste race in Melbourne. "We moeten nog wel een stap maken. Daar zijn we mee bezig", aldus Verstappen, die vorig seizoen als tweede eindigde achter Lando Norris van McLaren.
22 uur geleden