Van der Poel geeft vroege aanval in Milaan-Sanremo weinig kans
MILAAN (ANP) - Mathieu van der Poel denkt niet dat een vroege aanval veel kans van slagen heeft in de klassieker Milaan-Sanremo. Hij verwacht de beslissende demarrage zaterdag dan ook op de slotklim, de Poggio. "Ik denk niet dat er heel veel geslaagde ondernemingen van verder dan de Poggio zijn geweest om Milaan-Sanremo te winnen", zegt de kopman van Alpecin-Fenix. "We moeten ook geen domme dingen gaan doen."
Het is niet per se een leuke koers zegt Van der Poel over de Italiaanse klassieker, waarin hij tot favoriet is bestempeld. "De eerste 150, 200 kilometer in het peloton rijden en ervoor zorgen niet in de slaap te vallen, is niet mijn favoriete manier van koersen. Het is wel een van de moeilijkste wedstrijden om te winnen, ook omdat de Poggio niet zo steil is en het lastig is om een gat te slaan."
Het is volgens Van der Poel lastig om iets te forceren op weg naar Sanremo. "Het zou leuk zijn om met een kleine groep over de Cipressa te komen en naar de Poggio te gaan, maar als je daar aanvalt krijg je veel mensen met je mee. Daarnaast ben je als aanvaller in het stuk tussen de twee beklimmingen in het nadeel tegen het peloton."
Topfavoriet
Van der Poel baarde dit seizoen al enkele keren opzien met een aanval op momenten dat de concurrentie het niet verwachtte. In Kuurne-Brussel-Kuurne werd hij vlak voor de finish teruggegrepen, in de vijfde etappe van de Tirreno hield hij afgelopen zondag nipt stand. Maar in de door hem gewonnen Strade Bianche wachtte hij tot op de laatste gravelstrook om zijn demarrage te plaatsen.
Of hij zich in kan houden om vroeg ten aanval te trekken ligt ook aan hoe goed de benen zijn, zegt hij. "Ik zou graag hebben dat het een open koers is maar sommige koersen zijn nu eenmaal niet open. Dan moet je je een beetje aanpassen. Het is ook moeilijk om daar verandering in te brengen."
Als topfavoriet weet hij dat er naar zijn ploeg gekeken zal worden om de koers te dragen en vroege vluchters terug te pakken. "We hebben als team in de Tirreno laten zien dat we voorop kunnen rijden en iedereen zal alles geven wat noodzakelijk is. Het is gemakkelijk om naar één ploeg te gaan kijken, maar wij zijn niet de sterkste ploeg. Soms moet je ook het risico nemen dat je kan verliezen."
Meer uit Sport
SUZUKA (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull zegt dat het team vooral moet leren voor het verbeteren van de auto's van Max Verstappen en Isack Hadjar. Met Verstappen op de elfde plaats bij de startopstelling en Hadjar op plek 8 lijkt het team niet mee te doen om de winst.
9 uur geledenBERGA (ANP) - Wielrenner Tom Pidcock gaat niet meer van start in de Ronde van Catalonië na zijn val in een ravijn in de vijfde etappe. Zijn ploeg Pinarello-Q36.5 meldt dat ze de Brit uit de wedstrijd halen.
11 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen reageert gelaten op het neerzetten van de elfde tijd in de kwalificatie van de Grote Prijs van Japan. "Het erge is, ik ben niet boos, ik ben daar allang voorbij en dat is niet goed", aldus de Limburger bij Viaplay.
14 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen is er bij de kwalificatie van de Grote Prijs van Japan niet in geslaagd de derde kwalificatiesessie te halen. De Red Bull-coureur kwam in Q2 tot de elfde tijd en was daarmee uitgeschakeld. Verstappen was 1,214 seconde langzamer dan de Italiaan Kimi Antonelli die met 1.29,048 de beste tijd had neergezet. Mercedes-coureur Antonelli veroverde in Q3 ook de poleposition met 1.28,778.
15 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner staat voor de vierde keer in de finale van het Miami Open. De als tweede geplaatste Italiaan rekende in de halve finale in twee sets af met Duitser Alexander Zverev, de nummer 3 van de plaatsingslijst: 6-3 7-6 (4). In de finale treft hij de Tsjech Jiri Lehecka.
15 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen (28) heeft op het circuit van Suzuka de achtste tijd gereden bij de derde vrije training voor de Grote Prijs van Japan. De coureur van Red Bull klokte 1.30,910. De 19-jarige Italiaan Kimi Antonelli van Mercedes reed de snelste tijd.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman is tevreden over het niveau van de oefenwedstrijd tussen het Nederlands elftal en Noorwegen (2-1). "Het was gewoon een goede wedstrijd tegen een sterk Noorwegen", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Dat moeten we ook niet vergeten. Het is een beetje Nederlands om altijd te denken dat je hier makkelijk van moet winnen. De Noren hebben gewoon een heel sterk nationaal team en daar spelen wij een hele goede wedstrijd tegen."
19 uur geleden