
Van der Poel geeft vroege aanval in Milaan-Sanremo weinig kans
MILAAN (ANP) - Mathieu van der Poel denkt niet dat een vroege aanval veel kans van slagen heeft in de klassieker Milaan-Sanremo. Hij verwacht de beslissende demarrage zaterdag dan ook op de slotklim, de Poggio. "Ik denk niet dat er heel veel geslaagde ondernemingen van verder dan de Poggio zijn geweest om Milaan-Sanremo te winnen", zegt de kopman van Alpecin-Fenix. "We moeten ook geen domme dingen gaan doen."
Het is niet per se een leuke koers zegt Van der Poel over de Italiaanse klassieker, waarin hij tot favoriet is bestempeld. "De eerste 150, 200 kilometer in het peloton rijden en ervoor zorgen niet in de slaap te vallen, is niet mijn favoriete manier van koersen. Het is wel een van de moeilijkste wedstrijden om te winnen, ook omdat de Poggio niet zo steil is en het lastig is om een gat te slaan."
Het is volgens Van der Poel lastig om iets te forceren op weg naar Sanremo. "Het zou leuk zijn om met een kleine groep over de Cipressa te komen en naar de Poggio te gaan, maar als je daar aanvalt krijg je veel mensen met je mee. Daarnaast ben je als aanvaller in het stuk tussen de twee beklimmingen in het nadeel tegen het peloton."
Topfavoriet
Van der Poel baarde dit seizoen al enkele keren opzien met een aanval op momenten dat de concurrentie het niet verwachtte. In Kuurne-Brussel-Kuurne werd hij vlak voor de finish teruggegrepen, in de vijfde etappe van de Tirreno hield hij afgelopen zondag nipt stand. Maar in de door hem gewonnen Strade Bianche wachtte hij tot op de laatste gravelstrook om zijn demarrage te plaatsen.
Of hij zich in kan houden om vroeg ten aanval te trekken ligt ook aan hoe goed de benen zijn, zegt hij. "Ik zou graag hebben dat het een open koers is maar sommige koersen zijn nu eenmaal niet open. Dan moet je je een beetje aanpassen. Het is ook moeilijk om daar verandering in te brengen."
Als topfavoriet weet hij dat er naar zijn ploeg gekeken zal worden om de koers te dragen en vroege vluchters terug te pakken. "We hebben als team in de Tirreno laten zien dat we voorop kunnen rijden en iedereen zal alles geven wat noodzakelijk is. Het is gemakkelijk om naar één ploeg te gaan kijken, maar wij zijn niet de sterkste ploeg. Soms moet je ook het risico nemen dat je kan verliezen."
Meer uit Sport
IMOLA (ANP) - Charles Leclerc is donderdag niet aanwezig op de persdag van de GP van Emilia-Romagna. De Monegask van Ferrari voelt zich niet lekker. Dat heeft zijn team in een verklaring meegedeeld. Ferrari gaat ervan uit dat Leclerc vrijdag tijdens de vrije training wel weer van de partij zal zijn.
15 minuten geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Basketballer Quinten Post is met Golden State Warriors uitgeschakeld in de play-offs van de NBA. Minnesota Timberwolves was ook in het vijfde duel te sterk (121-110), waarmee de beslissing viel in de best-of-sevenserie: 4-1. Minnesota strijdt later met Oklahoma City Thunder of Denver Nuggets om een plek in de finale van volgende maand.
6 uur geledenMATERA (ANP) - Wielrenner Mads Pedersen heeft zijn leidende positie in de Ronde van Italië verstevigd. De 29-jarige Deen van Lidl-Trek sprintte in de vijfde etappe, die over 151 kilometer van Ceglie Messapica naar Matera ging, naar de zege. Pedersen drukte zijn wiel net iets eerder over de finish dan de Italiaan Edoardo Zambanini (tweede) en de Brit Tom Pidcock.
21 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/DPA) - Parijzenaren en toeristen kunnen vanaf juli weer zwemmen in de Seine. Het was meer dan honderd jaar verboden om te badderen in de rivier. Om vorig jaar wedstrijden voor de Olympische Spelen mogelijk te maken, werd de waterkwaliteit drastisch verbeterd. Nu kan ook het publiek er weer terecht in afgebakende zwemplekken.
21 uur geledenEMILIA-ROMAGNA (ANP/RTR) - Autosportbond FIA heeft de maximale straffen voor coureurs die vloeken in de Formule 1 met 50 procent verlaagd. Stewards krijgen daarnaast meer bevoegdheid bij het bepalen van straffen. Dat meldt de FIA woensdag, in aanloop naar de Grote Prijs van Emilia-Romagna.
22 uur geledenROME (ANP) - De Amerikaanse tennisster Coco Gauff heeft zich geplaatst voor de halve finales van het WTA-toernooi van Rome. De nummer 3 van de wereld versloeg Mirra Andrejeva uit Rusland met 6-4 7-6 (5).
22 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - De judobond vaardigt veertien judoka's af voor de WK. Die vinden van 13 tot en met 19 juni plaats in de Hongaarse hoofdstad Boedapest. Joanne van Lieshout verdedigt haar titel in de klasse tot 63 kilogram.
23 uur geleden