Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Poel gaat nu nog voor ritzeges in Giro

Van der Poel gaat nu nog voor ritzeges in Giro

ETNA (ANP) - Drie dagen mocht Mathieu van der Poel de roze leiderstrui dragen in de Giro d'Italia. Zoals verwacht kwam in de eerste rit op Italiaanse bodem al weer een einde aan zijn heerschappij. "Ik wist dat het moeilijk ging worden. Daar ben ik realistisch genoeg voor", vertelde de Nederlander van Alpecin-Fenix bij Eurosport. Van der Poel finishte op de vulkaan Etna op meer dan 20 minuten van ritwinnaar Lennard Kämna uit Duitsland.

"Ik kende deze klim niet. Het was mooi, maar zwaar", keek hij terug op de 21 kilometer lange slotklim, de eerste zware hindernis in deze Giro na drie ritten in Hongarije. Daar had Van der Poel meteen in de eerste rit toegeslagen en zijn leidende positie met succes verdedigd in een individuele tijdrit en een vlakke etappe.

In het eerste uur van de vierde etappe deed Van der Poel zelfs nog een poging mee te gaan in een ontsnapping. "Maar het werd me vrij snel duidelijk dat ze me niet lieten gaan. Op de slotklim heb ik besloten in mijn eigen tempo omhoog te rijden."

Van der Poel blijft wel de leider in het puntenklassement. Nu de sprinter van zijn ploeg, de Italiaan Jakub Mareczko, al heeft opgegeven zou de Nederlander zich in eventuele massasprints kunnen mengen. "Ik ben hier toch vooral voor ritzeges, die trui is geen hoofddoel. Maar misschien komt dat nog wel als blijkt dat ik er voor de laatste week nog goed voor sta."

Meer uit Sport

Freestyleskiester Gu moet genoegen nemen met zilver op big air

LIVIGNO (ANP/AFP) - De Chinese freestyleskiester Eileen Gu heeft bij de Olympische Spelen genoegen moeten nemen met de zilveren medaille op het onderdeel big air. Megan Oldham veroverde goud namens Canada, de Italiaanse Flora Tabanelli pakte brons. De finale in Livigno werd met meer dan een uur uitgesteld vanwege zware sneeuwval.

7 minuten geleden
Rouwende skiër McGrath vlucht bos in na verliezen goud op slalom

BORMIO (ANP) - Skiër Atle Lie McGrath vluchtte het bos in na zijn mislukte optreden op de slalom bij de Winterspelen. De Noor was de snelste in de eerste run en had zicht op goud, maar hij botste in de tweede manche tegen een poortje en viel uit.

3 uur geleden
Tweede goud Van 't Wout gaf Velzeboer veel vertrouwen

MILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft in aanloop naar de olympische 1000 meter veel gehad aan de gouden medaille van ploeggenoot Jens van 't Wout op de 1500 meter. "Twee keer goud. Het kan gewoon, dacht ik toen ik hem dat zag doen", sprak Velzeboer, die vorige week op de 500 meter al goud won. Van 't Wout schreef naast de 1500 meter de 1000 meter op zijn naam, waardoor de Nederlandse shorttrackploeg deze Spelen op een recordaantal van vier olympische titels staat.

6 uur geleden
Shorttracker De Laat 'onwijs blij' met finaleplaats op aflossing 

MILAAN (ANP) - De shorttrackers vinden het "super" dat ze na twaalf jaar weer in de olympische finale van de aflossing staan. "Op die relay bij de mannen heerste toch een beetje een vloek, zeker voor mij, omdat ik als enige hier onderdeel was van die twaalf jaar", zei Itzhak de Laat nadat het team zich had gekwalificeerd.

7 uur geleden
Mentaal geknakte kunstrijder Malinin maakt olympische rentree

MILAAN (ANP) - De Amerikaanse kunstrijder Ilia Malinin zal nog een keer te zien zijn op de Winterspelen in Milaan. Hij doet mee aan de traditionele afsluitende demonstratie op 21 februari. Normaal gesproken treden alleen de medaillewinnaars daar op, maar voor de gevallen superster wordt een uitzondering gemaakt.

7 uur geleden
Zwitserse skiër Meillard wint goud op slalom met veel uitvallers

BORMIO (ANP) - De Zwitserse alpineskiër Loïc Meillard heeft de gouden medaille gewonnen op de slalom. Het zilver ging naar Fabio Gstrein uit Oostenrijk en het brons was voor de Noor Henrik Kristoffersen. Het is het vierde goud voor de Zwitserse alpineskiërs op de Winterspelen van Milaan en Cortina.

8 uur geleden
Kerstholt had vier keer goud nooit voor mogelijk gehouden

MILAAN (ANP) - Bondscoach Niels Kerstholt had het nooit voor mogelijk gehouden dat de Nederlandse shorttrackers vier gouden medailles zouden winnen op de Olympische Spelen. Dat vertelde hij na afloop van het goud van Xandra Velzeboer op de 1000 meter in de Milano Ice Skating Arena. Velzeboer schreef eerder de 500 meter op haar naam en bij de mannen behaalde Jens van 't Wout goud op de 1000 en 1500 meter.

8 uur geleden