Van der Poel gaat feesten en zich dan richten op mountainbike
GLASGOW (ANP) - Het is niet zijn gewoonte als er nog wedstrijden volgen, maar zondagavond gunde Mathieu van der Poel zichzelf een feestje. Daarna gaat bij de kersverse wereldkampioen wielrennen op de weg de knop weer om. Zaterdag wil hij zich op de mondiale titelstrijd voor mountainbikers kwalificeren voor de Olympische Spelen van Parijs.
Zaterdag is het op het zogenoemde super-WK in Schotland, met een titelstrijd op vrijwel alle fietsdisciplines, tijd voor de cross-country in het mountainbiken. Van der Poel nam op de Spelen van Tokio al deel aan de wedstrijd, maar verdween daar na een val al vroeg uit de wedstrijd. "Ik hoop op een goede dag zodat ik me kan kwalificeren. Een plaats in de top 10 of top 15 is het doel. Dat moet genoeg zijn", vertelde hij na de wegrace waarin hij ook nog ten val kwam. "Het zal een paar dagen een beetje stijf aanvoelen, maar dat overleven we wel."
Volgend jaar wacht in Parijs ook een wegrace, op een parcours dat hem bevalt. De vraag is of de combinatie met de mountainbikewedstrijd fysiek mogelijk is. "We zullen een keer een beslissing moeten nemen. Ik heb het hier in 2018 op de EK geprobeerd. Dat ging toen niet goed." Van der Poel stapte al snel af in de MTB-wedstrijd, maar werd wel tweede achter de Italiaan Matteo Trentin in de wegrace.
"Wellicht is zaterdag mijn laatste wedstrijd van het seizoen. Ik heb verder niks gepland, maar het kan ook dat ik nog ergens mijn regenboogtrui zal showen. Vanavond gaan we dit eerst even vieren."
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Tennister Aryna Sabalenka heeft de vierde ronde van Wimbledon bereikt. De Belarussische nummer 1 van de wereld was in twee sets te sterk voor Jelena Ostapenko (29) uit Letland: 6-4 6-4.
33 minuten geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner is doorgedrongen tot de vierde ronde van Wimbledon. De 24-jarige Italiaan versloeg in zijn jacht op titelprolongatie op het grastoernooi in Londen de één jaar oudere Amerikaan Jenson Brooksby: 6-4 6-3 6-4.
1 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen vertrekt zaterdag als derde in de sprintrace van de Grote Prijs van Groot-Brittannië. De 28-jarige Red Bull-coureur was op het circuit van Silverstone 0,321 seconde langzamer dan Lewis Hamilton, die in de Ferrari met 1.28,376 de beste tijd reed.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft op Wimbledon de vierde ronde bereikt. De 39-jarige Serviër versloeg de Fransman Arthur Rinderknech na een tiebreak in de vierde set: 7-5 6-4 1-6 7-6 (4).
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennissers Botic van de Zandschulp en Tallon Griekspoor zijn ook in het mannendubbelspel uitgeschakeld op Wimbledon. Het Nederlandse duo verloor in de tweede ronde van de Oostenrijker Neil Oberleitner en Petr Nouza uit Tsjechië: 6-1 6-2.
4 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse tennissers spelen in september de wedstrijd in de Davis Cup tegen Colombia in de Maaspoort in Den Bosch. Dat meldde tennisbond KNLTB vrijdag. Het team van captain Paul Haarhuis werd bij de loting in februari gekoppeld aan Colombia.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) is op basis van haar prestaties bij de Nederlandse kampioenschappen opgenomen in de trajectselectie voor de EK. Dat meldt turnbond KNGU. Turnsters in die selectie doen op 11 en 25 juli mee aan de EK-kwalificaties, waarna de vijfkoppige selectie voor het titeltoernooi bekend wordt.
11 uur geleden