Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Poel en Van Aert wijzen naar elkaar voor favorietenrol

Van der Poel en Van Aert wijzen naar elkaar voor favorietenrol

MILAAN (ANP) - Mathieu van der Poel is samen met Wout van Aert en wereldkampioen Julian Alaphilippe bestempeld als favoriet voor de klassieker Milaan-Sanremo. Waar Van Aert woensdag zei dat hij hoopte Van der Poel te kunnen volgen, ziet de Nederlands kampioen zichzelf juist niet als de absolute topfavoriet. "Ik denk dat Wout iets meer kans maakt, omdat hij vorig jaar al gewonnen heeft. Dat kan het verschil maken."

Volgens de kopman van Alpecin-Fenix wint normaal gesproken de sterkste in de ‘Primavera’, zoals de bijnaam van Milaan-Sanremo luidt. Al is het volgens Van der Poel lastig om van het peloton weg te komen in de voorjaarsklassieker van 299 kilometer. Hij wijst ook op de rappe Australiër Michael Matthews, die vorig jaar als derde eindigde achter winnaar Van Aert en Alaphilippe.

Van der Poel eindigde vorig jaar in de door corona naar augustus verplaatste editie als dertiende. "Ik denk niet dat ik de aanval heb gemist, ik was gewoon niet goed genoeg om mee te gaan bij de aanval van Alaphilippe op de Poggio", gaf hij aan. "Ik hoop dat ik dit keer wel bij de eersten boven kom op de Poggio en mee kan sprinten om de zege."

Van Aert hoopt net als vorig jaar er nog bij te zitten bovenop de Poggio, dan denkt hij een kans te maken. Dit keer zal hij vooral Van der Poel in de gaten houden. Dat doet ook Alaphilippe die de beide renners tot topfavorieten uitriep. Op een eventuele eerdere aanval van Van der Poel zei de Fransman dat hij graag meegaat "als hij de benen heeft", maar dat dat ook afhangt van de ploegtactiek.

Alle ogen zullen in ieder geval op Van der Poel zijn gericht. Hij kan de zege pakken 60 jaar nadat zijn grootvader Raymond Poulidor er won, al zei hij dat hem dat niet nog eens extra motiveert. In de afgelopen twee edities en die van 2017 ging de eindzege in Sanremo naar de wielrenner die daarvoor ook Strade Bianche won. In Siena twee weken geleden was Van der Poel oppermachtig.

Meer uit Sport

Slotrit Tour de France door historische wijk Montmartre

PARIJS (ANP/AFP) - De laatste etappe van de Tour de France gaat dit jaar in Parijs door de historische wijk Montmartre. Dat hebben bronnen rond de organisatie aan het Franse persbureau AFP gemeld. Montmartre was vorig jaar ook opgenomen in het parcours voor de olympische wegwedstrijden en dat bleek een succes. Er stonden zo'n 500.000 mensen langs de straten.

6 uur geleden
Sprinter Van Uden dankt ploeggenoten die in hem geloofden

LECCE (ANP) - Casper van Uden was blij dat hij zijn ploeggenoten kon terugbetalen na al het werk dat ze voor hem hadden gedaan in de vierde etappe van de Giro d'Italia. "Ik deed het niet alleen, maar het hele team, alle mensen en de staf hebben het super gedaan", zei de 23-jarige sprinter van Picnic PostNL in het flashinterview na zijn eerste ritzege in de Giro.

6 uur geleden
Van Uden sprint naar zege in vierde etappe Giro d'Italia

LECCE (ANP) - Wielrenner Casper van Uden heeft de vierde etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De 23-jarige sprinter van Picnic PostNL was in de rit van Alberobello naar Lecce na 189 kilometer de beste in de massasprint. Van Uden bleef landgenoot Olav Kooij (Visma- Lease a Bike) voor.

7 uur geleden
Oud-winnaar Wawrinka (40) krijgt wildcard voor Roland Garros

PARIJS (ANP) - Stan Wawrinka doet vanaf eind volgende week mee aan Roland Garros. De 40-jarige Zwitserse tennisser, die het toernooi in 2015 won, heeft een wildcard gekregen van de organisatie.

9 uur geleden
Alcaraz na moeizaam duel met Chatsjanov naar kwartfinales in Rome

ROME (ANP) - Carlos Alcaraz heeft na een moeizaam duel met de Rus Karen Chatsjanov de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De Spaanse nummer 3 van de wereld herstelde zich in de eerste set nog van een 3-1-achterstand, maar moest de tweede set wel afstaan. In de beslissende derde set was Alcaraz nipt sterker: 6-3 3-6 7-5.

11 uur geleden
Djokovic stopt samenwerking met oud-tennisser Murray als coach

LONDEN (ANP/RTR) - Novak Djokovic gaat niet verder met oud-tennisser Andy Murray als coach. De generatiegenoten, allebei 37 jaar, hebben besloten hun samenwerking na zes maanden te beëindigen.

14 uur geleden
Basketballer Post met Golden State dicht bij uitschakeling

SAN FRANCISCO (ANP) - Basketballer Quinten Post is met Golden State Warriors dicht bij uitschakeling in de play-offs van de NBA. De 25-jarige Nederlander mocht tegen Minnesota Timberwolves een kleine vijf minuten meedoen en maakte 5 punten, maar verloor in eigen stadion met 110-117. Daardoor staat de club uit San Francisco met 3-1 achter in de best-of-sevenserie.

16 uur geleden