Van der Poel en Kopecky azen op derde zege in Ronde van Vlaanderen
ANTWERPEN (ANP) - Met de Ronde van Vlaanderen begint om 10.00 uur in Antwerpen de koers die vooraf was gezien als het duel tussen Mathieu van der Poel en Wout van Aert. Tot ontsteltenis van vooral de Belgische wielerfans is hun favoriet er echter niet bij. Van Aert liep bij een val woensdag in Dwars door Vlaanderen enkele breuken op en moet thuis voor de tv toekijken.
Van der Poel won de koers die in Oudenaarde eindigt al twee keer, in 2020 en 2022. Vorig jaar eindigde hij als tweede achter de Sloveen Tadej Pogacar die dit jaar niet meedoet. De finish van de mannen wordt rond 16.30 uur verwacht.
De vrouwen starten hun Ronde van Vlaanderen om 13.25 uur in Oudenaarde. De eerste renster wordt daar rond 17.45 uur terugverwacht. De Belgische wereldkampioene Lotte Kopecky is de favoriet. Ze won de koers de afgelopen twee jaar. Tot haar voornaamste uitdagers behoren Marianne Vos en de Italiaanse Elisa Balsamo.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP/RTR) - McLaren heeft deels de rechtszaak tegen de Spaanse autocoureur Álex Palou gewonnen. De viervoudig kampioen in de IndyCar moet wegens contractbreuk ongeveer 12 miljoen dollar (10 miljoen euro) aan schadevergoeding betalen aan het Britse automerk. Het hooggerechtshof in Londen deed vrijdag uitspraak.
2 uur geledenFIORANO (ANP) - Ferrari heeft op het eigen circuit in Fiorano de auto onthuld waarmee het in 2026 nieuwe successen najaagt. Zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton was de eerste die een paar ronden reed in de rode SF-26.
3 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev staat in de vierde ronde van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Brit Cameron Norrie: 7-5 4-6 6-3 6-1. Hij maakte de wedstrijd af met zijn zestiende ace. Zijn volgende tegenstander in Melbourne is de Argentijn Francisco Cerúndolo.
4 uur geledenBRIGHTON (ANP) - De organisatie van de Tour Down Under past de voor zaterdag geplande koninginnenrit drastisch aan om de veiligheid van de wielrenners te waarborgen. Er dreigt door de hitte brandgevaar, met name in het gebied waar Willunga Hill ligt. Die beklimming, traditioneel de scherprechter in de Australische etappekoers uit de WorldTour, wordt uit de route gehaald.
5 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz en Aryna Sabalenka zijn door op de Australian Open. Beide topspelers wonnen hun duel na iets meer dan twee uur in de Rod Laver Arena.
9 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Lando Norris heeft absoluut als doel zijn wereldtitel in de Formule 1 in 2026 te prolongeren. Dat zei de Brit van McLaren in aanloop naar het nieuwe seizoen. Als hij erin slaagt twee jaar op rij wereldkampioen te worden, is hij de tweede Brit na Lewis Hamilton die dat presteert. "Een titel winnen geeft je zeker veel meer zelfvertrouwen. Dat is een feit", aldus Norris, die bekende dat zelfvertrouwen nooit zijn sterkste punt is geweest.
1 dag geledenAPELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Jeffrey Hoogland slaat de Europese kampioenschappen voor het tweede jaar op rij over. De 32-jarige elfvoudig wereldkampioen volgt opnieuw een eigen schema, met de WK van oktober in Shanghai als belangrijkste doel.
1 dag geleden