Van der Poel: dit was mijn plan
MÛR-DE-BRETAGNE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zondag weer een historische wielerprestatie geleverd. De Nederlander van Alpecin-Fenix veroverde bij zijn debuut in de Tour de France in de tweede etappe de gele trui. Op de Mûr-de-Bretagne was hij in de sprint veruit de sterkste. Met de eerder in de rit veroverde bonificatieseconden hield Van der Poel net genoeg tijd over om het geel over te nemen van de Fransman Julian Alaphilippe.
"Dit was het plan, Ik wist dat ik die bonificatieseconden nodig had om de gele trui te pakken", vertelde een geëmotioneerde Van der Poel na zijn zege. "Het was ook de laatste dag dat ik een kans had om dit te doen."
Zijn aanval op de eerste doorkomst op de 'Muur', 15 kilometer voor de finish, leek een inspanning die hem zou kunnen opbreken. Maar toen het bergop ging richting finish volgde een tweede aanval die reikte tot aan de streep. "Deze is voor mij opa", doelde hij op Raymond Poulidor, zijn grootvader aan wie Van der Poel en zijn ploeggenoten bij de teampresentatie en in de eerste etappe via een speciaal shirt al een ode hadden gebracht. 'Poupou' was een met name in Frankrijk mateloos populaire wielrenner die in 2019 overleed. De ploeg herdacht het feit dat 45 jaar na het einde van zijn loopbaan kleinzoon Van der Poel voor het eerst aan de start stond van de Tour. Poulidor droeg nooit het geel.
Sprakeloos
"Het betekent veel voor me dat ik deze trui nu heb. Helaas heeft mijn opa dit niet mogen meemaken, maar ik kan me voorstellen hoe trots hij zou zijn geweest", vertelde Van der Poel, die later ook werd herinnerd aan de gele trui die zijn vader Adrie ooit droeg. "Die heb ik misschien één of twee keer gezien. Die hangt niet ergens in huis of zo, maar ligt boven in een doos. Het is iets unieks, vind ik. Het is echt heel speciaal om de gele trui te dragen in mijn eerste Tour. Daarom was ik ook zo emotioneel. Ik geef die trui van mij een mooie plaats. Ik ga hem ergens ophangen, niet in een doos opbergen."
Sprakeloos was hij kort na de finish. "Je kunt ervan dromen, maar dat het uitkomt, zo’n scenario. Dat is ongelooflijk." Van der Poel roemde ook zijn ploeg. "Ze waren opnieuw sterk, net als zaterdag. Soms geloven ze meer in mij dan ik in mezelf, ik moet ze één voor één bedanken. "
Meer uit Sport
HILVERSUM (ANP) - Talpa Network heeft de rechten verworven om samenvattingen op televisie uit te zenden van alle 104 wedstrijden van het WK voetbal en om fragmenten te gebruiken in zijn programma's. Dat zijn het mediabedrijf en de NOS overeengekomen, maakten beide partijen donderdag bekend.
4 uur geledenASTORGA (ANP) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft donderdag de vijfde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. In de sprint van een door een valpartij uitgedund peloton was de Nederlandse renster van SD Worx-Protime de sterkste, voor haar Belgische ploeggenoot en klassementsleider Lotte Kopecky. De Italiaanse Letizia Paternoster werd net als woensdag derde.
4 uur geledenNESSEBAR (ANP) - Zeventien Nederlandse wielrenners starten vrijdag in Bulgarije in de Ronde van Italië. Dat zijn er evenveel als vorig jaar. Een Nederlandse kanshebber op de eindzege is er niet, wel zijn er kansen voor sprinters als Casper van Uden en Dylan Groenewegen. Van Uden won vorig jaar een etappe in de Giro, Groenewegen lukte dat nog nooit.
1 dag geledenANTAS DE ULLA (ANP) - De Belgische wielrenster Lotte Kopecky heeft de vierde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De voormalige wereldkampioene van SD Worx-Protime was de beste in de sprint van een uitgedund peloton en neemt de leiding in het algemeen klassement over. Achter Kopecky werd haar ploeggenoot Anna van der Breggen tweede. De Italiaanse Letizia Paternoster werd derde.
1 dag geledenAMERSFOORT (ANP) - De Belangenorganisatie Amateur Voetbalverenigingen (BAV) heeft een meldpunt geopend om ervaringen van clubs te verzamelen met de zogenoemde BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). De aanpassing van de verdeling van de subsidie zorgde voor onrust onder verenigingen, omdat zij hierdoor mogelijk geld mislopen.
1 dag geledenNESSEBAR (ANP) - De Deense kopman Jonas Vingegaard van Visma - Lease a Bike kan in de Ronde van Italië rekenen op hulp van de Nederlanders Wilco Kelderman en Bart Lemmen. Zijn andere helpers zijn de Belgen Victor Campenaerts, Timo Kielich en Tim Rex, de Italiaan Davide Piganzoli en de Amerikaan Sepp Kuss.
1 dag geledenROME (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De 30-jarige Nederlander was met sterk spel in twee sets te sterk voor de Fransman Alexandre Müller: 7-5 6-3.
1 dag geleden