Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Poel denkt tijdens Ronde van Vlaanderen niet aan record

Van der Poel denkt tijdens Ronde van Vlaanderen niet aan record

OUDENAARDE (ANP) - Mathieu van der Poel is niet bezig met het record van de meeste zeges in de Ronde van Vlaanderen. De 30-jarige kopman van Alpecin-Deceuninck die al drie keer eerder zegevierde in de Vlaamse klassieker, wil 'gewoon' winnen. "Als me dat lukt, dan komt het record vanzelf. Begrijp me niet verkeerd, dat zou ongelofelijk speciaal zijn, maar het is niet iets waar ik aan denk tijdens de wedstrijd."

Van der Poel was al de beste in de Ronde van Vlaanderen in 2020, 2022 en afgelopen jaar. Hij is samen met wereldkampioen Tadej Pogacar topfavoriet voor zondag, al maakte de Deen Mads Pedersen met een lange solo in Gent-Wevelgem ook indruk. "Wat nu komt, is helemaal anders dan vorige koersen. Op basis van recente resultaten kun je denk ik nog steeds zeggen dat Tadej en ik er net iets bovenuit steken. Maar ik houd altijd rekening met meerdere renners."

De Nederlander deelt het record van drie zeges nu met zes andere renners onder wie Tom Boonen en Fabian Cancellara. "Het is de klassieker waar ik het meest van houd", zei Van der Poel. "Vanaf mijn eerste deelname voel ik een sterke band met deze wedstrijd. Het feit dat mijn naam al drie keer op de zegelijst staat, maakt me enorm trots."

Van der Poel vocht dit seizoen een spannende strijd uit met Pogacar in Milaan-Sanremo, waar hij voor de tweede keer won. Hij zegevierde na een solo ook voor de tweede keer op rij in de E3 Saxo Classic en zegt klaar te zijn voor de Ronde. "Het belangrijkste is kalm te blijven. Mijn teamgenoten zullen er alles aan doen om mij in de best mogelijke positie te brengen voor de finale. Dan is het aan mij om te proberen de race te winnen, wat natuurlijk gemakkelijker gezegd dan gedaan is."

Meer uit Sport

Verstappens voormalige teamgenoot Pérez tot 2029 bij Cadillac

MEXICO-STAD (ANP) - De Mexicaanse Formule 1-coureur Sergio Pérez (36) blijft langer voor Cadillac rijden. Hij heeft een contract tot 2029 getekend bij het Amerikaanse team. Dat heeft het team woensdag bekendgemaakt. Pérez was eerder teamgenoot van Max Verstappen bij Red Bull Racing.

15 minuten geleden
Tennisser Griekspoor zet opmars in Wenen voort

WENEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor staat in de tweede ronde van het ATP-500-toernooi van Wenen. De 30-jarige Nederlander zette woensdag in de Oostenrijkse hoofdstad zijn opmars door met een knappe overwinning in drie sets op de Amerikaan Brandon Nakashima: 6-1 4-6 7-6 (2). Griekspoor speelt nu tegen Alexander Zverev, de Duitse nummer 1 van de wereldranglijst.

1 uur geleden
Tennisser De Jong ondergaat operatie en mist begin seizoen 2027

AMSTELVEEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong laat zich in november opereren vanwege een achillespeesblessure en mist daardoor de eerste maanden van het komende tennisseizoen. Dat schrijft de 26-jarige nummer 102 van de wereldranglijst op sociale media. De Jong wordt op 17 november geopereerd en verwacht begin april zijn rentree te maken.

5 uur geleden
International Palacios houdt met Rays hoop op MLB-titel levend

TAMPA (ANP) - De honkballers van de Tampa Bay Rays hebben de hoop op het eerste kampioenschap in de clubgeschiedenis levend gehouden. Het team van de Nederlandse international Richie Palacios (29) won in de nacht van dinsdag op woensdag het vierde duel in de World Series in eigen huis met 4-3 van de Milwaukee Brewers. De stand is daarmee 3-1 in het voordeel van de Brewers, die onder leiding staan van oud-bondscoach Pat Murphy (67). De volgende wedstrijd is in de nacht van woensdag op donderdag in Tampa.

10 uur geleden
Alcaraz ten koste van Chatsjanov naar tweede ronde in Wenen

WENEN (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz staat in de tweede ronde van het tennistoernooi in Wenen. De nummer 3 van de wereld won in de Oostenrijkse hoofdstad in twee sets van de Rus Karen Chatsjanov: 6-4 7-6 (5).

22 uur geleden
Handballer Smits mist door rugblessure duels in EK-kwalificatie

ARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits mist de komende twee EK-kwalificatiewedstrijden van het Nederlands team. De rechteropbouwer heeft rugklachten, onlangs opgelopen tijdens een wedstrijd met zijn Duitse club VfL Gummersbach.

1 dag geleden
Venus Williams verliest voor zestiende keer op rij in enkelspel

GUANGZHOU (ANP) - De Amerikaanse tennisster Venus Williams heeft haar zestiende nederlaag op rij geleden in het enkelspel. De 46-jarige speelster werd dinsdag op de Guangzhou Open in twee sets verslagen door de 18-jarige Oostenrijkse Lilli Tagger: 2-6 2-6. Tagger, de nummer 53 van de wereld, treft in de volgende ronde de Poolse Magda Linette.

1 dag geleden