Van der Poel declasseert concurrentie in wereldbeker Hulst
HULST (ANP) - Veldrijder Mathieu van der Poel heeft in het Zeeuwse Hulst met groot vertoon van macht zijn tweede zege geboekt in het korte wereldbekerseizoen. Van der Poel reed in de tien rondes in Zeeland de concurrentie wederom op een hoop; nummer 2 Wout van Aert finishte op anderhalve minuut. Achter hem werd de Brit Tom Pidcock derde. Lars van der Haar was op de zesde plaats de tweede Nederlander.
Het was voor Van der Poel, die vanaf de tweede ronde alleen aan kop reed, al zijn vierde zege in Hulst. Eerder won hij de Vestingscross in Zeeland in 2017, 2018 en 2019. Vorig jaar was Eli Iserbyt, bij afwezigheid van Van der Poel, de beste in Hulst. Iserbyt, nog niet helemaal hersteld van een elleboogblessure, viel meteen na de start en gaf halverwege de wedstrijd op.
Van der Poel won in december ook de wereldbekerwedstrijd van Namen en een week later werd hij tweede in Dendermonde. Bij de eerste wedstrijd van het seizoen ontbrak Van der Poel. Over drie weken wordt in het Belgische Overijse de laatste wedstrijd verreden.
Algemeen klassement
Van Aert blijft leider in het algemeen klassement. De Belg werd al eerder tweede, een keer derde en won in Dendermonde.
Van der Poel, die zaterdag ook al de beste was in Gullegem, vertrekt maandag voor een stage naar Spanje.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - AC Milan en Juventus hebben voor de tweede keer dit seizoen 0-0 gespeeld in de Serie A. Dit keer was San Siro in Milaan het decor van een saaie wedstrijd zonder doelpunten tussen twee grootmachten in het voetbal. Milan en Juventus kunnen als nummers 3 en 4 in de stand een ticket voor deelname aan de Champions League veiligstellen.
13 uur geledenDEURNE (ANP) - Springruiter Michael Greeve is in Deurne voor het eerst in zijn loopbaan Nederlands kampioen geworden. Met zijn schimmel Rubens bleef de 44-jarige geboren Rotterdammer na drie dagen foutloos. Hij troefde titelverdediger Willem Greve (Candy Luck) en Bas Moerings (Ipsthar) af.
16 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft in het toernooi van Madrid met grote moeite de laatste zestien bereikt. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld stond ziek op de baan en moest zelfs braken, maar ze vocht zich terug van een set achterstand tegen de Roemeense Sorana Cirstea en won in drie sets: 4-6 7-5 6-1.
17 uur geledenLUIK (ANP) - Demi Vollering heeft voor de derde keer Luik-Bastenaken-Luik op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez won na 156 kilometer na een aanval op de beklimming van La Redoute en een solo van 33 kilometer. Haar landgenote Puck Pieterse werd op anderhalve minuut tweede. De Poolse Kasia Niewiadoma werd voor Anna van der Breggen derde.
19 uur geledenLUIK (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de derde keer op rij Luik-Bastenaken-Luik gewonnen. De Sloveense wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam na 259,5 kilometer solo aan in Luik, nadat hij medevluchter Paul Seixas uit Frankrijk op de laatste klim had gelost. Het 19-jarige Franse talent werd bij zijn debuut in de Ardennenklassieker wel nog tweede, op 45 seconden. De Belg Remco Evenepoel finishte op bijna 2 minuten als derde.
20 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor is er bij het masterstoernooi van Madrid niet in geslaagd de achtste finales te bereiken. De 29-jarige Nederlander moest in twee sets zijn meerdere erkennen in de als zesde geplaatste Italiaan Lorenzo Musetti. Het werd 6-4 7-5.
21 uur geledenJEREZ (ANP) - Álex Márquez heeft bij de Grote Prijs van Spanje zijn eerste zege van het seizoen geboekt in de MotoGP. De 30-jarige Spanjaard hield Marco Bezzecchi uit Italië van zijn vierde zege op rij af en won net als een jaar eerder op het circuit van Jerez. Fabio Di Giannantonio uit Italië werd derde.
21 uur geleden