Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Poel debuteert in BinckBank Tour

Van der Poel debuteert in BinckBank Tour

ARNHEM (ANP) - Mathieu van der Poel gaat eind deze maand van start in de BinckBank Tour, de meerdaagse etappekoers van de UCI WorldTour door Nederland en België. Het is de eerste keer dat hij aan deze rittenwedstrijd meedoet. "Het is niet alleen een ideale voorbereiding op de klassiekers in oktober, ik start er ook gewoon met de ambitie om mezelf te laten zien, gezien de status van de wedstrijd. Een rit meepikken wordt het doel", liet Van der Poel weten.

Lotto-Soudal verschijnt met Philippe Gilbert en John Degenkolb aan de start. Bij Deceuninck - Quick-Step zijn Yves Lampaert en Zdenek Stybar, eindwinnaar in 2013, de kopmannen. Voor Jumbo-Visma zal onder anderen Mike Teunissen de strijd aangaan. Søren Kragh Andersen, afgelopen zaterdag ritwinnaar in de Ronde van Frankrijk, voert Sunweb aan. Oliver Naesen (AG2R La Mondiale), vorig jaar winnaar van de slotetappe, is ook weer van de partij.

Van der Poel zal voor het begin van de BinckBank Tour vermoedelijk niet deelnemen aan de wereldkampioenschappen op de weg in Imola. De Nederlandse kampioen liet in Italië optekenen dat hij het WK-parcours niet echt voor hem geschikt vindt. De berichtgeving in La Gazzetta dello Sport is nog niet bevestigd. Van der Poel zou zich in de komende periode vooral willen gaan richten op zijn deelname aan de Ronde van Vlaanderen, Parijs-Roubaix en de Amstel Gold Race, de Nederlandse klassieker die hij vorig jaar op indrukwekkende wijze wist te winnen.

De WK in Italië vinden plaats van donderdag 24 september tot en met zondag 27 september. De BinckBank Tour begint op 29 september.

Meer uit Sport

Muchová ten koste van Osaka naar halve finale Wimbledon

LONDEN (ANP) - De Tsjechische tennisster Karolína Muchová heeft de halve finale van Wimbledon bereikt. In de kwartfinale was ze in twee sets te sterk voor de Japanse viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka: 7-6 (4) 6-4. Het is voor het eerst in haar carrière dat Muchová de halve finales van Wimbledon heeft bereikt.

22 minuten geleden
Deen Pedersen wint vierde etappe in Tour de France

FOIX (ANP) - Mads Pedersen heeft de vierde etappe van de Tour de France op zijn naam geschreven. De Deen van Lidl-Trek was na 181,9 kilometer tussen Carcassonne en Foix de beste in de sprint van de kopgroep van tien renners. Zijn Amerikaanse teamgenoot Quinn Simmons werd tweede en de Spanjaard Raúl García Pierna werd derde.

53 minuten geleden
Zverev voor het eerst kwartfinalist Wimbledon na zege op Lehečka

LONDEN (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst in zijn carrière de kwartfinales van Wimbledon bereikt. Hij wist dinsdag het restant van de achtste finale tegen Jiří Lehečka uit Tsjechië winnend af te sluiten. De partij was maandag stilgelegd vanwege de avondklok van Wimbledon. Zverev won uiteindelijk in vier sets: 6-4 7-5 3-6 7-6 (6).

1 uur geleden
IOC heft schorsing van Russisch Olympisch Comité voorlopig op

LAUSANNE (ANP/AFP/RTR) - Russische atleten mogen weer deelnemen aan teamsporten en kwalificaties voor de Olympische Spelen. Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) heeft de schorsing van het Russisch Olympisch Comité voorlopig opgeheven, zo laat het weten vanuit Lausanne.

1 uur geleden
Tennister Gauff voor het eerst naar halve finale op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft voor het eerst in haar loopbaan de halve finales van Wimbledon bereikt. De 22-jarige Amerikaanse versloeg haar landgenote Jessica Pegula in de kwartfinales in drie sets: 4-6 6-3 6-3.

2 uur geleden
Tennisser Sinner bereikt halve finale op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich verzekerd van een plek in de halve finales van Wimbledon. De Italiaanse nummer 1 van de wereld was in drie sets te sterk voor de Duitser Jan-Lennard Struff: 7-5 7-6 (4) 6-3.

2 uur geleden
IOC haalt na 100 jaar Noordse combinatie van Winterspelen

LAUSANNE (ANP) - De Noordse combinatie verdwijnt na meer dan honderd jaar als onderdeel van de Olympische Winterspelen. Het Internationaal Olympisch Comité heeft besloten de aloude combinatie van skispringen en langlaufen te schrappen uit het programma. Dat zal op de eerstkomende Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen al het geval zijn.

2 uur geleden