
Van der Poel debuteert in BinckBank Tour
ARNHEM (ANP) - Mathieu van der Poel gaat eind deze maand van start in de BinckBank Tour, de meerdaagse etappekoers van de UCI WorldTour door Nederland en België. Het is de eerste keer dat hij aan deze rittenwedstrijd meedoet. "Het is niet alleen een ideale voorbereiding op de klassiekers in oktober, ik start er ook gewoon met de ambitie om mezelf te laten zien, gezien de status van de wedstrijd. Een rit meepikken wordt het doel", liet Van der Poel weten.
Lotto-Soudal verschijnt met Philippe Gilbert en John Degenkolb aan de start. Bij Deceuninck - Quick-Step zijn Yves Lampaert en Zdenek Stybar, eindwinnaar in 2013, de kopmannen. Voor Jumbo-Visma zal onder anderen Mike Teunissen de strijd aangaan. Søren Kragh Andersen, afgelopen zaterdag ritwinnaar in de Ronde van Frankrijk, voert Sunweb aan. Oliver Naesen (AG2R La Mondiale), vorig jaar winnaar van de slotetappe, is ook weer van de partij.
Van der Poel zal voor het begin van de BinckBank Tour vermoedelijk niet deelnemen aan de wereldkampioenschappen op de weg in Imola. De Nederlandse kampioen liet in Italië optekenen dat hij het WK-parcours niet echt voor hem geschikt vindt. De berichtgeving in La Gazzetta dello Sport is nog niet bevestigd. Van der Poel zou zich in de komende periode vooral willen gaan richten op zijn deelname aan de Ronde van Vlaanderen, Parijs-Roubaix en de Amstel Gold Race, de Nederlandse klassieker die hij vorig jaar op indrukwekkende wijze wist te winnen.
De WK in Italië vinden plaats van donderdag 24 september tot en met zondag 27 september. De BinckBank Tour begint op 29 september.
Meer uit Sport
SANTIAGO (ANP/DPA) - De Italiaanse skiër Matteo Franzoso is overleden na een zware crash tijdens een training in Chili. Dat heeft de Italiaanse skifederatie FISI bekendgemaakt.
1 uur geledenAIGLE (ANP) - De internationale wielerbond UCI is niet te spreken over de uitlatingen van de Spaanse premier Pedro Sánchez, die op de slotdag van de Vuelta zei "trots" te zijn op demonstranten die zich tijdens de Ronde van Spanje tegen het team van Israel - Premier Tech hadden gericht.
3 uur geledenTOKIO (ANP) - Niels Laros gaat woensdag als topkandidaat voor een gouden medaille van start in de finale van de 1500 meter bij de WK atletiek in Tokio. De pas 20-jarige Oosterhouter won overtuigend zijn serie in de halve finale en was onder anderen titelverdediger Josh Kerr en oud-wereldkampioen Jake Wightman de baas. "Het zegt nog niks. De eerste zes gingen door naar de finale, dus eerste worden of zesde maakt niets uit", zei Laros nuchter na afloop in de catacomben van het Japan National Stadium.
4 uur geledenTOKIO (ANP) - Armand Duplantis (25) heeft het wereldrecord polsstokhoogspringen opnieuw verbroken. De Zweed sprong bij het WK atletiek in Tokio over 6,30 meter. Het was de veertiende keer dat hij het wereldrecord verbeterde.
5 uur geledenTOKIO (ANP) - Nadine Visser heeft op de wereldkampioenschappen atletiek in Tokio haar carrière weer niet kunnen bekronen met een medaille op de 100 meter horden. De 30-jarige atlete was een zekere kandidate voor eremetaal, maar in de finale in het goedgevulde nationale stadion van Japan eindigde ze als achtste en laatste in 12,56, ver onder haar Nederlandse record van 12,28.
6 uur geledenTOKIO (ANP) - Niels Laros heeft zich op de WK atletiek in Tokio overtuigend geplaatst voor de finale van de 1500 meter. De 20-jarige atleet won zijn serie in de halve finales in een tijd van 3.35,50. Hij bleef onder anderen regerend wereldkampioen Josh Kerr voor. De finale van de 1500 meter is woensdag (15.20 uur Nederlandse tijd).
7 uur geledenTOKIO (ANP) - Nadine Visser heeft zich op de wereldkampioenschappen atletiek in Tokio geplaatst voor de finale van de 100 meter horden. De 30-jarige atlete snelde in haar heat van de halve finales naar de tweede plaats in een tijd van 12,45. Dat was goed voor directe doorgang naar de finale, later maandag om 15.20 uur Nederlandse tijd.
7 uur geleden