Van der Poel debuteert in BinckBank Tour
ARNHEM (ANP) - Mathieu van der Poel gaat eind deze maand van start in de BinckBank Tour, de meerdaagse etappekoers van de UCI WorldTour door Nederland en België. Het is de eerste keer dat hij aan deze rittenwedstrijd meedoet. "Het is niet alleen een ideale voorbereiding op de klassiekers in oktober, ik start er ook gewoon met de ambitie om mezelf te laten zien, gezien de status van de wedstrijd. Een rit meepikken wordt het doel", liet Van der Poel weten.
Lotto-Soudal verschijnt met Philippe Gilbert en John Degenkolb aan de start. Bij Deceuninck - Quick-Step zijn Yves Lampaert en Zdenek Stybar, eindwinnaar in 2013, de kopmannen. Voor Jumbo-Visma zal onder anderen Mike Teunissen de strijd aangaan. Søren Kragh Andersen, afgelopen zaterdag ritwinnaar in de Ronde van Frankrijk, voert Sunweb aan. Oliver Naesen (AG2R La Mondiale), vorig jaar winnaar van de slotetappe, is ook weer van de partij.
Van der Poel zal voor het begin van de BinckBank Tour vermoedelijk niet deelnemen aan de wereldkampioenschappen op de weg in Imola. De Nederlandse kampioen liet in Italië optekenen dat hij het WK-parcours niet echt voor hem geschikt vindt. De berichtgeving in La Gazzetta dello Sport is nog niet bevestigd. Van der Poel zou zich in de komende periode vooral willen gaan richten op zijn deelname aan de Ronde van Vlaanderen, Parijs-Roubaix en de Amstel Gold Race, de Nederlandse klassieker die hij vorig jaar op indrukwekkende wijze wist te winnen.
De WK in Italië vinden plaats van donderdag 24 september tot en met zondag 27 september. De BinckBank Tour begint op 29 september.
Meer uit Sport
AMSTELVEEN (ANP) - De rake strafcorner in de eerste WK-wedstrijd heeft hockeyster Yibbi Jansen een goed gevoel opgeleverd. De strafcornerspecialiste maakte in de openingswedstrijd van Oranje de tweede treffer tegen Chili (2-0-zege). "Dat is toch wel heel lekker. Je traint er een hoop op en als ie er in zo'n vol stadion ingaat, voelt dat heel goed", zei Jansen.
39 minuten geledenZAGREB (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) ontbreekt zondag door 'lichte fysieke klachten' in de teamfinale bij de EK turnen in Zagreb. Turnbond KNGU meldt in een persbericht geen 'onnodig risico' te willen nemen met het oog op de WK in Rotterdam in oktober dit jaar.
42 minuten geledenAMSTELVEEN (ANP) - Bondscoach Raoul Ehren had zijn hockeysters goed zien spelen in de eerste wedstrijd op het WK in eigen land. De score had volgens hem wel hoger moeten uitvallen. Oranje won in het Wagener Stadion in Amstelveen met 2-0 van Chili.
45 minuten geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeysters zijn het wereldkampioenschap in eigen land begonnen met een zege op Chili. Het team van bondscoach Raoul Ehren won in het Wagener Stadion in Amstelveen met 2-0.
1 uur geledenZAGREB (ANP) - Turnster Sanna Veerman (24) heeft bij de EK in Zagreb nipt naast de medailles gegrepen in de toestelfinale op het onderdeel brug. De Volendamse kwam na een gedegen oefening tot 14,200 punten en werd daarmee vierde.
2 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Emma Oosterwegel en Sofie Dokter doen volop mee om de medailles na zes onderdelen op de zevenkamp bij de EK atletiek in Birmingham.
4 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Pauline Hondema heeft de finale bereikt van het verspringen op de EK atletiek in Birmingham. De 26-jarige atlete uit Assendelft eindigde in de kwalificatie als zevende met een afstand van 6,75 meter, goed voor deelname aan de finale op zondag.
5 uur geleden