Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Poel dacht te worden ingelopen na lange solo

Van der Poel dacht te worden ingelopen na lange solo

HARELBEKE (ANP) - Mathieu van der Poel dacht te worden ingelopen vlak voor de finish van de E3 Saxo Classic in Harelbeke. Doordat de achtervolgers even twijfelden, kon hij alsnog voor de derde keer op rij de Vlaamse koers winnen. "Ik ben heel blij met de overwinning, maar het kostte heel veel energie", zei hij in het flashinterview.

"Op een gegeven moment had ik er niet zo veel vertrouwen meer in, maar ik ben mijn wattage blijven rijden", zei Van der Poel. "Op een goede kilometer van de meet dacht ik dat ze terugkwamen, maar ik heb al zittend zo hard mogelijk gereden."

Van der Poel reed vanaf 64 kilometer van de streep grotendeels alleen. "Dat was omdat ik de groep wilde uitdunnen, want ik wist dat ze niet mee gingen rijden. Maar het stuk tot aan de Paterberg was vol wind tegen en toen wist ik dat het een lastige inspanning ging worden. Ik dacht het te kunnen houden, maar bij mij was het op 5 kilometer op. Uiteindelijk houd ik het wel, maar het heeft bloed, zweet en tranen gekost."

'Een van de leukste wedstrijden'

Wachten op de achtervolgers had volgens Van der Poel ook geen zin gehad. "Dan zou ik vijfde zijn geworden, want ik had niet meer de benen om te sprinten."

Van der Poel noemde het een van zijn overwinningen die de meeste pijn heeft gedaan. "Maar het is ook een van de leukste wedstrijden van het jaar en ik houd ervan hier te rijden", zei hij over de koers die over vele van dezelfde hellingen gaat als de Ronde van Vlaanderen van volgende week zondag.

Meer uit Sport

Tennisster Gauff naar finale van graveltoernooi in Rome

ROME (ANP) - Coco Gauff heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Rome bereikt. De als derde geplaatste Amerikaanse versloeg de Roemeense Sorana Cirstea: 6-4 6-3.

2 uur geleden
Sinner verbreekt met overwinning op Roeblev record Djokovic

ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de 32e keer op rij een wedstrijd op een masterstoernooi gewonnen. De Italiaan verbrak daarmee het record van de Serviër Novak Djokovic, die in 2011 tot 31 achtereenvolgende zeges kwam.

5 uur geleden
Tennisser Darderi na nachtpartij naar halve finale in Rome

ROME (ANP/RTR) - Tennisser Luciano Darderi heeft zich bij het masterstoernooi van Rome voor de halve finale geplaatst. De Italiaan rekende in een partij die tot diep na middernacht duurde af met de Spaanse tiener Rafael Jodar: 7-6 (5) 5-7 6-0.

10 uur geleden
Spanjaard Arrieta wint vijfde rit Giro, Eulálio pakt roze trui

POTENZA (ANP) - Igor Arrieta heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Spanjaard bezorgde UAE Team Emirates de tweede dagzege op rij door na 203 kilometer in Potenza de rit te winnen. Hij finishte voor medevluchter Afonso Eulálio uit Portugal in de finale waarin beide renners ten val kwamen en Arrieta zelfs nog verkeerd reed.

1 dag geleden
Eerste openlijk homoseksuele basketballer in NBA overleden

NEW YORK (ANP/DPA) - De NBA rouwt om het verlies van Jason Collins. De voormalige profbasketballer is op 47-jarige leeftijd overleden aan een hersentumor, meldt zijn familie. Collins kreeg tijdens zijn actieve carrière veel aandacht toen hij in 2013 als eerste speler in de Noord-Amerikaanse competitie openlijk uitkwam voor zijn homoseksualiteit.

1 dag geleden
Verstappen kijkt uit naar racen in het donker op Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.

1 dag geleden
Sinner met 31e masterszege op rij naar kwartfinale in Rome

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.

2 dagen geleden