Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Poel boekt na vlucht derde etappezege in Tour de France

Van der Poel boekt na vlucht derde etappezege in Tour de France

USSEL (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft voor de derde keer in zijn carrière een etappe gewonnen in de Tour de France. De 31-jarige Nederlander van Alpecin-Premier Tech won in het hete Ussel de ingekorte negende etappe na een sprint met drie medevluchters. De oud-wereldkampioen ging als eerste aan en bleef de Noor Tobias Johannessen voor. De Brit Tom Pidcock werd derde.

Van der Poel won vorig jaar en in 2021 ook al een rit in de Ronde van Frankrijk. Beide keren leverden die hem ook de gele trui op, maar nu was de achterstand op klassementsleider Tadej Pogačar al ver opgelopen.

Het is de tweede Nederlandse etappezege van deze Tour. Woensdag sprintte Olav Kooij al naar zijn eerste succes in de grootste wielerronde.

Ingekorte rit

Veel renners in het peloton hadden deze negende etappe vanuit het centraal in Frankrijk gelegen Malemort aangemerkt als kans op een ritzege. Zaterdagavond hoorden zij dat de rit vanwege code rood door hitte met 30 kilometer was ingekort, tot 155 kilometer. Het was voor het eerst in de geschiedenis van de Tour dat dit gebeurde vanwege hitte.

De tussensprint was daardoor al vroeg in de etappe, waardoor zich niet meteen een kopgroep vormde. Groenetruidrager Mads Pedersen uit Denemarken won de tussensprint en verruimde zo zijn voorsprong in het puntenklassement.

Kopgroep

Direct daarna barstte de strijd om een plek in de kopgroep los. Onder anderen oud-wereldkampioenen Van der Poel en Julian Alaphilippe deden verschillende pogingen. Het duurde tot ongeveer halverwege de rit voordat een serieuze kopgroep zich vormde. Van der Poel kreeg samen met zeven andere renners een kleine voorsprong van ruim een minuut op het peloton, lange tijd aangevoerd door Pogačars UAE Team Emirates.

In aanloop naar de laatste klim van de dag, op 25 kilometer van de finish, kromp de voorsprong van de kopgroep tot iets meer dan een halve minuut. Op de Mont Bessou ging Van der Poel voluit en hij kreeg alleen Johannessen, Pidcock en de Fransman Alex Baudin mee. Zo zette de gehalveerde kopgroep ook het peloton weer op grotere achterstand. Pidcock leek in de afdaling af te haken door een probleem met zijn versnellingen, maar dat was snel verholpen.

Overwinning Van der Poel

In de slotkilometer kwam het peloton nog dichtbij, maar de kopgroep hield net genoeg over. De drie medevluchters legden het initiatief bij Van der Poel, die over de machtigste sprint beschikte.

Viervoudig winnaar Pogačar blijft het algemeen klassement comfortabel aanvoeren, met een voorsprong van 2.42 minuten op de Deen Jonas Vingegaard. Maandag is de eerste rustdag van deze Tour.

Meer uit Sport

Vrouwen dubbelvier roeien naar WK-goud op de Bosbaan

AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse roeisters in de dubbelvier hebben overtuigend goud gewonnen op de WK in eigen land. Tessa Dullemans, Lisa Bruijnincx, Margot Leeuwenburgh en Marieke Keijser kwamen onder luid gejuich van een enthousiast publiek als eerste over de finish op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos.

2 uur geleden
Roeisters vierzonder grijpen brons op WK in eigen land

AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse roeisters van de vierzonder hebben een bronzen medaille behaald op het WK in eigen land. Tinka Offereins, Linn van Aanholt, Ymkje Clevering en Nika Vos gingen snel van start, maar hadden vervolgens geen antwoord op een versnelling van de Amerikaanse en Australische ploeg.

2 uur geleden
Roeiers vierzonder pakken zilver in spannende finale op WK

AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse roeiers van de vierzonder hebben een zilveren medaille gepakt op de WK in eigen land. Lennart van Lierop, Eli Brouwer, Gert-Jan van Doorn en Rik Rienks moesten alleen de Amerikaanse ploeg voor laten gaan in een spannende race op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos.

2 uur geleden
Wereldkampioen Norris verlengt contract bij McLaren tot eind 2030

LONDEN (ANP) - Autocoureur Lando Norris heeft zijn contract bij McLaren verlengd. De 26-jarige Brit heeft zich tot eind 2030 aan zijn team verbonden. De oude verbintenis van de regerend wereldkampioen in de Formule 1 liep tot eind 2028.

2 uur geleden
Hockeyers treffen in strijd om brons op WK opnieuw Argentinië

WAVER (ANP) - De Nederlandse hockeyers staan zondag op het wereldkampioenschap in de strijd om het brons opnieuw tegenover Argentinië. Die wedstrijd begint om 14.00 uur in het Belgische Waver. De Argentijnen verloren hun halve finale met 2-1 van titelverdediger Duitsland. Nederland versloeg Argentinië eerder dit WK in de groepsfase met 3-1.

16 uur geleden
Bondscoach Delmee zag hockeyers terecht verliezen van Spanje

AMSTELVEEN (ANP) - Bondscoach Jeroen Delmee vond dat de Nederlandse hockeyers in de halve finale van het WK terecht hebben verloren van Spanje (3-4). "Als je niet goed genoeg bent en je speelt niet top, dan verlies je terecht", zei Delmee na afloop tegen de NOS.

17 uur geleden
Telgenkamp liet zich op WK tegen Spanje 'uit de tent lokken'

AMSTELVEEN (ANP) - Duco Telgenkamp liet zich in de verloren halve finale (3-4) van de WK hockey tegen Spanje naar eigen zeggen uit de tent lokken. Dat zei de spits van Oranje na afloop tegen de NOS. Telgenkamp kreeg in het laatste kwart bij een 1-1 stand een tijdstraf van tien minuten, waarna Nederland de wedstrijd uit handen gaf.

18 uur geleden