
Van der Poel blijft Pogacar na lange solo net voor in Tirreno
CASTELFIDARDO (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zondag een solo van meer dan 50 kilometer bekroond met zijn tweede ritzege in Tirreno-Adriatico van dit jaar. De kopman van Alpecin-Fenix ging op het lastige lokale parcours rond Castelfidardo alleen op avontuur en bereikte solo de finish, al kwam klassementsleider Tadej Pogacar in de slotfase nog dichtbij. Van der Poel won vorig jaar al een vergelijkbare rit in de Tirreno, dit jaar was hij eerder in de derde rit al de beste.
Van der Poel had zaterdag op de slotklim de klassementsrenners laten lopen, waardoor hij voor het klassement geen rol meer speelde.
Maandag volgt nog een vlakke rit naar Lido di Fermo, terwijl op de slotdag een individuele tijdrit over ruim 10 kilometer de beslissing moet brengen.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP/RTR) - Novak Djokovic gaat niet verder met oud-tennisser Andy Murray als coach. De generatiegenoten, allebei 37 jaar, hebben besloten hun samenwerking na zes maanden te beƫindigen.
48 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Basketballer Quinten Post is met Golden State Warriors dicht bij uitschakeling in de play-offs van de NBA. De 25-jarige Nederlander mocht tegen Minnesota Timberwolves een kleine vijf minuten meedoen en maakte 5 punten, maar verloor in eigen stadion met 110-117. Daardoor staat de club uit San Francisco met 3-1 achter in de best-of-sevenserie.
2 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft niet kunnen stunten tegen Jannik Sinner op het masterstoernooi van Rome. De 24-jarige Haarlemmer verloor in twee sets van de Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst: 6-4 6-2.
17 uur geledenARNHEM (ANP) - De selectie voor de EK turnen eind mei in Leipzig telt twee debutanten, meldt de bond KNGU. Elijah Faverus maakt voor het eerst deel uit van de mannenploeg en Mara Slippens is nieuw bij de vrouwen. De ervaren turnsters Eythora Thorsdottir en Sanna Veerman ontbreken door blessures. Dat geldt ook voor turner Amine Abaidi.
18 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Noortje en Bregje de Brouwer doen deze zomer niet mee aan het EK en WK synchroonzwemmen. Dat meldt zwembond KNZB. De 26-jarige tweelingzussen wonnen vorig jaar bij de Olympische Spelen brons, bij het WK zilver en bij het EK twee keer goud.
1 dag geledenROME (ANP) - Carlos Alcaraz heeft bij zijn rentree op het masterstoernooi van Rome de derde ronde bereikt. De Spaanse nummer 3 van de wereldranglijst won in twee sets van de Serviƫr Laslo Djere: 7-6 (2) 6-2.
1 dag geledenDEN BOSCH (ANP) - De Nederlandse handballers hebben ook hun laatste EK-kwalificatiewedstrijd gewonnen. De ploeg van bondscoach Staffan Olsson was in Den Bosch met 34-29 te sterk voor Kosovo.
1 dag geleden