Van der Poel blijft hopen op beterschap in Tour
AIGLE (ANP) - Mathieu van der Poel denkt zondag in de zware negende etappe van de Tour de France vooral aan "overleven". De Nederlander van Alpecin-Deceuninck is al de hele Tour niet in goeden doen. "Dat het niet goed is, is duidelijk. Vandaag zal het overleven worden tot aan de rustdag. En dan maar hopen op beterschap voor de tweede week", vertelde Van der Poel kort voor de start bij de NOS. Maandag volgt een rustdag.
Zaterdag liet hij zich in volle finale even van voren zien. Daar moesten niet al te veel conclusies aan worden verbonden, vertelde hij. "Ik vond het mijn taak om Jasper (Philipsen) in goede positie naar de klim te brengen. Nee, het was geen test. Dan was ik er langer aan blijven hangen. Dat zit er op dit moment echt niet in."
Van der Poel zei dat hij de Tour het liefst wil uitrijden. 'We bekijken het van dag tot dag. Ik ben al blij dat het inmiddels iets makkelijker gaat om in het peloton rond te rijden. Daar moet ik nu tevreden mee zijn, hoe gek dat ook klinkt. Het is al anders dan echt te moeten afzien om te kunnen volgen. Nee, het is niet leuk, zeker als je gewend ben om mee te doen om de prijzen. Maar ik ga wel proberen tot het einde te blijven, ook al is het zonder uitslag."
Meer uit Sport
GIZEH (ANP) - Rico Verhoeven is er niet in geslaagd in korte tijd geschiedenis te schrijven als bokser. De voormalige kickbokser bood Oleksandr Usyk meer dan goed partij, maar kon de onbetwiste zwaargewichtkampioen niet onttronen in hun gevecht om de wereldtitel van de prestigieuze bond WBC. Vlak bij de verlichte piramiden van Gizeh ging hij in de elfde van twaalf ronden naar de grond, waarna de scheidsrechter het gevecht beëindigde.
4 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen is in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Canada als zesde geëindigd. Mercedes-coureur George Russell veroverde poleposition op het circuit Gilles Villeneuve in Montreal, na eerder op de dag ook al de sprintrace te hebben gewonnen. De Brit was met 1.12,578 nipt sneller dan teamgenoot en WK-leider Kimi Antonelli, die op zijn beurt weer net wereldkampioen Lando Norris achter zich hield.
6 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de tweede wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Frankrijk. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets: 25-17 25-16 23-25 25-23.
10 uur geledenPILA (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de roze leiderstrui veroverd in de veertiende etappe van de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike reed solo naar de winst in de bergrit van Aosta naar Pila. De Oostenrijker Felix Gall eindigde na 133 kilometer als tweede en Jai Hindley uit Australië werd derde.
12 uur geledenMEDINA DE POMAR (ANP) - Mischa Bredewold heeft de derde etappe van de Ronde van Burgos gewonnen. De 25-jarige renster van SD Worx-Protime versloeg na 126 kilometer in Medina de Pomar medevluchtster Mireia Benito uit Spanje.
13 uur geledenRABAT (ANP/BELGA) - Tennisster Petra Marcinko heeft voor het eerst een titel op het hoogste niveau gewonnen. De 20-jarige Kroatische was in de finale van het WTA-toernooi van Rabat te sterk voor Anjelina Kalinina. Bij een stand van 6-2 3-0 staakte de Oekraïense de strijd met een voetblessure.
13 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om de landstitel tussen de hockeysters van Amsterdam en Den Bosch heeft geen winnaar opgeleverd. In het Wagener Stadion in Amstelveen werd het 2-2.
15 uur geleden