Van der Poel blijft hopen op beterschap in Tour
AIGLE (ANP) - Mathieu van der Poel denkt zondag in de zware negende etappe van de Tour de France vooral aan "overleven". De Nederlander van Alpecin-Deceuninck is al de hele Tour niet in goeden doen. "Dat het niet goed is, is duidelijk. Vandaag zal het overleven worden tot aan de rustdag. En dan maar hopen op beterschap voor de tweede week", vertelde Van der Poel kort voor de start bij de NOS. Maandag volgt een rustdag.
Zaterdag liet hij zich in volle finale even van voren zien. Daar moesten niet al te veel conclusies aan worden verbonden, vertelde hij. "Ik vond het mijn taak om Jasper (Philipsen) in goede positie naar de klim te brengen. Nee, het was geen test. Dan was ik er langer aan blijven hangen. Dat zit er op dit moment echt niet in."
Van der Poel zei dat hij de Tour het liefst wil uitrijden. 'We bekijken het van dag tot dag. Ik ben al blij dat het inmiddels iets makkelijker gaat om in het peloton rond te rijden. Daar moet ik nu tevreden mee zijn, hoe gek dat ook klinkt. Het is al anders dan echt te moeten afzien om te kunnen volgen. Nee, het is niet leuk, zeker als je gewend ben om mee te doen om de prijzen. Maar ik ga wel proberen tot het einde te blijven, ook al is het zonder uitslag."
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - De Zwitserse tennisser Stan Wawrinka heeft het einde van zijn carrière aangekondigd. De drievoudig grandslamwinnaar blijft nog één jaar actief, meldt hij op social media. "Elk boek heeft een einde nodig. Het is tijd om het laatste hoofdstuk van mijn carrière als professioneel tennisser te schrijven. 2026 wordt mijn laatste jaar op de tour."
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Drie coureurs rijden volgend seizoen met een nieuw startnummer in de Formule 1. Dat blijkt uit de inschrijflijst die de internationale autosportfederatie heeft vrijgegeven.
8 uur geledenSIGULDA (ANP) - Het is skeletonster Kimberley Bos opnieuw niet gelukt op het erepodium te eindigen van een wereldbekerwedstrijd. De 32-jarige Edese kwam vrijdag in Sigulda in Letland niet verder dan de achtste plaats. Een dag eerder eindigde regerend wereldkampioene Bos als vijfde.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Kevin Doets heeft in Londen de tweede ronde van het WK darts bereikt. In Alexandra Palace vocht de 27-jarige Nederlander zich terug van een 0-1-achterstand en versloeg de Brit Matthew Dennant met 3-1.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - De KNSB geeft uiterlijk 4 januari aan sportkoepel NOC*NSF door welke achttien langebaanschaatsers Nederland in februari bij de Olympische Spelen in Milaan vertegenwoordigen. Dat meldt de schaatsbond vrijdag bij de bekendmaking van de selectievolgorde voor het olympisch kwalificatietoernooi. Dat vindt plaats van 26 tot en met 30 december in Thialf.
10 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Veldrijdster Fem van Empel vertrekt per 1 januari bij Visma - Lease a Bike en stopt voor onbepaalde tijd met haar professionele wielercarrière. Dat meldt de wielerploeg in een persbericht.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Michael van Gerwen heeft na een moeizame partij de tweede ronde van het WK darts in Londen bereikt. De 36-jarige drievoudig wereldkampioen won in Alexandra Palace met 3-1 in sets van de Japanner Mitsuhiko Tatsunami.
1 dag geleden