Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Poel bij rentree in het veld meteen de beste

Van der Poel bij rentree in het veld meteen de beste

HULST (ANP) - Mathieu van der Poel heeft bij zijn eerste optreden als veldrijder dit seizoen meteen toegeslagen. De Nederlander van Alpecin-Deceuninck won met overmacht de Vestingcross van Hulst. Dat was de zevende wedstrijd om de wereldbeker.

Van der Poel (27) had in Hulst nog het meest te duchten van wereldkampioen Tom Pidcock. De Brit van Ineos leek op weg naar de tweede plaats maar een val en de daaruit voortvloeiende materiaalpech deden hem opgeven. Achter Van der Poel bereikte nu de Belg Laurens Sweeck als tweede de finish. De renner van Crelan nam meteen ook de leiding over van zijn landgenoot Eli Iserbyt in het klassement.

Iserbyt finishte als derde, net voor de Nederlanders Lars van der Haar en Joris Nieuwenhuis. Volgende week volgt in Antwerpen de achtste wereldbekercross.

'Blij met mijn vorm'

Van der Poel was uiteraard tevreden met zijn eerste succes als veldrijder sinds het veroveren van de wereldtitel in januari 2021 in Oostende. "Het is inderdaad lang geleden dat ik een cross gewonnen heb. Maar afgelopen winter telt eigenlijk niet mee, ik heb toen anderhalve wedstrijd gereden", vertelde Van der Poel, die met rugproblemen het veldrijden al in december voor gezien hield.

Terug in de modder moest hij vanaf de derde startrij vertrekken in een veld dat in de eerste ronde haast traditiegetrouw werd aangevoerd door Van der Haar. Van der Poel vond snel aansluiting, maar een val in de tweede ronde wierp hem weer terug. Pidcock nam de leiding, maar Van der Poel reed een gat van 17 seconden snel weer dicht. Halverwege was de viervoudig wereldkampioen leider in de wedstrijd en moest de Brit achtervolgen. Dat deed hij tot een val in de slotronde waarna Pidcock ontgoocheld de camper opzocht.

Van der Poel deerde het uiteraard niet. "Ik voelde me goed, heb ook in Spanje een goede voorbereiding gehad", vertelde de renner die de komende winter zeker vijftien veldritten wil rijden en mikt op zijn vijfde wereldtitel, te behalen begin februari in Hoogerheide. "Ik ben echt blij met mijn vorm, al is er nog wel werk nodig om mijn topniveau te halen. Ik heb wel wat foutjes gemaakt, maar dat is normaal. Ik heb nog wel een paar wedstrijden nodig."

Meer uit Sport

Franse wielrenner Godon wint proloog Ronde van Romandië

VILLARS-SUR-GLÂNE (ANP) - Dorian Godon heeft de proloog van de Ronde van Romandië gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers was de snelste in de tijdrit over 3,2 kilometer in Villars-sur-Glâne en is de eerste leider in de zesdaagse ronde in het westen van Zwitserland. De Portugees Ivo Oliveira werd op zes seconden tweede, in tijd gelijk met Jakob Söderqvist uit Zweden. Tadej Pogacar werd op zeven seconden vijfde.

1 uur geleden
IJshockey op Winterspelen 2030 in Franse Alpen mogelijk in Parijs

NICE (ANP) - De organisatie van de Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen overweegt de wedstrijden in het ijshockey bij de mannen te verplaatsen van Nice naar Parijs of Lyon. De nieuwgekozen burgemeester Éric Ciotti van Nice wil het voetbalstadion van OGC Nice niet voor lange tijd vrijgeven om er een tijdelijk ijshockeystadion van te maken.

5 uur geleden
Iraniër Vafaei stunt op WK snooker: maak mijn volk blij met keu

SHEFFIELD (ANP/DPA) - De Iraniër Hossein Vafaei heeft de grootste stunt tot nog toe geleverd op het WK snooker in het Engelse Sheffield. De 31-jarige nummer 32 van de wereld plaatste zich voor de kwartfinale door de als eerste geplaatste Engelsman Judd Trump uit te schakelen.

6 uur geleden
Ploeg Arensman vanaf Giro verder onder naam Netcompany Ineos

LONDEN (ANP) - De Britse wielerploeg Ineos Grenadiers gaat vanaf de Giro d'Italia van komende maand verder onder de naam Netcompany Ineos. Het Deense techbedrijf Netcompany heeft zich voor vijf jaar verbonden aan de ploeg waar de Nederlander Thymen Arensman voor rijdt.

6 uur geleden
Belgische tennisser Blockx stunt op Masters Madrid

MADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft zich verrassend geplaatst bij de laatste zestien van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 69 van de wereld rekende in twee sets af met de Canadese favoriet en nummer 5 van de wereld, Félix Auger-Aliassime: 7-6 (3) 6-3.

21 uur geleden
Tennisster Gauff uitgeschakeld in Madrid

MADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff is er niet in geslaagd de kwartfinales van het toernooi in Madrid te bereiken. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld verloor in drie sets van de Tsjechische Linda Noskova, de nummer 13 van de wereld. Het werd 6-4 1-6 7-6(5) voor Noskova.

1 dag geleden
Brits Open in 2028 niet op golfbaan van Trump

ST ANDREWS (ANP) - Het Brits Open golf wordt in 2028 niet gehouden op Turnberry in Schotland, de golfbaan die eigendom is van de Amerikaanse president Donald Trump. De organiserende R&A koos voor de Royal Lytham & St. Annes in Engeland, meldt de BBC.

1 dag geleden