Van der Poel bij rentree in het veld meteen de beste
HULST (ANP) - Mathieu van der Poel heeft bij zijn eerste optreden als veldrijder dit seizoen meteen toegeslagen. De Nederlander van Alpecin-Deceuninck won met overmacht de Vestingcross van Hulst. Dat was de zevende wedstrijd om de wereldbeker.
Van der Poel (27) had in Hulst nog het meest te duchten van wereldkampioen Tom Pidcock. De Brit van Ineos leek op weg naar de tweede plaats maar een val en de daaruit voortvloeiende materiaalpech deden hem opgeven. Achter Van der Poel bereikte nu de Belg Laurens Sweeck als tweede de finish. De renner van Crelan nam meteen ook de leiding over van zijn landgenoot Eli Iserbyt in het klassement.
Iserbyt finishte als derde, net voor de Nederlanders Lars van der Haar en Joris Nieuwenhuis. Volgende week volgt in Antwerpen de achtste wereldbekercross.
'Blij met mijn vorm'
Van der Poel was uiteraard tevreden met zijn eerste succes als veldrijder sinds het veroveren van de wereldtitel in januari 2021 in Oostende. "Het is inderdaad lang geleden dat ik een cross gewonnen heb. Maar afgelopen winter telt eigenlijk niet mee, ik heb toen anderhalve wedstrijd gereden", vertelde Van der Poel, die met rugproblemen het veldrijden al in december voor gezien hield.
Terug in de modder moest hij vanaf de derde startrij vertrekken in een veld dat in de eerste ronde haast traditiegetrouw werd aangevoerd door Van der Haar. Van der Poel vond snel aansluiting, maar een val in de tweede ronde wierp hem weer terug. Pidcock nam de leiding, maar Van der Poel reed een gat van 17 seconden snel weer dicht. Halverwege was de viervoudig wereldkampioen leider in de wedstrijd en moest de Brit achtervolgen. Dat deed hij tot een val in de slotronde waarna Pidcock ontgoocheld de camper opzocht.
Van der Poel deerde het uiteraard niet. "Ik voelde me goed, heb ook in Spanje een goede voorbereiding gehad", vertelde de renner die de komende winter zeker vijftien veldritten wil rijden en mikt op zijn vijfde wereldtitel, te behalen begin februari in Hoogerheide. "Ik ben echt blij met mijn vorm, al is er nog wel werk nodig om mijn topniveau te halen. Ik heb wel wat foutjes gemaakt, maar dat is normaal. Ik heb nog wel een paar wedstrijden nodig."
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De Noorse handbalsters zijn voor de vijfde keer wereldkampioen geworden. De Scandinavische ploeg won in een volgepakt Ahoy in Rotterdam de finale van Duitsland met 23-20. De wedstrijd ging gelijk op en was spannend tot de slotfase, toen Noorwegen dankzij twee treffers van Malin Aune drie doelpunten voorsprong nam. Henny Reistad was de Noorse troef in de tweede helft met vijf treffers.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Sjinkie Knegt beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB in een persbericht. De 36-jarige Knegt heeft al langere tijd last van een bilblessure en plaatsing voor de komende Olympische Spelen in Milaan zit er daardoor niet in.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalsters Lois Abbingh en Estavana Polman hadden graag met een bronzen medaille afscheid genomen van het Nederlands team, maar een trots gevoel over het 'knokken en vechten tot het einde' van Oranje verdrong de teleurstelling.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De handbalsters hebben het WK voor eigen publiek in Rotterdam niet kunnen afsluiten met de bronzen medaille. Het team van de Zweedse bondscoach Henrik Signell verloor in een spannende troostfinale na verlenging met 33-31 van Frankrijk. Het betekent dat routiniers Estavana Polman en Lois Abbingh afscheid nemen als internationals zonder medaille.
5 uur geledenHAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft bij de wereldbekerwedstrijden schaatsen in het Noorse Hamar ook de tweede 500 meter gewonnen. De ongenaakbare Amerikaan moest wel tot het uiterste gaan om de Pool Damian Zurek te verslaan. Het verschil op de meet bleek één duizendste van een seconde in het voordeel van Stolz. Beiden kregen 34,14 als tijd achter hun naam.
6 uur geledenNAMEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in het Belgische Namen de vierde veldrit om de wereldbeker gewonnen. De Dordtse van Baloise Glowi Lions ging er al in de eerste ronde vandoor en werd door haar concurrentes niet meer teruggezien. Haar landgenote Aniek van Alphen finishte als tweede. De Française Amandine Fouquenet werd derde.
7 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.
1 dag geleden