Van der Poel bij rentree als veldrijder meteen ongenaakbaar
ZONHOVEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft bij zijn eerste optreden als veldrijder in dit seizoen meteen laten zien hoe de verhoudingen liggen. De wereldkampioen van Alpecin-Deceuninck reed in de wereldbekercross van Zonhoven, rond de befaamde Kuil, vrijwel van start tot finish alleen voorop. Op anderhalve minuut finishte de Belg Thibau Nys als tweede. Diens landgenoot Joran Wyseure werd derde.
Van der Poel, die heeft aangekondigd deze winter elf keer in het veld in actie te komen, staat maandag aan de start in Mol. Het verwachte duel met Wout van Aert, die daar zijn rentree zou maken, blijft uit. De Belg is ziek.
Zijn overmacht verbaasde Van der Poel enigszins omdat hij in de voorbereiding in Spanje met name duurtrainingen had gedaan en maar twee keer op de crossfiets had gezeten. "Ik heb een iets andere benadering toegepast. Ook al om iets frisser door deze drukke periode te komen", zei de winnaar in het flashinterview. "Ik ben heel blij met het gevoel dat ik vandaag had."
Koersverloop
De Belg Toon Aerts kende een goede start en dook als eerste het veld in, waar voor de renners de Kuil te wachten lag. Nog voordat het laagste punt bereikt was, had Van der Poel de kop al overgenomen. Na één ronde had hij al een marge opgebouwd. Onder anderen de Nederlander Pim Ronhaar, zaterdag nog derde in Hulst, en de Belg Eli Iserbyt volgden op meer dan twintig seconden.
Na twee ronden meldde Europees kampioen Nys zich als eerste achtervolger en dat bleef hij. Lars van der Haar was inmiddels na een slechte start bezig aan een inhaalrace, die hem tot plaats vijf bracht. Van der Poel zei het te betreuren dat maandag een duel met Van Aert uitblijft. "Zeker ook voor Wout, hij vindt het ook leuk."
De cross van Zonhoven was de vijfde wedstrijd uit de wereldbekerreeks, doordat de veldrit van Cabras op Sardinië uitviel door noodweer. De leider in de stand is de Belg Michael Vanthourenhout, slechts tiende in Zonhoven.
Meer uit Sport
FUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de halve finale bereikt van het Europees kampioenschap in het Portugese Funchal (Madeira). De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor weliswaar na penalty's met 16-13 van Spanje, maar eindigde toch bovenaan in de poule van de tweede groepsfase. Italië is dinsdag de tegenstander in de halve finale.
6 uur geledenHERNING (ANP) - De Deense handballers hebben na de wereld- en olympische titel de Europese titel aan de erelijst toegevoegd. Denemarken won de finale van het EK in eigen land met 34-27 van Duitsland. Simon Pytlick was topschutter met acht doelpunten.
8 uur geledenHULST (ANP) - Mathieu van der Poel is in het Zeeuwse Hulst voor de achtste keer, en voor de vierde keer op rij, wereldkampioen veldrijden geworden. Hij maakte halverwege de tweede van acht ronden het verschil met de rest van het veld en bouwde zijn voorsprong uit tot 35 seconden aan de eindstreep. Zijn landgenoot Tibor Del Grosso werd tweede, voor de Belg Thibau Nys.
12 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz haalde veel kracht en inspiratie uit de aanwezigheid van landgenoot Rafael Nadal bij zijn gewonnen Australian Open-finale. "Dit is een heel speciaal moment, een droom die uitkomt. En om eerlijk te zijn maakte de aanwezigheid van 'Rafa' het nog bijzonderder", zei Alcaraz (22) na zijn eerste titel in Melbourne, waardoor de Spanjaard nu als jongste ooit alle vier de grandslamtoernooien heeft gewonnen.
14 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic was vol lof over Carlos Alcaraz na de finale van de Australian Open, waarin hij in vier sets werd verslagen door de zestien jaar jongere Spanjaard. "Het is historisch, legendarisch wat je hebt gedaan", zei de 24-voudig grandslamwinnaar tijdens de prijsuitreiking. Alcaraz werd als 22-jarige de jongste ooit met een titel op alle vier de grandslamtoernooien.
15 uur geledenARNHEM (ANP) - De belangstelling van Nederlanders om wedstrijden te bezoeken tijdens de komende Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo is volgens NOC*NSF behoorlijk groot. Er zijn nu 42.000 kaarten verkocht, meldt de sportkoepel. Het zijn cijfers die afkomstig zijn van de organisatie.
15 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz heeft ten koste van Novak Djokovic voor het eerst de Australian Open gewonnen: 2-6 6-2 6-3 7-5. De 22-jarige Spanjaard is daarmee de jongste ooit met een titel op alle vier de grandslamtoernooien. Zijn landgenoot Rafael Nadal was 24 toen hij zijn 'career grand slam' had binnengehaald.
16 uur geleden