Van der Poel bij rentree als veldrijder meteen ongenaakbaar
ZONHOVEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft bij zijn eerste optreden als veldrijder in dit seizoen meteen laten zien hoe de verhoudingen liggen. De wereldkampioen van Alpecin-Deceuninck reed in de wereldbekercross van Zonhoven, rond de befaamde Kuil, vrijwel van start tot finish alleen voorop. Op anderhalve minuut finishte de Belg Thibau Nys als tweede. Diens landgenoot Joran Wyseure werd derde.
Van der Poel, die heeft aangekondigd deze winter elf keer in het veld in actie te komen, staat maandag aan de start in Mol. Het verwachte duel met Wout van Aert, die daar zijn rentree zou maken, blijft uit. De Belg is ziek.
Zijn overmacht verbaasde Van der Poel enigszins omdat hij in de voorbereiding in Spanje met name duurtrainingen had gedaan en maar twee keer op de crossfiets had gezeten. "Ik heb een iets andere benadering toegepast. Ook al om iets frisser door deze drukke periode te komen", zei de winnaar in het flashinterview. "Ik ben heel blij met het gevoel dat ik vandaag had."
Koersverloop
De Belg Toon Aerts kende een goede start en dook als eerste het veld in, waar voor de renners de Kuil te wachten lag. Nog voordat het laagste punt bereikt was, had Van der Poel de kop al overgenomen. Na één ronde had hij al een marge opgebouwd. Onder anderen de Nederlander Pim Ronhaar, zaterdag nog derde in Hulst, en de Belg Eli Iserbyt volgden op meer dan twintig seconden.
Na twee ronden meldde Europees kampioen Nys zich als eerste achtervolger en dat bleef hij. Lars van der Haar was inmiddels na een slechte start bezig aan een inhaalrace, die hem tot plaats vijf bracht. Van der Poel zei het te betreuren dat maandag een duel met Van Aert uitblijft. "Zeker ook voor Wout, hij vindt het ook leuk."
De cross van Zonhoven was de vijfde wedstrijd uit de wereldbekerreeks, doordat de veldrit van Cabras op Sardinië uitviel door noodweer. De leider in de stand is de Belg Michael Vanthourenhout, slechts tiende in Zonhoven.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka is verrassend uitgeschakeld in de kwartfinales van Roland Garros. De 28-jarige Belarussische gaf een ruime voorsprong weg en verloor onder winderige omstandigheden in drie sets van de Russische Diana Sjnajder: 6-3 5-7 0-6. De nummer 1 van de wereld won het grandslamtoernooi in Parijs nog nooit.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Maja Chwalińska heeft gezorgd voor een nieuwe stunt op Roland Garros. De 24-jarige Poolse, die begon als qualifier aan het grandslamtoernooi in de Franse hoofdstad, versloeg in de kwartfinale de Russische Anna Kalinskaja in twee sets: 7-6 (3) 6-3.
4 uur geledenMARANELLO (ANP) - Formule 1-coureur Charles Leclerc heeft zijn contract bij Ferrari verlengd. Daardoor blijft de huidige nummer 3 van de WK-stand ook de komende seizoenen voor het Italiaanse team rijden. De 28-jarige Monegask debuteerde in 2018 in de hoogste raceklasse en heeft sinds 2019 een vast stoeltje bij Ferrari, waar hij nu zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton als teamgenoot heeft.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jakub Menšík heeft zich op Roland Garros voor het eerst geplaatst voor de halve finales van een grandslamtoernooi. De mondiale nummer 27 uit Tsjechië was in Parijs met 6-4 6-3 7-6 (3) te sterk voor de Braziliaan João Fonseca. Hij speelt tegen de Duitser Alexander Zverev om een plaats in de finale.
17 uur geledenROSMALEN (ANP) - Oud-winnaar Alex de Minaur doet volgende week opnieuw mee aan het tennistoernooi in Rosmalen. De organisatie van het Libéma Open heeft de nummer 7 van de wereld een wildcard gegeven, waardoor het aantal top 10-spelers op drie uitkomt. Eerder zegden de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Rus Daniil Medvedev hun deelname al toe aan het grastoernooi op het Autotron.
1 dag geledenDEN BOSCH (ANP) - Sportief directeur Grischa Niermann vertrekt bij Visma - Lease a Bike, bevestigt de Nederlandse wielerploeg. Ploegleider Marc Reef neemt zijn functie per 1 september over.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Itzhak de Laat beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB. De 31-jarige De Laat nam deel aan de Olympische Winterspelen van 2018, 2022 en 2026.
1 dag geleden