Van der Poel bij rentree als veldrijder meteen ongenaakbaar
ZONHOVEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft bij zijn eerste optreden als veldrijder in dit seizoen meteen laten zien hoe de verhoudingen liggen. De wereldkampioen van Alpecin-Deceuninck reed in de wereldbekercross van Zonhoven, rond de befaamde Kuil, vrijwel van start tot finish alleen voorop. Op anderhalve minuut finishte de Belg Thibau Nys als tweede. Diens landgenoot Joran Wyseure werd derde.
Van der Poel, die heeft aangekondigd deze winter elf keer in het veld in actie te komen, staat maandag aan de start in Mol. Het verwachte duel met Wout van Aert, die daar zijn rentree zou maken, blijft uit. De Belg is ziek.
Zijn overmacht verbaasde Van der Poel enigszins omdat hij in de voorbereiding in Spanje met name duurtrainingen had gedaan en maar twee keer op de crossfiets had gezeten. "Ik heb een iets andere benadering toegepast. Ook al om iets frisser door deze drukke periode te komen", zei de winnaar in het flashinterview. "Ik ben heel blij met het gevoel dat ik vandaag had."
Koersverloop
De Belg Toon Aerts kende een goede start en dook als eerste het veld in, waar voor de renners de Kuil te wachten lag. Nog voordat het laagste punt bereikt was, had Van der Poel de kop al overgenomen. Na één ronde had hij al een marge opgebouwd. Onder anderen de Nederlander Pim Ronhaar, zaterdag nog derde in Hulst, en de Belg Eli Iserbyt volgden op meer dan twintig seconden.
Na twee ronden meldde Europees kampioen Nys zich als eerste achtervolger en dat bleef hij. Lars van der Haar was inmiddels na een slechte start bezig aan een inhaalrace, die hem tot plaats vijf bracht. Van der Poel zei het te betreuren dat maandag een duel met Van Aert uitblijft. "Zeker ook voor Wout, hij vindt het ook leuk."
De cross van Zonhoven was de vijfde wedstrijd uit de wereldbekerreeks, doordat de veldrit van Cabras op Sardinië uitviel door noodweer. De leider in de stand is de Belg Michael Vanthourenhout, slechts tiende in Zonhoven.
Meer uit Sport
AMSTERDAM (ANP) - Vincent van Sliedregt stopt als bondscoach van de Nederlandse basketbalsters. Dat meldt de Nederlandse basketbalbond op de website. Van Sliedregt bereikte recent met de Nederlandse vrouwen de tweede kwalificatieronde voor het EK van 2027. Die ronde begint in november.
33 minuten geledenARNHEM (ANP) - In het seizoen 2024-2025 heeft ruim één op de drie sporters te maken gehad met grensoverschrijdend gedrag. Ruim de helft daarvan besloot het voorval niet te melden of te bespreken. Dat blijkt uit onderzoek onder sporters van 16 jaar en ouder die in het seizoen 2024-2025 actief waren bij verenigingen, uitgevoerd in opdracht van het Centrum Veilige Sport Nederland en NOC*NSF.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Het Franse wielertalent Paul Seixas maakt komende zomer zijn debuut in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Decathlon CMA CGM aangekondigd op sociale media.
3 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Internationale toptennissers hebben in een open brief hun teleurstelling geuit over het prijzengeld van Roland Garros. De brief is onder anderen ondertekend door de nummers 1 van de wereld Aryna Sabalenka en Jannik Sinner.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wielrenster Marianne Vos gaat maandag niet van start in de tweede etappe van de Vuelta Feminina. De 38-jarige renster van Visma - Lease a Bike heeft zondag bij een val in de eerste etappe haar sleutelbeen gebroken. Dat meldt haar ploeg op X.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is iets gestegen op de wereldranglijst. De 29-jarige Griekspoor klom twee plekken en is nu de nummer 31 van de wereld. Botic van de Zandschulp, die moest afzeggen voor het tennistoernooi van Madrid omdat hij niet fit genoeg was, leverde twee plekken in en staat 54e.
5 uur geledenDETROIT (ANP/BELGA) - De Detroit Pistons en de Cleveland Cavaliers hebben zich geplaatst voor de tweede ronde van de play-offs in de hoogste Amerikaanse basketbalcompetitie NBA. Beide ploegen nemen het in die ronde tegen elkaar op voor een finaleplaats in de Eastern Conference.
5 uur geleden