Van der Poel bij rentree als veldrijder meteen ongenaakbaar
ZONHOVEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft bij zijn eerste optreden als veldrijder in dit seizoen meteen laten zien hoe de verhoudingen liggen. De wereldkampioen van Alpecin-Deceuninck reed in de wereldbekercross van Zonhoven, rond de befaamde Kuil, vrijwel van start tot finish alleen voorop. Op anderhalve minuut finishte de Belg Thibau Nys als tweede. Diens landgenoot Joran Wyseure werd derde.
Van der Poel, die heeft aangekondigd deze winter elf keer in het veld in actie te komen, staat maandag aan de start in Mol. Het verwachte duel met Wout van Aert, die daar zijn rentree zou maken, blijft uit. De Belg is ziek.
Zijn overmacht verbaasde Van der Poel enigszins omdat hij in de voorbereiding in Spanje met name duurtrainingen had gedaan en maar twee keer op de crossfiets had gezeten. "Ik heb een iets andere benadering toegepast. Ook al om iets frisser door deze drukke periode te komen", zei de winnaar in het flashinterview. "Ik ben heel blij met het gevoel dat ik vandaag had."
Koersverloop
De Belg Toon Aerts kende een goede start en dook als eerste het veld in, waar voor de renners de Kuil te wachten lag. Nog voordat het laagste punt bereikt was, had Van der Poel de kop al overgenomen. Na één ronde had hij al een marge opgebouwd. Onder anderen de Nederlander Pim Ronhaar, zaterdag nog derde in Hulst, en de Belg Eli Iserbyt volgden op meer dan twintig seconden.
Na twee ronden meldde Europees kampioen Nys zich als eerste achtervolger en dat bleef hij. Lars van der Haar was inmiddels na een slechte start bezig aan een inhaalrace, die hem tot plaats vijf bracht. Van der Poel zei het te betreuren dat maandag een duel met Van Aert uitblijft. "Zeker ook voor Wout, hij vindt het ook leuk."
De cross van Zonhoven was de vijfde wedstrijd uit de wereldbekerreeks, doordat de veldrit van Cabras op Sardinië uitviel door noodweer. De leider in de stand is de Belg Michael Vanthourenhout, slechts tiende in Zonhoven.
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.
39 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.
18 uur geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
19 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van SCHC (De Stichtsche) hebben in Den Bosch voor het eerst in het bestaan van de club de Euro Hockey League gewonnen. De ploeg uit Bilthoven verraste in de finale titelverdediger Den Bosch: 1-0.
21 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De volleybalsters van Sliedrecht Sport hebben voor de achtste keer in de clubgeschiedenis de nationale beker veroverd. De ploeg versloeg in de sfeervolle Maaspoort van Den Bosch in de finale Apollo 8 in vijf sets: 3-2 (20-25 25-17 20-25 25-20 15-12).
21 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel ziet alsnog af van deelname aan Parijs-Roubaix komende zondag. De olympisch kampioen hield die mogelijkheid open na zijn sterke debuut in de Ronde van Vlaanderen, maar zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe bevestigde aan de Belgische sportzender Sporza dat hij zijn eerste optreden in de kasseienklassieker uitstelt.
21 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. Hij klom op de laatste ranking van de ATP van de 62e naar de 52e plaats. Dat is nog wel ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit; de 22e in augustus 2022.
1 dag geleden