Van der Poel bevestigt verrassende rentree in Milaan-Sanremo
MILAAN (ANP) - Mathieu van der Poel maakt zaterdag een verrassende rentree in Milaan-Sanremo. De Nederlandse wielrenner bevestigt dat hij aan de start staat van de eerste grote voorjaarsklassieker, nadat hij al was gesignaleerd in een vliegtuig van Brussel naar Milaan.
Van der Poel zou eigenlijk pas volgende week in de Italiaanse rittenkoers Settimana Internazionale Coppi e Bartali terugkeren in het peloton. Omdat heel wat ploeggenoten van Alpecin-Fenix ziek of geblesseerd zijn, gaat hij echter zaterdag al weer koersen. De organisatie van Milaan-Sanremo kreeg de afgelopen dagen de ene na de andere afmelding binnen van prominente renners. Zo ontbreken de oud-winnaars Jasper Stuyven (2021), Julian Alaphilippe (2019) en John Degenkolb (2015) en ook onder anderen Caleb Ewan, Oliver Naesen en Sam Bennett meldden zich af vanwege ziekte.
"Hoewel zijn trainingen de afgelopen weken naar tevredenheid zijn verlopen en zijn rugproblemen lijken te verdwijnen, wil de ploegleiding geen enkele druk leggen op Mathieu", staat in een bericht van Alpecin-Fenix. "Hij doet mee aan Milaan-Sanremo zonder verwachtingen of ambities." Van der Poel gaat ook volgende week koersen in Italië.
Rugklachten
De 27-jarige Van der Poel besloot begin dit jaar zijn veldritseizoen te beëindigen vanwege aanhoudende rugklachten en liet zich in januari ook opereren aan een knie. De viervoudig wereldkampioen veldrijden reed op 27 december zijn laatste wedstrijd. Van der Poel stapte af tijdens de Superprestigecross in Heusden-Zolder. Hij werkte de afgelopen weken in Spanje toe naar zijn rentree.
"De afgelopen maanden waren niet zo leuk, ik had al sinds de Tour de France van vorig jaar problemen", aldus Van der Poel. "Het belangrijkste wat ik heb gedaan, is een maand op de bank liggen en mijn rust nemen. Het was uiteindelijk de juiste beslissing om mijn veldritseizoen eerder te beëindigen."
Eerder werd al bekend dat Dwars door Vlaanderen (30 maart) en de Ronde van Vlaanderen (3 april) op het programma van Van der Poel staan.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsbond KNSB moet na het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen in beraad over de samenstelling van de selectie voor de Olympische Spelen in Milaan.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de kwartfinale van het wereldkampioenschap. De drievoudig wereldkampioen uit Nederland ging in Londen in de vierde ronde onderuit tegen de Schot Gary Anderson. Het werd 4-1.
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Tijmen Snel heeft met de tweede plaats op de 1500 meter op het olympisch kwalificatietoernooi een herhaling van zijn sportieve drama van vier jaar eerder voorkomen. De schaatser van Team Essent eindigde toen als derde op de 1500 meter, maar raakte zijn plaats voor de Spelen kwijt ten gunste van een schaatser voor de ploegenachtervolging.
7 uur geledenDIEGEM (ANP/BELGA) - Puck Pieterse heeft dinsdag haar eerste zege van dit seizoen als veldrijdster geboekt. De 23-jarige Nederlandse kampioene van Fenix-Deceuninck was de beste in het Vlaams-Brabantse Diegem. Lucinda Brand, die maandag voor de twaalfde keer op rij een veldrit won, deed niet mee.
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars heeft zijn derde olympische ticket veroverd. De 23-jarige schaatser van Team Essent was op de laatste dag van het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de beste in 1.43,43. Hij was eerder op het OKT als derde geëindigd op de 500 meter en als tweede op de 1000 meter.
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis heeft op het olympisch kwalificatietoernooi naast een startbewijs voor de Spelen van Milaan gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioen op deze afstand kwam tot 1.45,18 en eindigde daarmee als vierde.
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Merel Conijn heeft op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi haar tweede olympisch ticket veroverd. De 26-jarige Nederlands kampioene van Team AH-Zaanlander won in 6.43,46. Haar ploeggenote Bente Kerkhoff eindigde als tweede in 6.46,72.
10 uur geleden