Van der Poel bevestigt verrassende rentree in Milaan-Sanremo
MILAAN (ANP) - Mathieu van der Poel maakt zaterdag een verrassende rentree in Milaan-Sanremo. De Nederlandse wielrenner bevestigt dat hij aan de start staat van de eerste grote voorjaarsklassieker, nadat hij al was gesignaleerd in een vliegtuig van Brussel naar Milaan.
Van der Poel zou eigenlijk pas volgende week in de Italiaanse rittenkoers Settimana Internazionale Coppi e Bartali terugkeren in het peloton. Omdat heel wat ploeggenoten van Alpecin-Fenix ziek of geblesseerd zijn, gaat hij echter zaterdag al weer koersen. De organisatie van Milaan-Sanremo kreeg de afgelopen dagen de ene na de andere afmelding binnen van prominente renners. Zo ontbreken de oud-winnaars Jasper Stuyven (2021), Julian Alaphilippe (2019) en John Degenkolb (2015) en ook onder anderen Caleb Ewan, Oliver Naesen en Sam Bennett meldden zich af vanwege ziekte.
"Hoewel zijn trainingen de afgelopen weken naar tevredenheid zijn verlopen en zijn rugproblemen lijken te verdwijnen, wil de ploegleiding geen enkele druk leggen op Mathieu", staat in een bericht van Alpecin-Fenix. "Hij doet mee aan Milaan-Sanremo zonder verwachtingen of ambities." Van der Poel gaat ook volgende week koersen in Italië.
Rugklachten
De 27-jarige Van der Poel besloot begin dit jaar zijn veldritseizoen te beëindigen vanwege aanhoudende rugklachten en liet zich in januari ook opereren aan een knie. De viervoudig wereldkampioen veldrijden reed op 27 december zijn laatste wedstrijd. Van der Poel stapte af tijdens de Superprestigecross in Heusden-Zolder. Hij werkte de afgelopen weken in Spanje toe naar zijn rentree.
"De afgelopen maanden waren niet zo leuk, ik had al sinds de Tour de France van vorig jaar problemen", aldus Van der Poel. "Het belangrijkste wat ik heb gedaan, is een maand op de bank liggen en mijn rust nemen. Het was uiteindelijk de juiste beslissing om mijn veldritseizoen eerder te beëindigen."
Eerder werd al bekend dat Dwars door Vlaanderen (30 maart) en de Ronde van Vlaanderen (3 april) op het programma van Van der Poel staan.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Niels Kerstholt was vrijdag op de Spelen van Milaan van iedereen het meest blij met de behaalde gouden olympische medaille op de aflossing. De bondscoach maakte zelf twaalf jaar geleden deel uit van het Nederlandse shorttrackteam dat in Sotsji op pijnlijke wijze naast eremetaal greep.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland staat met nog twee dagen te gaan stevig op de vierde plaats in het medailleklassement van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Vrijdag bezorgden langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong (1500 meter) en de shorttrackmannen (aflossing) TeamNL de zevende en achtste gouden medaille.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Voor Suzanne Schulting zat het olympisch shorttracktoernooi er ineens op in de halve finale van de 1500 meter. De 28-jarige Friezin ging halverwege haar halve finale in een duel met de Italiaanse Elisa Confortola plots onderuit. "Ik viel uit het niets, ik brak gewoon weg op mijn linkerschaats en that's it", zei de drievoudig olympisch kampioene. Landgenote Xandra Velzeboer kwam in dezelfde halve finale ook ten val.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse deelnemers aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo hebben vrijdag een record geëvenaard. De Nederlandse shorttrackmannen zorgden met hun zege op de aflossing voor de achtste gouden medaille.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland heeft bij de Olympische Spelen in Milaan meer medailles behaald dan tijdens de vorige Winterspelen in Beijing. De shorttrackmannen wonnen de aflossing en zorgden daarmee voor de achttiende plak voor TeamNL. Langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong won eerder op vrijdag verrassend de 1500 meter.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben het olympische toernooi in Milaan afgesloten met een recordaantal van zeven medailles, waarvan vijf gouden.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - De shorttrackmannen hebben Nederland op de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo de achtste gouden medaille bezorgd. Kopman Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer en Friso Emons eindigden in de finale van de aflossing als eerste.
6 uur geleden