Van der Poel behoudt gele trui, Pogacar wint eerste tijdrit
LAVAL ESPACE MAYENNE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft met een sterke eerste tijdrit in deze Tour de France de gele trui met succes verdedigd. De kopman van Alpecin-Fenix finishte in de tijdrit van 27,2 kilometer tussen Changé en Laval Espace Mayenne als vijfde in 32.31,81 minuten en bleef daarmee de Sloveen Tadej Pogacar in het algemeen klassement net voor. De Sloveense winnaar van de Tour van vorig jaar won de tijdrit in 32.00,83 minuten.
Van der Poel heeft in het algemeen klassement nog een voorsprong van 8 seconden op Pogacar, die veel tijd pakte op zijn concurrenten voor de eindzege in deze Tour. Zo leverde Primoz Roglic 44 seconden in ten opzichte van zijn concurrent en landgenoot. De kopman van Jumbo-Visma heeft in het algemeen klassement nu een achterstand van 1.40 minuut op Pogacar.
De Deen Mikkel Bjerg zette al vroeg op de dag op een droog parcours een snelle tijd neer met 33.01 minuten. De Italiaan Mattia Cattaneo dook daar twee uur later op een opgedroogd wegdek na tussentijdse regen zes seconden onder. Küng stelde de snelste tijd daarna fors scherper en was 36 seconden sneller. De Zwitser van Groupama-FDJ was vooral in het tweede deel van de tijdrit heel snel. De Denen Jonas Vingegard en Kasper Asgreen kwamen in de buurt van de tijd van de Europees kampioen tijdrijden, maar konden niet tippen aan de 32.19.10.
Van Aert
Tadej Pogacar was de eerste die onderweg beduidend sneller was na Küng. De kopman van UAE Team Emirates dook in Laval 19 seconden onder de tijd van de Zwitser en moest daarna afwachten of het genoeg was voor de dagwinst en voor de gele trui. Daarvoor moest hij 39 seconden goedmaken op Van der Poel.
Wout van Aert gaf 30 seconden toe op Pogacar en finishte als vierde achter zijn ploeggenoot Vingegaard. Van der Poel, die in zijn toch al zo drukke programma weinig aandacht had besteed aan het tijdrijden, zorgde met een sprintje in de laatste meters ervoor dat hij net genoeg overhield om nog even in het geel te blijven rijden.
Meer uit Sport
HAFJELL (ANP/RTR/BELGA) - Skiester Mikaela Shiffrin heeft in Hafjell in Noorwegen haar 110e wereldbekeroverwinning behaald. De 31-jarige Amerikaanse was de beste op de slalom en zette daarmee een grote stap op weg naar haar zesde eindzege in de algemene wereldbeker.
2 uur geledenLILLEHAMMER (ANP/DPA) - Skiër Lucas Pinheiro Braathen heeft in het Noorse Lillehammer de wereldbeker reuzenslalom veroverd. De 25-jarige olympisch kampioen, die sinds 2024 voor Brazilië uitkomt, won de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen. Hij passeerde met de zege de Zwitserse leider Marco Odermatt in de stand.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich eenvoudig geplaatst voor de vierde ronde van het masterstoernooi van Miami. De Italiaanse nummer 2 van de wereld was met 6-1 6-4 te sterk voor Corentin Moutet uit Frankrijk.
7 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev is na zijn finaleplaats in Indian Wells al in de derde ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. Francisco Cerúndolo uit Argentinië versloeg de als negende geplaatste Rus in drie sets: 6-0 4-6 7-5.
22 uur geledenLONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft zich afgemeld voor de marathon van Londen van volgende maand. Dat meldt de organisatie van het evenement in de Engelse hoofdstad. De Nederlandse oud-winnares kampt met een blessure aan haar achillespees.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.
1 dag geleden