
Van der Poel behoudt gele trui, Pogacar wint eerste tijdrit
LAVAL ESPACE MAYENNE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft met een sterke eerste tijdrit in deze Tour de France de gele trui met succes verdedigd. De kopman van Alpecin-Fenix finishte in de tijdrit van 27,2 kilometer tussen Changé en Laval Espace Mayenne als vijfde in 32.31,81 minuten en bleef daarmee de Sloveen Tadej Pogacar in het algemeen klassement net voor. De Sloveense winnaar van de Tour van vorig jaar won de tijdrit in 32.00,83 minuten.
Van der Poel heeft in het algemeen klassement nog een voorsprong van 8 seconden op Pogacar, die veel tijd pakte op zijn concurrenten voor de eindzege in deze Tour. Zo leverde Primoz Roglic 44 seconden in ten opzichte van zijn concurrent en landgenoot. De kopman van Jumbo-Visma heeft in het algemeen klassement nu een achterstand van 1.40 minuut op Pogacar.
De Deen Mikkel Bjerg zette al vroeg op de dag op een droog parcours een snelle tijd neer met 33.01 minuten. De Italiaan Mattia Cattaneo dook daar twee uur later op een opgedroogd wegdek na tussentijdse regen zes seconden onder. Küng stelde de snelste tijd daarna fors scherper en was 36 seconden sneller. De Zwitser van Groupama-FDJ was vooral in het tweede deel van de tijdrit heel snel. De Denen Jonas Vingegard en Kasper Asgreen kwamen in de buurt van de tijd van de Europees kampioen tijdrijden, maar konden niet tippen aan de 32.19.10.
Van Aert
Tadej Pogacar was de eerste die onderweg beduidend sneller was na Küng. De kopman van UAE Team Emirates dook in Laval 19 seconden onder de tijd van de Zwitser en moest daarna afwachten of het genoeg was voor de dagwinst en voor de gele trui. Daarvoor moest hij 39 seconden goedmaken op Van der Poel.
Wout van Aert gaf 30 seconden toe op Pogacar en finishte als vierde achter zijn ploeggenoot Vingegaard. Van der Poel, die in zijn toch al zo drukke programma weinig aandacht had besteed aan het tijdrijden, zorgde met een sprintje in de laatste meters ervoor dat hij net genoeg overhield om nog even in het geel te blijven rijden.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft opgegeven in de vierde ronde van Roland Garros. De 28-jarige Haarlemmer maakte in de tweede set van de partij tegen de als derde geplaatste Duitser Alexander Zverev bekend dat hij niet verder kon spelen. Op dat moment leidde Zverev met 6-4 3-0.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De Amerikaanse tennisster Coco Gauff heeft voor het vijfde opeenvolgende jaar de kwartfinales bereikt op Roland Garros. De nummer 2 van de plaatsingslijst versloeg de als twintigste geplaatste Russische Ekaterina Aleksandrova in twee sets: 6-0 7-5.
2 uur geledenMONACO (ANP) - Via een post op Instagram heeft Max Verstappen aangegeven dat hij fout zat bij de clash met Mercedes-coureur George Russell in de slotfase van de GP van Spanje. Verstappen verloor na de komst van de safetycar op de baan en een minder geslaagde bandenwissel twee plaatsen, waarbij hij de wagen van Russell een duw gaf. Die leverde hem tien strafseconden op waardoor hij niet als vijfde, maar als tiende eindigde.
3 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - Atlete Sydney McLaughlin-Levrone, bekend als de grote concurrente van Femke Bol op de 400 meter horden, heeft voor het eerst in zeven jaar een 100 meter vlak gelopen. Dat deed de Amerikaanse in Philadelphia tijdens de derde wedstrijd uit de nieuwe reeks Grand Slam Track. McLaughlin-Levrone, wereldrecordhoudster en olympische kampioene op de 400 meter horden, kwam tot een indrukwekkende tijd van 11,21 seconden. Alleen de Jamaicaanse Ackera Nugent was sneller: 11,11.
6 uur geledenTEUTSCHENTHAL (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft voor het eerst sinds het najaar weer een wedstrijd in de MXGP op zijn naam geschreven. De 30-jarige Nederlander was de beste in Teutschenthal in Duitsland. Herlings eindigde in de eerste manche als tweede en hij won de tweede.
17 uur geledenTILBURG (ANP) - Telstar keert na 47 jaar afwezigheid terug in de Eredivisie. De Noord-Hollanders stelden promotie veilig door in de finale van de play-offs bij Willem II te winnen: 1-3. Het eerste duel eindigde drie dagen eerder in 2-2.
19 uur geledenGÖTZIS (ANP) - Sofie Dokter is bij de meerkamp in Götzis in Oostenrijk als tweede geëindigd. De 22-jarige Nederlandse noteerde op vijf van de zeven onderdelen een persoonlijk record en kwam uit op 6576 punten. Daarmee voldeed ze ook aan de WK-limiet. De WK zijn in september in Tokio.
20 uur geleden