Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Poel: ander gevoel dan vorig jaar

Van der Poel: ander gevoel dan vorig jaar

DÜBENDORF (ANP) - De vele regen heeft het parcours van het WK veldrijden in het Zwitserse Dübendorf flink wat lastiger gemaakt. "Ik had het liever wat sneller gezien, zoals het er gisteren bij de vrouwen bijlag", keek topfavoriet Mathieu van der Poel bij Sporza vooruit op de titelstrijd die om 14.30 uur begint.

Van der Poel is titelverdediger. Hij zei minder druk te voelen dan vorig jaar toen hij na drie mislukte pogingen smachtte naar een succesvol WK. "Het voelt iets anders, al heb ik wel gezonde zenuwen. De vorige keer moest het gebeuren. Nu wil ik het graag. Als het niet lukt, dan is het zo. De omstandigheden heb ik niet in de hand. Misschien is het in het voordeel van mijn Belgische tegenstanders."

Eerder dit seizoen won hij één keer niet. In de modder van Ronse was Toon Aerts te sterk. Van der Poel was net terug van een trainingsstage. "Ik had toen een heel andere voorbereiding. Aerts is een geduchte tegenstander. Ik hoop dat ik in orde ben. Dan is er veel mogelijk vandaag."

Meer uit Sport

'Homerunkoning Hendrik': politiek en sport niet met elkaar mengen

MIAMI (ANP) - Veel sporten kunnen een voorbeeld nemen aan de World Baseball Classic (WBC), waar sport en politiek zoveel mogelijk gescheiden worden. Dat zegt honkbalinternational Hendrik Clementina (28) in aanloop naar het eerste duel van het Nederlandse Koninkrijksteam op het officieuze WK van vrijdag tegen Venezuela. De tegenstander van Oranje is gewoon welkom in Miami, ondanks de gespannen relatie met de VS en de arrestatie van president Nicolás Maduro begin januari door Amerikaanse elitetroepen.

1 uur geleden
Honkballers winnen laatste oefenduel voor World Baseball Classic

PORT CHARLOTTE (ANP) - De Nederlandse honkballers hebben twee dagen voor de start van de World Baseball Classic (WBC) het laatste oefenduel met Tampa Bay Rays gewonnen. Het Koninkrijksteam was in Port Charlotte, in Florida, met 11-8 te sterk voor het team uit de Amerikaanse Major League.

8 uur geleden
Tennisser Griekspoor heeft Dubai verlaten

DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft Dubai verlaten, nadat hij daar vast was komen te zitten door de oorlog in het Midden-Oosten. De beste tennisser van Nederland is samen met zijn broer Scott geland in Milaan, meldt zijn coach Marc Dijkhuizen, die zelf nog probeert naar zijn woning in Bahrein te komen.

21 uur geleden
Trump: maakt me helemaal niets uit of Iran meedoet aan WK

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het maakt de Amerikaanse president Donald Trump "helemaal niets uit" of Iran meedoet aan het WK voetbal van komende zomer. "Het is een verslagen land, ze lopen op hun laatste benen", zei Trump tegen nieuwssite Politico.

23 uur geleden
Voetbalsters beginnen WK-kwalificatie met gelijkspel in Polen

GDANSK (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn de kwalificatie voor het WK voetbal van 2027 begonnen met een gelijkspel tegen Polen. In Gdansk gaf de ploeg van bondscoach Arjan Veurink een voorsprong uit handen en eindigde het duel in 2-2.

1 dag geleden
Profar na bericht over doping uit basis Nederlands honkbalteam

SARASOTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is uit de opstelling van het Nederlands team gehaald vanwege berichten over een positieve dopingtest. De outfielder van Atlanta Braves stond al in de basis bij een oefenduel dat het Koninkrijksteam op dinsdag speelt tegen Baltimore Orioles.

1 dag geleden
Honkbalinternational Profar in aanloop naar WBC positief getest

ATLANTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is opnieuw positief getest op prestatieverhogende middelen. Dat melden verschillende Amerikaanse media op basis van een bericht van ESPN. De outfielder van Atlanta Braves en het Koninkrijksteam hangt een schorsing van 162 wedstrijden boven het hoofd. Profar is met Nederland in voorbereiding op de World Baseball Classic.

1 dag geleden