Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Poel: ander gevoel dan vorig jaar

Van der Poel: ander gevoel dan vorig jaar

DÜBENDORF (ANP) - De vele regen heeft het parcours van het WK veldrijden in het Zwitserse Dübendorf flink wat lastiger gemaakt. "Ik had het liever wat sneller gezien, zoals het er gisteren bij de vrouwen bijlag", keek topfavoriet Mathieu van der Poel bij Sporza vooruit op de titelstrijd die om 14.30 uur begint.

Van der Poel is titelverdediger. Hij zei minder druk te voelen dan vorig jaar toen hij na drie mislukte pogingen smachtte naar een succesvol WK. "Het voelt iets anders, al heb ik wel gezonde zenuwen. De vorige keer moest het gebeuren. Nu wil ik het graag. Als het niet lukt, dan is het zo. De omstandigheden heb ik niet in de hand. Misschien is het in het voordeel van mijn Belgische tegenstanders."

Eerder dit seizoen won hij één keer niet. In de modder van Ronse was Toon Aerts te sterk. Van der Poel was net terug van een trainingsstage. "Ik had toen een heel andere voorbereiding. Aerts is een geduchte tegenstander. Ik hoop dat ik in orde ben. Dan is er veel mogelijk vandaag."

Meer uit Sport

Trainer Van Velde voltooit levenswerk met goud sprintster Kok

MILAAN (ANP) - Trainer Gerard van Velde vindt dat hij zijn levenswerk heeft voltooid met de gouden olympische medaille van Femke Kok op de 500 meter. De voormalige sprinter, die zelf goud behaalde op de 1000 meter op de Spelen van Salt Lake City in 2002, won eerder het eerste Nederlandse goud bij de mannen op de 500 meter met zijn schaatser Michel Mulder op de Spelen van Sotsji in 2014.

1 uur geleden
Nederland na goud Kok en zilver Leerdam vierde in medaillespiegel

MILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement naar de gedeelde vierde plaats gestegen. Dat is in Milaan en Cortina d'Ampezzo de hoogste klassering tot dusver voor TeamNL.

4 uur geleden
Vittozzi bezorgt gastland Italië eerste biatlongoud bij OS ooit

ANTERSELVA (ANP) - Lisa Vittozzi heeft Italië de eerste olympische gouden medaille ooit bezorgd in de biatlon. De 31-jarige Vittozzi veroverde het historische goud op de 10 kilometer achtervolging. Ze had ruim 28 seconden voorsprong op de Noorse Maren Kirkeeide, die het zilver won. Het brons ging naar de Finse Suvi Minkkinen, die als derde over de finish gleed op ruim 34 seconden van de winnares.

4 uur geleden
De Minaur slaat in derde finale toe en ziet naam op boarding Ahoy

ROTTERDAM (ANP) - De naam van tennisser Alex De Minaur staat dan toch op de boarding van Ahoy tussen alle winnaars van het ABN AMRO Open. Na twee verloren finales op rij sloeg de 26-jarige Australiër in de eindstrijd van 2026 tegen de één jaar jongere Canadees Félix Auger-Aliassime in twee sets toe: 6-3 6-2.

4 uur geleden
Kok pakt eerste Nederlandse goud bij vrouwen op 500 meter

MILAAN (ANP) - Femke Kok heeft bij de Olympische Spelen als eerste Nederlandse schaatsster goud veroverd op de 500 meter. De 25-jarige Friezin won de kortste afstand in het Milano Speed Skating Stadium in een olympisch record van 36,49.

4 uur geleden
Schaatsers als vierde naar halve finale ploegenachtervolging

MILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatsers hebben zich op de Olympische Spelen in Milaan gekwalificeerd voor de halve finales op de ploegenachtervolging. Het team met Marcel Bosker, Chris Huizinga en Stijn van de Bunt kwam tot de vierde tijd van 3.41,85. In de halve finale is Italië dinsdag de tegenstander.

5 uur geleden
Van Es en Verbaandert winnen in Monaco met wegrecords 5 kilometer

MONACO (ANP) - Atlete Diane van Es heeft in Monaco de internationale wegrace over 5 kilometer gewonnen in een Nederlands record van 14 minuten en 33 seconden. De 26-jarige hardloopster bleef slechts één seconde verwijderd van de beste tijd ooit gelopen door een Europese atlete op deze afstand. Die staat met 14.32 op naam van de Italiaanse Nadia Battocletti.

5 uur geleden