Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Poel aast op recordaantal wereldtitels veldrijden

Van der Poel aast op recordaantal wereldtitels veldrijden

BRUSSEL (ANP) - Mathieu van der Poel aast op een recordaantal wereldtitels in het veldrijden. "Het is een van de redenen waarom ik blijf crossen. Voor de rest heb ik niet veel doelen in het veld", zegt de 28-jarige wielrenner tegen Sporza.

Van der Poel staat op vijf wereldtitels en kan begin februari op het WK in Tabor (Tsjechië) zijn zesde regenboogtrui veroveren. In dat geval heeft hij er nog één minder dan recordhouder Eric de Vlaminck. De Belg veroverde in de jaren 60 en 70 van de vorige eeuw zeven keer de wereldtitel in het veldrijden.

"Dat record is een grote uitdaging, maar gewoon wereldkampioen worden ook", aldus Van der Poel, die in Tabor vermoedelijk geen concurrentie heeft van de Belg Wout van Aert (drie keer wereldkampioen) en de Brit Tom Pidcock (wereldkampioen 2022). Zij gaven eerder aan het WK niet te zullen rijden. "Ik zal sowieso mijn beste vorm moeten hebben op het WK, of Wout van Aert en Tom Pidcock nu meerijden of niet. Ik moet 100 procent zijn."

Van der Poel opent zijn seizoen op 22 december met de veldrit in Mol.

Meer uit Sport

Antonelli in GP China op een na jongste winnaar Formule 1-race

SHANGHAI (ANP) - Kimi Antonelli heeft zijn eerste zege in de Formule 1 geboekt. De Italiaan van Mercedes begon van poleposition in de Grote Prijs van China en wist die na 56 ronden op het circuit van Shanghai om te zetten in de winst.

13 minuten geleden
Verstappen valt uit in Grote Prijs van China met motorprobleem

SHANGHAI (ANP) - Max Verstappen heeft het einde van de Grote Prijs van China niet gehaald. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest zijn auto tien ronden voor het einde van de race naar de pitstraat sturen met een haperende motor.

32 minuten geleden
FIA bevestigt schrappen Formule 1-races Bahrein en Saudi-Arabië

SHANGHAI (ANP) - De internationale autosportfederatie FIA heeft bevestigd dat de Grote Prijzen van Bahrein en Saudi-Arabië niet doorgaan vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De GP's stonden voor 12 en 19 april op de kalender. Hoewel beide organisaties het niet specifiek vermelden, is het onwaarschijnlijk dat de twee races later dit jaar worden ingehaald. Het betekent dat er dit jaar niet 24, maar 22 races worden verreden.

34 minuten geleden
Tennisser Medvedev brengt Alcaraz eerste nederlaag van 2026 toe

INDIAN WELLS (ANP/AFP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev heeft een einde gemaakt aan de ongeslagen status van Carlos Alcaraz dit jaar. Na zestien overwinningen op rij volgde in de halve finale van het masterstoernooi in Indian Wells de eerste nederlaag voor de Spaanse nummer 1 van de wereld. Medvedev, die elfde staat op de wereldranglijst, troefde Alcaraz af in twee sets: 6-3 7-6 (3).

2 uur geleden
Nog drie Iraanse voetbalsters zien af van asielaanvraag Australië

CANBERRA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Nog eens drie van de Iraanse voetbalsters die in Australië asiel hadden aangevraagd, hebben besloten terug naar huis te keren. Dat berichtte de krant The Australian zaterdag.

5 uur geleden
Zeven paralympiërs naar sluitingsceremonie in Cortina

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zeven van de acht Nederlandse atleten op de Paralympische Spelen zijn zondag aanwezig bij de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Dat heeft NOC*NSF bekendgemaakt. De sportkoepel liet eerder weten dat er vanwege de aanwezigheid van Rusland en Belarus geen Nederlandse officials bij de sluitingsceremonie zijn.

11 uur geleden
Jens van 't Wout grijpt zilver op 500 meter op WK shorttrack

MONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 500 meter. De 24-jarige Nederlander moest in de finale alleen olympisch kampioen Steven Dubois voor zich dulden. Furkan Akar uit Turkije greep het brons.

12 uur geleden