
Van der Plas voorgedragen als lijsttrekker BBB
DEN HAAG (ANP) - Caroline van der Plas is door het bestuur van de BBB voorgedragen als lijsttrekker bij de verkiezingen voor de Tweede Kamer in het najaar. Op de algemene ledenvergadering van 21 juni moet de nominatie van Van der Plas worden bevestigd.
"Ik ben er trots op dat het bestuur opnieuw groot vertrouwen in mij stelt", reageerde Van der Plas. Ze is een van de oprichters van de BoerBurgerBeweging en zit sinds 2021 in de Tweede Kamer. De BBB maakte deel uit van het rechtse kabinet dat een week geleden viel.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - BIJ1-lid Chanel Matil Lodik is in beroep gegaan tegen het besluit van het partijbestuur om haar niet mee te nemen in de recente lijsttrekkersverkiezing. Het BIJ1-bestuur heeft haar bezwaar ontvangen, bevestigt voorzitter Edson Olf. "Het is spijtig dat het zo is gegaan."
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - NSC-lijsttrekker Eddy van Hijum noemt het onlangs gepresenteerde verkiezingsprogramma van de VVD "asociaal". In een interview met De Stentor zegt de huidige demissionaire minister van Sociale Zaken en Werkgelegenheid dat de plannen van de VVD "een rechtstreekse aanval" zijn op zijn beleid.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het CDA wil dat Nederland zich aansluit bij diplomatieke stappen van andere landen richting een erkenning van Palestina. Tweede Kamerlid Derk Boswijk noemt die stap in een notitie een "gerechtvaardigd diplomatiek instrument om het vredesproces opnieuw in beweging te brengen".
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Discriminatie.nl heeft in een paar dagen ruim 2500 meldingen binnengekregen over een recente post van PVV-leider Geert Wilders, zegt een woordvoerder van het meldpunt. De laatste keer dat er zoveel meldingen over één incident binnenkwamen, was na het lied Voorkomen is beter dan Chinezen tijdens de coronapandemie in 2020. Daarover kwamen zo'n 4000 meldingen binnen.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De SP wil het minimumloon verhogen naar 18 euro per uur. Momenteel is dat nog 14,40 euro per uur. Verder moeten alle uitkeringen meegroeien met het minimumloon en moet het minimumjeugdloon worden afgeschaft. Dat staat in het concept-verkiezingsprogramma van de partij, dat donderdag wordt gepresenteerd.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Tofik Dibi is gekozen als lijsttrekker van BIJ1 voor de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober. Het voormalige Tweede Kamerlid namens GroenLinks kreeg de meeste stemmen bij de lijsttrekkersverkiezingen van de partij, maakte BIJ1 woensdag bekend. Patricia Dinkela was de andere kandidaat.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) vraagt het kabinet om formeel protest aan te tekenen tegen nieuwe registratie-eisen die Israël heeft opgelegd aan hulporganisaties. De registratieplicht brengt organisaties in een onmogelijke positie, aldus de AP: voldoen ze eraan, dan schenden ze waarschijnlijk privacyrechten van medewerkers en hun gezin. Voldoen ze niet, dan mogen ze na 9 september geen hulp meer bieden in de Gazastrook.
3 dagen geleden