Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Plas: voer actie tegen stikstofbeleid, maar wel netjes

Van der Plas: voer actie tegen stikstofbeleid, maar wel netjes

NIJKERK (ANP) - Caroline van der Plas van de BoerBurgerBeweging (BBB) hoopt dat de komende tijd veel boeren de straat op zullen gaan om te protesteren tegen de stikstofplannen van het kabinet. Tegelijk hoopt ze ook dat de boeren het "netjes houden". Tijdens een partijbijeenkomst had ze opnieuw kritiek op de activisten die een dag eerder bij minister voor Natuur en Stikstof Christianne van der Wal op de stoep stonden.

"Ik heb 100 procent begrip voor de emoties die heersen. Sterker nog: ik heb er een partij voor opgericht. Maar er zijn boeren die boos op me zijn dat ik afstand nam van die actie", zei Van der Plas tegen zo'n driehonderd aanwezigen in een zaal in Nijkerk. "Persoonlijk vind ik niet dat je bij iemand op de stoep moet staan."

"Ik denk diep in je hart dat je iets anders vindt, maar dat maakt niet uit", zei activist Henk Oonk op de woorden van de partijleider. Hij zei komende twee weken acties te verwachten "die nog nooit iemand meegemaakt heeft". Oonk trok, net als de meeste insprekers, zowel de onderbouwing als de uitvoering van het stikstofbeleid in twijfel.

Te weinig oog voor andere mogelijkheden

Van der Plas wilde niet alleen begrip tonen voor de boeren, maar hoopt ook op begrip van mensen die er anders over denken, zei ze na afloop van de bijeenkomst. Bijvoorbeeld als het gaat om het feit dat de actie bij de minister intimiderend overkwam. "Als ik het zo even op Twitter zeg, vragen mensen: sta je nog wel achter ons? Natuurlijk wel", aldus de BBB-voorvrouw. Daarom wilde ze nog eens uitleggen waarom ze moeite met de actie had. "Dan kun je altijd nog zeggen: agree to disagree."

"Boeren willen wel reduceren, maar wel op een faire manier", aldus Van der Plas. Ze vindt dat het kabinet te weinig oog heeft voor andere mogelijkheden om uitstoot van stikstof terug te brengen zonder dat boeren hoeven te stoppen met hun bedrijf. "Met innovaties bijvoorbeeld, wat door het kabinet helemaal wordt tegengehouden, kunnen ze heel veel. Daar komt ook het onrechtgevoel vandaan."

Hoewel de aanwezigen het soms niet helemaal eens waren met de teksten van Van der Plas, was de sfeer in de zaal amicaal. Toch werd bij de borrel na afloop ook uitgebreid de actieagenda voor de komende periode besproken. Zowel in de vorm van kleinere protesten als tijdens de grote actie op 22 juni op het Malieveld in Den Haag. Dat zal volgens Van der Plas in ieder geval een "dagje druk" worden. "Dat is heel vervelend voor iedereen, maar het is nog vervelender als je bedrijf op het spel staat."

Meer uit Binnenland

EOD: gevonden bom is 500-ponder uit WOII, wordt snel verwijderd

WEESP (ANP) - Het explosief dat woensdagmiddag bij graafwerkzaamheden op de Lange Muiderweg in Weesp werd gevonden, is een 500-ponder, een vliegtuigbom uit de Tweede Wereldoorlog. Dat meldt een woordvoerder van de Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD). Het gebied eromheen is afgezet en wordt naar verwachting rond 17.15 uur weer vrijgegeven.

1 uur geleden
Nederlandse onderwijsinstellingen getroffen door datalek

DEN HAAG (ANP) - Zeven Nederlandse universiteiten zijn geraakt door een cyberaanval op Instructure, het bedrijf achter onderwijssoftware Canvas. Koepelorganisatie Universiteiten van Nederland (UNL) meldt dat het gaat om de Universiteit van Amsterdam, de Vrije Universiteit Amsterdam, de Erasmus Universiteit Rotterdam, Tilburg University, de Technische Universiteit Eindhoven, Universiteit Maastricht en Universiteit Twente. De universiteiten meldden eerder woensdag dat Instructure hun heeft laten weten dat hun Canvas-omgevingen zijn getroffen.

2 uur geleden
Explosief uit WOII gevonden in Weesp, treinverkeer stilgelegd

WEESP (ANP) - Bij graafwerkzaamheden op de Lange Muiderweg in Weesp is een explosief gevonden. Het gebied eromheen is afgezet, zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland. NS meldt dat het gaat om een bom uit de Tweede Wereldoorlog die onschadelijk moet worden gemaakt.

2 uur geleden
Burgers verliezen zaak tegen Solvinity-verlenging

DEN HAAG (ANP) - De rechter heeft woensdag besloten dat de overheid de overeenkomst met IT-dienstverlener Solvinity mag verlengen. Drie burgers waren naar de rechter gestapt om verlenging te voorkomen, omdat zij zich zorgen maken over de voorgenomen overname van het Nederlandse bedrijf Solvinity door een Amerikaans bedrijf.

2 uur geleden
Eis vier jaar cel tegen medewerkster rechtbank voor verkopen info

ZWOLLE (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag bij de rechtbank in Zwolle vier jaar geëist tegen de 35-jarige Sana C., waarvan een jaar voorwaardelijk. De uit Woerden afkomstige vrouw heeft bekend dat zij als medewerkster van de rechtbank in Amsterdam gegevens uit de systemen voor geld heeft verkocht. Daarnaast zou ze een man voor bijna een ton hebben afgeperst, over een periode van twee jaar.

3 uur geleden
Vier aanhoudingen voor fraude met miljoenen aan coronasteun

DEN HAAG (ANP) - De Arbeidsinspectie heeft woensdag vier mensen uit Den Haag aangehouden, omdat ze mogelijk hebben gesjoemeld met 8 miljoen euro aan coronasteun. Tijdens de coronacrisis konden werkgevers met wie het slecht ging geld krijgen van de overheid om salarissen door te betalen.

3 uur geleden
Opvarenden Hondius na aankomst Tenerife door naar hun thuisland

MADRID (ANP) - De opvarenden van het cruiseschip waarop het hantavirus uitbrak, zullen na aankomst op het Spaanse eiland Tenerife worden overgebracht naar hun thuisland als zij geen symptomen hebben. Dat meldt de Spaanse minister van Volksgezondheid.

3 uur geleden