
Van der Plas verrast door 'rigoureus besluit' van Omtzigt
DEN HAAG (ANP) - BBB-leider Caroline van der Plas is "verrast" door de "rigoureuze beslissing" van NSC-leider Pieter Omtzigt om tijdelijk een stap terug te doen. Ze denkt niet dat het gevolgen zal hebben voor de samenwerking van de coalitie van PVV, VVD, NSC en BBB.
"Ik zag deze stap niet aankomen", aldus Van der Plas. Ze is vlak voordat Omtzigt zijn besluit openbaar maakte door hem op de hoogte gesteld. "Dit is wel een terugslag voor hem." Eerder is Omtzigt ook al maanden uit de running geweest door een burn-out. Hij had toen NSC nog niet gevormd.
Het werk van de coalitie zal gewoon doorgaan, verwacht de BBB-voorvrouw. NSC is volgens haar een heel professionele fractie. "Ik neem aan dat ze dit wel kunnen opvangen." Omtzigt wordt vervangen door Nicolien van Vroonhoven, een van de medegrondleggers van Nieuw Sociaal Contract.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Eugène Heijnen (Belastingen) gaat niet mee in de wens van de Tweede Kamer voor een extra versoepeling van de uitzondering voor familiebedrijven op het gebied van erfbelasting. Dat schrijft de BBB-staatssecretaris in een document bij het belastingplan voor 2026.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De stemadviezen die AI-chatbots geven zijn onbetrouwbaar en duidelijk gekleurd. Dat stelt de Autoriteit Persoonsgegevens (AP) op basis van eigen onderzoek. De geluiden over vertekende stemadviezen van chatbots klinken al langer. De AP waarschuwt om de chatbots niet te gebruiken voor stemadvies en vindt dat de AI-systemen die stemadvies geven aan strenge eisen moeten voldoen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - CDA-leider Henri Bontenbal wil "niet alleen over links of alleen over rechts" onderhandelen over een nieuw kabinet. Dat zei hij in Nieuwsuur, waar hij desgevraagd vlot VVD, GroenLinks-PvdA, D66 en JA21 noemde als gewenste samenwerkingspartners in een middenkabinet. "En daar moet u het mee doen", zei hij.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - VVD-leider Dilan Yeşilgöz denkt dat haar partij, mits sterk genoeg na de Tweede Kamerverkiezingen, het CDA "naar rechts kan trekken". Dat zei zij in het SBS6-programma Nieuws van de Dag. Het CDA staat er in de peilingen een stuk beter voor dan de liberalen.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof is dit jaar wel aanwezig bij de VN-klimaattop in het Braziliaanse Belém, bevestigt de Rijksvoorlichtingsdienst. Vorig jaar zou hij naar de top in Azerbeidzjan gaan, maar hij zegde af vanwege de rellen in Amsterdam rond de wedstrijd tussen Ajax en Maccabi Tel Aviv.
18 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Universiteit Utrecht heeft om veiligheidsredenen besloten het verkiezingsdebat van woensdagavond niet in de binnenstad, maar op de campus Utrecht Science Park te houden. Dat gebeurde toen duidelijk werd dat FVD-voorman Thierry Baudet ook komt. Met die verplaatsing "waren we al bezig toen we een anonieme mail kregen van iemand waarin ons werd gesommeerd Baudet niet toe te laten", vertelt een woordvoerder. "Toen wisten we dat we extra alert moeten zijn."
19 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - De meeste partijen besteden in hun verkiezingsprogramma's te weinig aandacht aan het groeiende gevaar van infectieziekten. Tot dat oordeel komt Samenwerking Infectieziekten, een collectief van medisch microbiologen, internist-infectiologen, gezondheidsfondsen en patiënten. Om hier aandacht voor te vragen, hebben ze een eigen 'stemhulp' opgesteld.
19 uur geleden