Van der Plas verlaat debat na 'nare' opmerkingen De Groot
DEN HAAG (ANP) - BBB-leider Caroline van der Plas is donderdagavond weggelopen bij een commissiedebat nadat Tjeerd de Groot (D66) "op een hele nare manier" iets tegen haar had gezegd. "Ik verlaat de vergadering, want de heer De Groot zit me allerlei dingen toe te bijten, en ik vind het geen veilige werkomgeving", zei Van der Plas kort voordat ze opstond. "Ik zal hier ook melding van maken bij de integriteitscommissie."
Wat De Groot precies zei, is niet bekend. "Ik vroeg haar: waarom maakt u filmpjes net als Denk dat doet", zei hij zelf. De Kamerfractie van Denk knipte enkele jaren geleden filmpjes uit debatten en zette die op social media - wat andere Kamerleden als intimiderend ervoeren.
PVV-Kamerlid Dion Graus, die het debat leidde, hoorde ook niet wat er tussen de twee gebeurde terwijl Rosanne Hertzberger (NSC) aan het woord was. "Kan ik wat doen", vroeg Graus nog. "Onder geen beding", zei Van der Plas.
'Donkergroene zieltjes'
"Mevrouw van de Plas maakt eenzijdige filmpjes waarin zij op de persoon speelt", schreef De Groot even later op X. "Ik vroeg haar waarom ze die filmpjes maakt en ze verlaat de vergadering, omdat ze dit onveilig vindt."
Eerder in het debat had de Groot het "respectloos" genoemd dat Van der Plas klimaatactivisten omschreef als "tere donkergroene zieltjes". Van der Plas vond het op haar beurt "vilein" toen hij haar complimenteerde voor het feit dat ze de rechtsstaat respecteert.
Van der Plas en De Groot botsten al vaker in de Tweede Kamer. Vorige week kwam in een debat aan de orde dat het D66-Kamerlid binnenkort de Kamer verlaat omdat de collega die hij vervangt weer terugkeert. Van der Plas: "Ik ga de heer De Groot als Kamerlid zeker niet missen."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Coalitiepartijen D66, VVD en CDA zijn het na dagen onderhandelen eens geworden over de begroting, bevestigen ingewijden na berichtgeving van NU.nl en de NOS. Het akkoord moet nog worden goedgekeurd door het kabinet. Dat gebeurt om 18.00 uur.
38 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet begint maandagavond aan de begrotingsraad, het overleg over de financiële stukken die later op de dag naar de Raad van State moeten. De eerste bewindspersonen zijn voor het overleg aangekomen op het ministerie van Algemene Zaken, ziet een ANP-verslaggever. Op het ministerie van Financiën zijn de coalitieleiders vooralsnog niet gezien.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De maandag overleden CDA'er Elco Brinkman nam als partijleider, minister en volksvertegenwoordiger "verantwoordelijkheid wanneer daar een beroep op hem werd gedaan", aldus CDA-leider Henri Bontenbal over zijn voorganger op X. "Vol toewijding, loyaal en veerkrachtig zette hij zich in voor Nederland."
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland wil samen met gelijkgestemde landen de strategische positie op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) versterken. Samen met hen zou ons land volgens staatssecretaris Willemijn Aerdts (Digitale Economie) voorop kunnen lopen in betrouwbare en veilige AI en toegang tot de nieuwste AI-modellen. Dat zei ze maandag bij de opening van het academisch jaar van de Universiteit Leiden.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Elco Brinkman was "een man van duidelijke standpunten die moeilijke en principiële keuzes niet uit de weg ging". Dat schrijft minister-president Rob Jetten in een reactie op het overlijden van de voormalig CDA-leider. "Nederland is hem dank verschuldigd."
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer gaf het kabinet in het begin van de coronapandemie veel ruimte om besluiten te nemen, volgens oud-SGP-fractievoorzitter Kees van der Staaij. Toen de coronacrisis aanhield, werden Kamerleden weer kritischer op wat het kabinet deed, zei Van der Staaij.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De wettelijke onderbouwing van de coronamaatregelen was volgens toenmalig SGP-leider Kees van der Staaij niet altijd logisch. Hij zei tijdens een verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona dat hij liever niet had gezien dat de eerste maatregelen op basis van noodverordeningen werden ingevoerd.
3 uur geleden