Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Plas verlaat debat na 'nare' opmerkingen De Groot

Van der Plas verlaat debat na 'nare' opmerkingen De Groot

DEN HAAG (ANP) - BBB-leider Caroline van der Plas is donderdagavond weggelopen bij een commissiedebat nadat Tjeerd de Groot (D66) "op een hele nare manier" iets tegen haar had gezegd. "Ik verlaat de vergadering, want de heer De Groot zit me allerlei dingen toe te bijten, en ik vind het geen veilige werkomgeving", zei Van der Plas kort voordat ze opstond. "Ik zal hier ook melding van maken bij de integriteitscommissie."

Wat De Groot precies zei, is niet bekend. "Ik vroeg haar: waarom maakt u filmpjes net als Denk dat doet", zei hij zelf. De Kamerfractie van Denk knipte enkele jaren geleden filmpjes uit debatten en zette die op social media - wat andere Kamerleden als intimiderend ervoeren.

PVV-Kamerlid Dion Graus, die het debat leidde, hoorde ook niet wat er tussen de twee gebeurde terwijl Rosanne Hertzberger (NSC) aan het woord was. "Kan ik wat doen", vroeg Graus nog. "Onder geen beding", zei Van der Plas.

'Donkergroene zieltjes'

"Mevrouw van de Plas maakt eenzijdige filmpjes waarin zij op de persoon speelt", schreef De Groot even later op X. "Ik vroeg haar waarom ze die filmpjes maakt en ze verlaat de vergadering, omdat ze dit onveilig vindt."

Eerder in het debat had de Groot het "respectloos" genoemd dat Van der Plas klimaatactivisten omschreef als "tere donkergroene zieltjes". Van der Plas vond het op haar beurt "vilein" toen hij haar complimenteerde voor het feit dat ze de rechtsstaat respecteert.

Van der Plas en De Groot botsten al vaker in de Tweede Kamer. Vorige week kwam in een debat aan de orde dat het D66-Kamerlid binnenkort de Kamer verlaat omdat de collega die hij vervangt weer terugkeert. Van der Plas: "Ik ga de heer De Groot als Kamerlid zeker niet missen."

Meer uit Politiek

Jetten open voor ideeën onderwijs en zorg, verwijst naar plannen

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten verwijst tijdens inhoudelijke debatjes over onderwijs en zorg vooral naar kabinetsplannen. Hij vindt veel ideeën die worden geopperd wel goed, maar houdt zich op de vlakte over of daar dan ook iets mee gedaan wordt.

6 minuten geleden
Jetten wil stikstofplannen niet afzwakken, verbetering kan wel

DEN HAAG (ANP) - De stikstofplannen worden niet afgezwakt als het aan premier Rob Jetten ligt. Dat zei hij desgevraagd tegen PRO-leider Jesse Klaver tijdens de Algemene Politieke Beschouwingen. De grootste oppositiepartij heeft eerder geëist dat de plannen van landbouwminister Jaimi van Essen (D66) niet versoepeld worden, anders steunt PRO de plannen niet.

2 uur geleden
Jetten wil ook AI-veiligheidsinstituut in Nederland

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten wil dat Nederland net als andere Europese landen ook een veiligheidsinstituut krijgt voor kunstmatige intelligentie (AI). Hij reageerde positief op een voorstel van Volt-leider Laurens Dassen. Jetten wil zoiets het liefst opzetten samen met landen als Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk en Duitsland, die al zo'n instantie hebben.

3 uur geleden
Jetten hoopt binnen een week op deal met oppositie over begroting

DEN HAAG (ANP) - Rob Jetten hoopt binnen een week een deal te kunnen sluiten met oppositiepartijen over de begroting. "Als het binnen een week lukt, zou dat fantastisch zijn", zei de premier bij de Algemene Politieke Beschouwingen. Jesse Klaver was daar niet van onder de indruk. "Als ik op Brad Pitt zou lijken, zou dat ook fantastisch zijn", reageerde de PRO-leider tot hilariteit van de Tweede Kamer.

3 uur geleden
Jetten: aan kabinet om duurzame gaspedaal vol in te trappen

DEN HAAG (ANP) - Het is aan het kabinet om het "duurzame gaspedaal" weer vol in te trappen, nadat er jarenlang "jojobeleid" is gevoerd. Dat zei premier Rob Jetten tijdens de Algemene Politieke Beschouwingen na vragen van Christine Teunissen (PvdD).

4 uur geleden
Klaver: heel zorgelijk dat Jetten vasthoudt aan breed akkoord

DEN HAAG (ANP) - PRO-leider Jesse Klaver vindt het "heel zorgelijk" dat premier Rob Jetten vasthoudt aan zijn wens voor brede steun voor de kabinetsplannen. Verschillende fracties drongen tijdens de Algemene Politieke Beschouwingen al bij Jetten aan om voor links of rechts te kiezen, maar dat wil de premier nog niet doen.

4 uur geleden
Jetten: te weinig tijd om alle wensen oppositie te verwerken

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten zegt dat niet alle wensen van de oppositie in de begroting konden worden verwerkt, omdat het kabinet te weinig tijd heeft gehad. "Ik heb dat onderschat", zei de minister-president tijdens de tweede dag van het debat over de plannen van het minderheidskabinet.

4 uur geleden