Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Plas verlaat debat na 'nare' opmerkingen De Groot

Van der Plas verlaat debat na 'nare' opmerkingen De Groot

DEN HAAG (ANP) - BBB-leider Caroline van der Plas is donderdagavond weggelopen bij een commissiedebat nadat Tjeerd de Groot (D66) "op een hele nare manier" iets tegen haar had gezegd. "Ik verlaat de vergadering, want de heer De Groot zit me allerlei dingen toe te bijten, en ik vind het geen veilige werkomgeving", zei Van der Plas kort voordat ze opstond. "Ik zal hier ook melding van maken bij de integriteitscommissie."

Wat De Groot precies zei, is niet bekend. "Ik vroeg haar: waarom maakt u filmpjes net als Denk dat doet", zei hij zelf. De Kamerfractie van Denk knipte enkele jaren geleden filmpjes uit debatten en zette die op social media - wat andere Kamerleden als intimiderend ervoeren.

PVV-Kamerlid Dion Graus, die het debat leidde, hoorde ook niet wat er tussen de twee gebeurde terwijl Rosanne Hertzberger (NSC) aan het woord was. "Kan ik wat doen", vroeg Graus nog. "Onder geen beding", zei Van der Plas.

'Donkergroene zieltjes'

"Mevrouw van de Plas maakt eenzijdige filmpjes waarin zij op de persoon speelt", schreef De Groot even later op X. "Ik vroeg haar waarom ze die filmpjes maakt en ze verlaat de vergadering, omdat ze dit onveilig vindt."

Eerder in het debat had de Groot het "respectloos" genoemd dat Van der Plas klimaatactivisten omschreef als "tere donkergroene zieltjes". Van der Plas vond het op haar beurt "vilein" toen hij haar complimenteerde voor het feit dat ze de rechtsstaat respecteert.

Van der Plas en De Groot botsten al vaker in de Tweede Kamer. Vorige week kwam in een debat aan de orde dat het D66-Kamerlid binnenkort de Kamer verlaat omdat de collega die hij vervangt weer terugkeert. Van der Plas: "Ik ga de heer De Groot als Kamerlid zeker niet missen."

Meer uit Politiek

Keijzer: coronatoegangsbewijs rammelde aan alle kanten

DEN HAAG (ANP) - Het coronatoegangsbewijs (CTB) waarmee mensen uitstapjes konden maken, rammelde volgens Mona Keijzer "aan alle kanten". Dat zei de oud-staatssecretaris van Economische Zaken tijdens haar verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona.

35 minuten geleden
Keijzer vond coronamaatregelen al eerder veel te ver gaan

DEN HAAG (ANP) - Oud-staatssecretaris Mona Keijzer (Economische Zaken) vond al lang voordat zij in september 2021 als dwarsligger uit het kabinet werd gezet dat de maatregelen tegen het coronavirus veel te ver gingen. Zij noemde in een verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona met name de beperking die eind 2020 werd gesteld aan het aantal aanwezigen bij uitvaarten.

1 uur geleden
Keijzer vond soms 'geen touw vast te knopen' aan coronabeleid

DEN HAAG (ANP) - Oud-staatssecretaris Mona Keijzer (Economische Zaken) vond de maatregelen tegen het coronavirus lang niet altijd navolgbaar. In een verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona sprak zij van "een spiegelhuis van redeneringen". Als voorbeeld noemde zij de toegestane groepsgrootte, die steeds wisselde. "Er was geen touw meer aan vast te knopen."

2 uur geleden
Jetten: Europeanen zijn in staat om continent zelf te verdedigen

DEN HAAG (ANP) - Rob Jetten lijkt niet onder de indruk van het dreigement van Donald Trump dat hij alle Amerikaanse troepen kan terugtrekken uit Europa, als de EU niet meewerkt aan zijn ambities om Groenland te controleren. "We hebben de laatste maanden laten zien dat we goed in staat zijn om dit continent zelf te verdedigen", reageerde de premier bij de NAVO-top in Ankara. "Maar natuurlijk, met de hulp van de Amerikanen", voegde hij daar wel aan toe.

9 uur geleden
Sjoerdsma: kabinet wil actief investeren in relatie met China

BEIJING (ANP) - Het kabinet wil "actief" investeren in de relatie tussen Nederland en China. Dat zei minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel, D66) op de eerste dag van zijn handelsmissie tijdens een ontmoeting met Wang Wentao, de Chinese minister van Handel. Maar de relatie moet ook eerlijker, maakte hij duidelijk.

1 dag geleden
Nederland gaat Stinger-luchtdoelraketten produceren met Duitsland

DEN HAAG (ANP) - Nederland gaat samen met Duitsland Stinger-luchtdoelraketten produceren, maakte defensieminister Dilan Yeşilgöz dinsdag bekend vanuit de NAVO-top in Ankara. Ze meldde daarbij niet om welke bedragen en aantallen het gaat. De aankondiging is onderdeel van een pakket defensieovereenkomsten die de VVD-bewindsvrouw ondertekende, waarvan een deel al bekend was.

1 dag geleden
Pahlavi kijkt terug op 'positief gesprek' in de Tweede Kamer

DEN HAAG (ANP) - Reza Pahlavi kijkt terug op een "positief gesprek" met Tweede Kamerleden. Dat de zoon van de laatste sjah van Iran hiervoor was uitgenodigd, leidde binnen en buiten de Tweede Kamer tot veel commotie. Hij werpt zich op als een prominente vertegenwoordiger van de oppositie, terwijl een deel van de oppositie en de Iraanse diaspora het daar niet mee eens is.

1 dag geleden