Van der Plas toch niet naar vertrouwenspersoon om gedrag D66'er
DEN HAAG (ANP) - Caroline van der Plas stapt bij nader inzien toch niet naar een vertrouwenspersoon omdat ze klachten heeft over D66-Kamerlid Tjeerd de Groot. Vorige week donderdag verliet de voorvrouw van BBB boos een debat omdat ze vond dat De Groot te ver was gegaan. Hij zou een nare opmerking hebben gemaakt en een harde por in haar bovenarm hebben gegeven. Van der Plas heeft met D66-leider Rob Jetten afgesproken om dit binnenkort uit te spreken met De Groot en daarom vindt de politica het niet meer nodig om naar een vertrouwenspersoon te gaan.
"Ik ben niet iemand die heel rancuneus is. Ik ben ook niet uit op het hoofd van Tjeerd, helemaal niet", zegt Van der Plas. Ze wil dat de "onderhuidse opmerkingen, steken onder water buiten de microfoon om" ophouden. "Nu het stof neergedaald is" lijkt het haar beter om dat op te lossen door met elkaar te gaan praten.
De Kamerleden hebben wat goed te maken. Na het genoemde incident vlogen de verwijten over en weer op het sociale medium X.
Meer uit Politiek
HILVERSUM (ANP) - Alexandra van Huffelen, bestuursvoorzitter van de Radboud Universiteit, vindt dat demissionair onderwijsminister Gouke Moes te ver ging toen hij uitspraken deed over een inmiddels vertrokken docent.
29 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - PVV-leider Geert Wilders wordt de tweede plaatsvervanger van de nieuw verkozen Tweede Kamervoorzitter Thom van Campen. Dat maakte Van Campen eerder donderdag bekend, voorafgaand aan een debat. Van Campen wordt in eerste instantie vervangen door Wieke Paulusma (D66), maar als ook zij niet kan, neemt Wilders de voorzittershamer over in de plenaire zaal.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Woonminister Mona Keijzer wil nog steeds versoepelingen doorvoeren in regels over verhuur, ondanks een aangenomen Kamermotie die haar vroeg zulke versoepelingen per direct in te trekken. De demissionaire BBB-minister vraagt de Tweede Kamer in een brief om met haar in gesprek te gaan.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten kan zich "enorm" vinden in de zorgen die media hebben geuit in een brief aan informateur Sybrand Buma (CDA) over de dominante rol van techbedrijven. De briefschrijvers vinden het een zorgelijke ontwikkeling dat bedrijven kunstmatige intelligentie (AI) gebruiken om ongecontroleerde en vaak onbetrouwbare informatie te verspreiden.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - JA21 heeft tijdens de verkiezingscampagne duizenden haatberichten verwijderd die volgens Tweede Kamerlid Ingrid Coenradie afkomstig waren uit de PVV-hoek. In het televisieprogramma Pauw & De Wit zei de voormalige PVV-staatssecretaris dat er een "trollenleger" was ingezet.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA heeft dinsdag aangifte gedaan tegen twee PVV'ers om AI-afbeeldingen die zij maakten van Frans Timmermans. Dat bevestigen de partij en het Openbaar Ministerie (OM) woensdag na berichtgeving van RTL Nieuws. De partij liet eerder al weten van plan te zijn de aangifte te doen.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Formerende partijen D66 en CDA spreken donderdag verder met elkaar over defensie en veiligheid. Ze hebben gesprekken gepland met een vertegenwoordiger van de NAVO, medewerkers van de ministeries van Defensie en Buitenlandse Zaken en van de Nationaal Coƶrdinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV).
23 uur geleden