Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Plas: 'technocraten' Omtzigt en Timmermans niet gemist

Van der Plas: 'technocraten' Omtzigt en Timmermans niet gemist

AMSTERDAM (ANP) - BBB-leider Caroline van der Plas vindt het "een schoffering van de kiezer" dat Pieter Omtzigt (NSC) en Frans Timmermans (GroenLinks-PvdA) niet bij het verkiezingsdebat van RTL waren. Maar zij heeft hun inbreng ook niet gemist, zegt ze na afloop.

"Bij hun twee heb ik toch altijd het idee dat het een soort van overkoepelend technocratisch verhaal wordt", aldus Van der Plas. Zonder Omtzigt en Timmermans, die twee weken geleden zelf een onderling een-op-eendebat organiseerden om het eens lang over de inhoud te kunnen hebben, werden volgens haar de verkiezingsthema's "veel concreter" besproken.

VVD-leider Dilan Yeşilgöz heeft haar twee grootste concurrenten evenmin gemist. "Het is natuurlijk wel gek dat ze hier niet zijn", vindt Yeşilgöz. "Maar dat is hun eigen keuze." De VVD-leider is blij dat het debat verschillen tussen partijen duidelijk heeft gemaakt. Zij hoopt dat de kiezer er iets mee is opgeschoten.

D66-voorman Rob Jetten is verbaasd dat GroenLinks-PvdA-leider Frans Timmermans niet bij het debat was, maar wel te zien was in een reclamespotje. "Dan denk ik, als ze dan gewoon hier zelf aan tafel komen zitten, dan hadden we elkaar ook kunnen bevragen."

SP-leider Lilian Marijnissen beschuldigt Omtzigt en Timmermans van "duiken". Zij vindt het jammer dat zij daardoor niet de kans krijgt met hen in debat te gaan.

Meer uit Binnenland

Weinig partijen met alleen vrouwelijke kandidaten op stembiljet

DEN HAAG (ANP) - Slechts enkele partijen hebben op de stembiljetten voor de gemeenteraadsverkiezingen uitsluitend vrouwelijke kandidaten. Dat blijkt uit een analyse van ANP op basis van gegevens van Stem op een Vrouw. Zonder partijen met minder dan vijf kandidaten mee te tellen, zijn er vier partijen die volledig uit vrouwen bestaan. Daartegenover staan 95 partijen met alleen mannelijke kandidaten.

29 minuten geleden
Koning Willem-Alexander in Antillen vanwege jubileum Aruba

ORANJESTAD (ANP) - Koning Willem-Alexander is woensdag in alle vroegte aangekomen op Aruba. Hij bezoekt het eiland omdat het veertig jaar een zelfstandig land binnen het Koninkrijk der Nederlanden (1986-2026) is en vijftig jaar een eigen vlag en volkslied (1976-2026) heeft. Ook brengt de koning een bezoek aan Curaçao. Daar gaat hij in gesprek met vertegenwoordigers van de lokale gemeenschap over de geopolitieke spanningen in de regio.

1 uur geleden
Goede opkomst bij nachtelijk stemmen in meerdere gemeenten

DEN HAAG/ARNHEM/CASTRICUM (ANP) - Het nachtelijk stemmen had in Den Haag om 01.00 uur al meer stemmers getrokken dan in de hele nacht in 2018. Dat zei een woordvoerster van de gemeente.

3 uur geleden
JA21-fractievoorzitter Kreuger doet aangifte van mishandeling

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse JA21-fractievoorzitter Kevin Kreuger heeft in de nacht van dinsdag op woensdag aangifte gedaan van mishandeling. Dat meldt de Amsterdamse JA21-fractie op X.

3 uur geleden
Grote brand in Etten-Leur, opgeschaald naar grip 1

Etten-Leur (ANP) - In een appartementencomplex aan de San Francescolaan in Etten-Leur is in de nacht van dinsdag op woensdag een grote brand uitgebroken. Dat meldt de veiligheidsregio. De brandweer heeft opgeschaald naar grip 1. Het gebouw wordt ontruimd.

3 uur geleden
De Mos ontkent niet-Nederlandssprekende flyeraars in te huren

TILBURG (ANP) - Richard de Mos van Hart voor Den Haag ontkent mensen in te huren om te flyeren. "Dat is klip-en-klare onzin", zei hij na afloop van het NOS-slotdebat in LocHal in Tilburg in reactie op een video van het linkse platform Left Laser waarin wordt gesuggereerd dat De Mos Bulgaren betaalt voor campagnewerkzaamheden. In de video is te zien dat mensen die geen Nederlands spreken, flyeren voor de partij van De Mos. In het partijprogramma van Hart voor Den Haag staat onder meer de wens om immigranten uit te sluiten van bijstand als ze weigeren Nederlands te leren.

5 uur geleden
Eerste stembureaus openen om middernacht

DEN HAAG (ANP) - Over een uur gaan de eerste stembureaus open. Vanaf 00.00 uur kunnen kiezers hun stem voor de gemeenteraadsverkiezingen onder meer uitbrengen in Arnhem, Den Haag en Zwolle. Vanaf 07.30 uur gaan de meeste andere stemlokalen open, al wijken de openingstijden op sommige locaties af.

7 uur geleden