Van der Plas spreekt niet op protest: FDF nam te weinig afstand
DEN HAAG (ANP) - BBB-leider Caroline van der Plas gaat boerenactievoerders die op aandringen van Farmers Defence Force (FDF) naar Den Haag zijn gekomen, niet toespreken. FDF heeft volgens de politica "niet specifiek genoeg afstand genomen van de bedreigingen en intimidatie van CDA-Kamerleden en het rondsturen van nummers", meldt zij op Twitter.
Het protest vindt plaats op het Malieveld, tijdens een belangrijk debat over het geklapte landbouwoverleg. FDF riep de afgelopen tijd op om CDA'ers te bellen en ze aan te sporen "de stekker uit het kabinet" te trekken. De avond voor het debat werden de nummers van verschillende CDA-politici gepubliceerd op sociale media. Dat leek uit FDF-hoek te komen, hoewel de actieclub dat zelf ontkent. Maar FDF-voorman Mark van den Oever nam er volgens Van der Plas te weinig afstand van.
"Mijn strijd voor de boeren zet ik vandaag voort in de Kamer. Boeren die op de tribune willen meekijken, kunnen dat gewoon doen." Met die boeren wil ze wel één op één in gesprek, aldus de BBB-voorvrouw.
Politici van PVV en FVD en Kamerlid Wybren van Haga gaan wel naar het protest. Eerder kondigde SGP-Kamerlid Roelof Bisschop aan verstek te laten gaan om dezelfde reden als Van der Plas.
Meer uit Binnenland
DUBAI (ANP) - Door de situatie in het Midden-Oosten vliegt KLM ook zondag niet van Dubai naar Nederland, laat de luchtvaartmaatschappij weten. De vlucht werd zaterdag al afgelast vanwege de aanvallen op Iran.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft reisadviezen van nog vijf landen in de buurt van Iran aangescherpt. Het reisadvies voor heel Bahrein, Jordanië, Koeweit en Qatar is nu oranje, wat betekent dat wordt aanbevolen hier alleen naartoe te reizen als het noodzakelijk is.
11 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - De gedetineerde die een gevangenisbewaarster zaterdagmiddag in de penitentiaire inrichting in Heerhugowaard stak, verwondde haar met een scherpe scherf van een bord in haar nek en gezicht. Daarna gijzelde hij haar. Nadat de verdachte onder controle was, is de vrouw naar het ziekenhuis gebracht.
12 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Ook zondag zendt de NOS extra journaals uit in verband met de ontwikkelingen in en rondom Iran. In de ochtend is ieder uur een kort NOS Journaal te zien van vijf minuten, laat de omroep weten.
13 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - In de gevangenis in Heerhugowaard is zaterdagmiddag een steekincident en daarna een gijzeling door een gedetineerde geweest. Dat laat de politie weten. Het gevaar is inmiddels voorbij; de gedetineerde is onder controle, aldus de politie.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een negatief reisadvies gegeven voor Irak, Israël, Libanon en de Palestijnse gebieden. In die landen of gebieden geldt nu de kleurcode rood, omdat het er te gevaarlijk is. "Wat uw situatie ook is, reis er niet heen," aldus het ministerie.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De demonstratie in Den Haag tegen het Iraanse regime is veranderd in een feest nadat er zaterdagmiddag steeds meer berichten kwamen dat ayatollah Ali Khamenei bij een van de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten is gedood. Dat nieuws verspreidde zich snel op het Malieveld, zag een ANP-verslaggever. De mensen waren uitzinnig van blijdschap en vielen elkaar emotioneel in de armen.
14 uur geleden