Van der Plas over vertrek Statenleden: leer hoe politiek werkt
DEN HAAG (ANP) - BBB-leider Caroline van der Plas vindt het vertrek van twee Zeeuwse Statenleden van haar partij jammer, zegt ze tegen het ANP. Het is al de vierde provincie waar dit jaar BBB'ers uit hun fractie stappen. "Het is hun keuze", aldus Van der Plas. "Ik zou zeggen: geef het de tijd en leer ook echt hoe politiek werkt."
Van der Plas: "Kijk, ik moet hier soms ook dingen doen die ik niet leuk vind. Ja, als ik bij elke nare beslissing zou zeggen ik stap op, dan kunnen we allemaal een uittocht hebben."
De twee Statenleden, Mascha Boone en Jody Vermeulen, maakten woensdag bekend dat ze zonder de BBB verdergaan. Ze vinden dat belangen van boeren "niet meer voorop" staan. Een kwestie over het draaien van de start-en-landingsbaan van het vliegveld Midden-Zeeland speelt daarbij mee. Eerder splitsten Statenleden uit Noord-Brabant, Overijssel en Limburg ook al af.
Fatsoen
Van der Plas vindt het vervelend dat ze het vertrek van de Zeeuwse politici via de media moest horen. "Het is wel een beetje een kwestie van fatsoen om ons even op de hoogte te stellen." Toch hoopt ze te blijven samenwerken met de afzwaaiers.
De BBB was vorig jaar in elke provincie de grootste partij, en had veel moeite gestoken in een grondige selectie van de kandidaten en hun voorbereiding op de provinciale politiek. De bedoeling was om het lot van Forum voor Democratie te vermijden, dat na een grote winst in 2019 gestaag afbrokkelde. "Ik denk dat de voorbereiding heel goed is geweest", zegt Van der Plas nu, maar ze wil ook "nog strakker erop letten van: weet wat je gebeurt in de politiek?"
Realiteit
"We hebben natuurlijk in heel veel Staten veel meer zetels gehaald dan verwacht", zegt de BBB-leider. "Dus de mensen die wat lager op de lijst staan, dat waren mensen die eigenlijk niet eens hadden verwacht dat ze in de Staten zouden komen, en die hadden misschien een wat hoger verwachtingspatroon."
Jammer, herhaalt Van der Plas over de afsplitsingen. "Maar de politieke realiteit is soms anders dan dat mensen verwachten." Soms is het nodig om iets in te leveren om iets anders juist wel voor elkaar te krijgen. "En mensen die heel weinig politieke ervaring hebben, die snappen dat vaak niet."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Senator Paul van Meenen (D66) wil mogelijke bezuinigingen op onderwijs tegenhouden, als het zover komt. "U kunt me altijd wakker maken als iemand dreigt op onderwijs te bezuinigen", zei hij tijdens de Algemene Politieke Beschouwingen in de Eerste Kamer.
15 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De BBB steunt ook in de Eerste Kamer de begroting van het kabinet niet als de stikstofplannen niet worden aangepast. Fractievoorzitter Ilona Lagas herhaalde daarmee wat partijleider Henk Vermeer eerder in de Tweede Kamer zei.
51 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Wat het kabinet sinds de start in februari heeft laten zien, is "een waardeloze vertoning", vindt PRO-fractievoorzitter in de Eerste Kamer Paul Rosenmöller. Volgens hem is het kabinet vooral met zichzelf bezig "in een eindeloos proces om tot een meerderheid te komen".
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Openbaar vervoer en onder meer leerlingenvervoer moeten worden gecombineerd in regio's waar bereikbaarheid achteruitgaat. Staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur, CDA) wil op die manier van openbaar vervoer naar 'publieke mobiliteit' die de hele dag voor iedereen te boeken is, schrijft ze in een Kamerbrief.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Kinderen op de basis- en middelbare school zouden hun telefoon ook niet mee mogen nemen naar het schoolplein of de aula in de pauze. Dat is een van de maatregelen die het kabinet voorstelt op het gebied van kinderen in de onlinewereld.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Tweede Kamervoorzitter Thom van Campen wil woensdagochtend ministers naar het parlement roepen, omdat er nog een stapel onbeantwoorde schriftelijke vragen ligt. Er komt een extra vragenuur, om bewindspersonen te motiveren om in het vervolg "slechts in uitzonderlijke en uitlegbare situaties" de deadline te overschrijden.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - SGP en JA21 hebben hun wetsvoorstel om versterkte gebedsoproepen te verbieden ingediend bij de Tweede Kamer. De partijen zijn al langer bezig met zo'n verbod.
1 dag geleden