Van der Plas na vertrek Kamerlid: ik ben niet autoritair
DEN HAAG (ANP) - BBB-leider Caroline van der Plas weerspreekt beschuldigingen van vertrekkend partijgenoot Lilian Helder. Zij kondigde maandag aan haar zetel terug te geven, omdat zij overhoop ligt met haar partij. Volgens Helder bepaalt Van der Plas alles wat er in de partij gebeurt en hebben Kamerleden daar weinig tot niets tegenin te brengen. Van der Plas herkent zich daar niet in: "iedereen die mij kent weet dat ik niet autoritair of dictatoriaal ben".
Helder, eerder Kamerlid voor de PVV, kondigde onverwacht haar vertrek aan tijdens een Kamerdebat. Zij vond dat afspraken met de fractie niet waren nagekomen, bijvoorbeeld over de verdeling van de taken. Helder zegt dat ze niet langer mocht debatteren over de omvangrijke herziening van het Wetboek van Strafvordering, iets waar zij al veel tijd in had geïnvesteerd. Ook voelde zij zich niet gehoord bij de totstandkoming van het hoofdlijnenakkoord, en was er volgens haar weinig onderling vertrouwen in de fractie. Vooral door Van der Plas zouden "ad-hocbeslissingen" worden genomen.
De BBB-leider trekt zich dat niet aan, zegt ze dinsdag tegen verzamelde pers. "Ik weet dat ik niet zo ben. Maar als iemand vindt dat ik zo ben, wat kan ik daaraan dan doen? Dan vindt iemand dat. Dat is prima wat mij betreft."
Niet alleen vertrok Helder maandag, ook in de provincie Overijssel ging het slecht met de BBB: zes Statenleden verlieten de partij om een "onoverbrugbaar verschil", waarna de coalitie daar haar meerderheid verloor. Van der Plas erkent dat maandag een "klotedag" was.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Toekomstig minister van Defensie, Dilan Yeşilgöz, hoopt dat er meer erkenning komt voor de strijdkrachten. "Ik hoop wel, vooral, dat we met elkaar onze militairen veel meer gaan waarderen en gaan eren", zei de VVD'er donderdag na een gesprek met formateur Rob Jetten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De 41-jarige Eelco Eerenberg wordt de nieuwe staatssecretaris van Financiën namens D66, meldt de partij. Nathalie van Berkel zou eigenlijk deze functie krijgen. Maar zij zag hier maandag van af, nadat meerdere media hadden geschreven over onjuistheden in haar cv. Later maakte Van Berkel ook bekend de Tweede Kamer te verlaten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Silvio Erkens (VVD) snapt de weifeling in de agrarische sector over zijn benoeming tot staatssecretaris van Landbouw. "Volgens mij is het aan mij om het tegendeel te bewijzen. Maar ik snap het scepticisme", zei hij donderdag voor aanvang van zijn gesprek met formateur Rob Jetten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Aankomend premier Rob Jetten (D66) vindt het "spijtig" dat Nathalie van Berkel, tot maandag beoogd staatssecretaris Financiën, zich heeft teruggetrokken. Van Berkel vermeldde studies op haar cv die ze niet had gedaan of niet had afgemaakt. Toen bleek dat zij daarover gelogen had, trok zij zich eerst terug als beoogd staatssecretaris en een dag later als Kamerlid.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nieuwe steden bouwen "zal moeten" om de woningnood op te lossen, vindt aankomend minister Elanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting, D66). "We moeten dat niet uitsluiten. We moeten iedereen een thuis geven. Dat is echt heel erg belangrijk", zei ze na haar kennismakingsgesprek met beoogd premier Rob Jetten.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rianne Letschert wil zich in het begin van haar ministerschap vooral richten op de cultuursector en op media, om die onderwerpen snel in de vingers te krijgen. De voormalige informateur wordt minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap namens D66. "Op beleidsterreinen zit ik er helemaal middenin", zei de voormalige bestuursvoorzitter van de Universiteit Maastricht over het hoger onderwijs en onderzoek.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bereikbaarheid van nieuwe woningen, goed openbaar vervoer en milieubeleid zijn de drie prioriteiten voor Annet Bertram wanneer ze in het nieuwe kabinet aan de slag gaat als staatssecretaris van Infrastructuur en Waterstaat. Dat zei de kersverse CDA'er na haar kennismakingsgesprek met beoogd premier Rob Jetten. Ze somde daarmee min of meer haar hele aankomende takenpakket op.
23 uur geleden