Van der Plas: moslimgemeenschap te stil na aanvallen Amsterdam
DEN HAAG (ANP) - BBB-leider Caroline van der Plas vindt dat de islamitische gemeenschap te stil is na de aanvallen op Israëlische voetbalsupporters in Amsterdam. Zij had gewild dat leiders van moslimorganisaties zich hadden uitgesproken tegen het geweld.
"Waar ik naar op zoek ben, zijn duidelijke uitspraken van imams, van moslimorganisaties, die onderkennen: dit geweld komt bij een deel van onze gemeenschap voor en we gaan het hard aanpakken." Van der Plas sluit zich hiermee aan bij PVV-leider Geert Wilders, die ook de gemeenschap oproept zich meer uit te spreken. Tegelijkertijd wilde hij pas met moslimleiders in gesprek "nadat we het tuig keihard hebben aangepakt".
DENK-leider Stephan van Baarle vindt dat Van der Plas met haar uitspraken de hele islamitische gemeenschap verantwoordelijk houdt voor de aanvallen. "Hiermee zet ze collectief moslims in het verdachtenbankje."
Dinsdag spraken verschillende islamitische organisaties in Amsterdam hun steun uit voor burgemeester Femke Halsema. De Stichting Al Houda, Moskee Alert, Raad van Marokkaanse Moskeeën, Dappere Dames en Moskee Taqwa noemden Amsterdam het toneel van "haat en zelfs genocidale uitingen, wat diepe wonden heeft achtergelaten". Volgens hen staat de verbinding in Nederland onder druk, en voeden Haagse politici het wantrouwen jegens moslims.
Meer uit Binnenland
THE BOTTOM (ANP) - Het team van het Nederlandse Urban Search and Rescue (USAR) arriveert waarschijnlijk zondagmiddag op het eiland Saba om mee te helpen in de zoektocht naar de vermiste Nederlandse wandelaar. Het gaat om elf mensen en negen speurhonden, zo werd eerder al bekendgemaakt.
55 minuten geledenAMELAND (ANP) - Een groep van 28 wadlopers en vier gidsen is zondagochtend veilig aan land gebracht nadat ze op het wad bij Ameland in de problemen waren gekomen. Rond 08.30 uur zijn de laatste acht mensen aan boord van een reddingsboot gebracht en naar Ameland gevaren.
2 uur geledenAMELAND (ANP) - Een groep van 34 wadlopers wordt zondagochtend met reddingsboten en een helikopter van het wad bij Ameland gehaald. Volgens de veiligheidsregio was het gezelschap in problemen gekomen en waren de hulpdiensten gewaarschuwd.
2 uur geledenWENEN (ANP) - De Vlaamse omroep VRT wil dat de omroepen die zijn aangesloten bij de European Broadcasting Union (EBU) gaan stemmen over welke landen mogen meedoen aan het Eurovisie Songfestival. Ook wil de Vlaamse zender een duidelijke stellingname tegen oorlog en geweld. Als dat niet gebeurt, stuurt België volgend jaar geen kandidaat.
13 uur geledenVICTORIA (ANP) - Een Canadese opvarende van het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus. Dat meldt omroep CBC op basis van een Canadese gezondheidsfunctionaris.
14 uur geledenBARENDRECHT (ANP) - Demonstranten van de groep Geef Tegengas hebben zaterdag opnieuw een spoorlijn in het havengebied van Rotterdam geblokkeerd. Het is de achtste dag op rij dat dit gebeurt. Goederentreinen kunnen daardoor niet van en naar de haven rijden.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In enkele steden wordt zaterdagmiddag onder de noemer Nationaal Protest geprotesteerd tegen onder meer asielopvang en bezuinigingen op de zorg. De organisatie zei vooraf uit te gaan van een vreedzame en massale demonstratie. De actie was aangekondigd in negen steden. Hier en daar zijn ook mensen de straat opgegaan om een tegengeluid te laten horen.
21 uur geleden