Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Plas: moslimgemeenschap te stil na aanvallen Amsterdam

Van der Plas: moslimgemeenschap te stil na aanvallen Amsterdam

DEN HAAG (ANP) - BBB-leider Caroline van der Plas vindt dat de islamitische gemeenschap te stil is na de aanvallen op Israëlische voetbalsupporters in Amsterdam. Zij had gewild dat leiders van moslimorganisaties zich hadden uitgesproken tegen het geweld.

"Waar ik naar op zoek ben, zijn duidelijke uitspraken van imams, van moslimorganisaties, die onderkennen: dit geweld komt bij een deel van onze gemeenschap voor en we gaan het hard aanpakken." Van der Plas sluit zich hiermee aan bij PVV-leider Geert Wilders, die ook de gemeenschap oproept zich meer uit te spreken. Tegelijkertijd wilde hij pas met moslimleiders in gesprek "nadat we het tuig keihard hebben aangepakt".

DENK-leider Stephan van Baarle vindt dat Van der Plas met haar uitspraken de hele islamitische gemeenschap verantwoordelijk houdt voor de aanvallen. "Hiermee zet ze collectief moslims in het verdachtenbankje."

Dinsdag spraken verschillende islamitische organisaties in Amsterdam hun steun uit voor burgemeester Femke Halsema. De Stichting Al Houda, Moskee Alert, Raad van Marokkaanse Moskeeën, Dappere Dames en Moskee Taqwa noemden Amsterdam het toneel van "haat en zelfs genocidale uitingen, wat diepe wonden heeft achtergelaten". Volgens hen staat de verbinding in Nederland onder druk, en voeden Haagse politici het wantrouwen jegens moslims.

Meer uit Binnenland

Moeder verdacht van doodsteken dochter (14) in Blerick

MAASTRICHT (ANP) - De twee verdachten die maandag werden opgepakt voor betrokkenheid bij het doodsteken van een meisje (14) in Blerick, zijn haar ouders. De moeder zou de dodelijke steekwonden hebben toegebracht. Het OM verdenkt haar van moord dan wel doodslag. De vrouw blijft veertien dagen langer vast.

4 uur geleden
Aantal grote storingen op het spoor loopt op

UTRECHT (ANP) - Op het Nederlandse spoor vonden vorig jaar 586 ernstige verstoringen plaats, meldt ProRail in zijn jaarverslag. De spoorbeheerder waarschuwde in november al dat afspraken met het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat wat betreft het aantal grote storingen in 2025 niet gehaald zouden worden.

7 uur geleden
Vitens heeft moeite om iedereen van drinkwater te voorzien

ZWOLLE (ANP) - Vitens heeft steeds meer moeite om iedereen van drinkwater te voorzien. Terwijl Nederlanders afgelopen jaar gemiddeld iets minder drinkwater verbruikten, verwacht het grootste drinkwaterbedrijf van Nederland tekorten in de drinkwatervoorziening.

8 uur geleden
Zorgen bij AIVD over toename geradicaliseerde jongeren

ZOETERMEER (ANP) - De Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD) maakt zich zorgen over de toename van het aantal jongeren dat radicaliseert. "Ze radicaliseren online, vormen een terroristische dreiging vanwege hun jihadistische of rechts-terroristische denkbeelden, of worden ingezet door statelijke actoren", aldus AIVD-baas Simone Smit. De dienst presenteert donderdag het jaarverslag over 2025.

8 uur geleden
AIVD: Rusland steeds aanvallender, China bouwt eigen wereldorde

ZOETERMEER (ANP) - Rusland stelt zich steeds aanvallender op tegen Europese landen. De oorlog in Oekraïne is daar slechts een onderdeel van. Ook als die eindigt, zal de confrontatie voortduren. Dat stelt de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD) donderdag in het jaarverslag van 2025. In dat jaar is ook de Chinese dreiging tegen Nederland en andere westerse landen verbreed en verdiept.

8 uur geleden
AIVD slaat vaker alarm over risicovolle personen en organisaties

ZOETERMEER (ANP) - De AIVD heeft vorig jaar veel meer waarschuwingen over gevaarlijke personen of organisaties gedeeld dan in voorafgaande jaren. In 2025 werden zogeheten ambtsberichten 93 keer gedeeld met instanties zoals de politie of gemeenten, tegenover 73 een jaar eerder. Deze cijfers komen uit het jaarverslag 2025, dat de AIVD donderdag presenteert.

8 uur geleden
AIVD: Ongekend dreigingsbeeld, nationale veiligheid onder druk

ZOETERMEER (ANP) - In de tachtig jaar dat de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD) en zijn voorlopers bestaan, was het nationale dreigingsbeeld nog nooit zo ernstig als nu. De nationale veiligheid staat van veel verschillende kanten "langdurig onder druk", stelt AIVD-directeur Simone Smit donderdag op basis van het jaarverslag van afgelopen jaar. Er is sprake van "een veelvoud aan dreigingen die met elkaar samenhangen".

8 uur geleden