Van der Plas: Mona Keijzer wel degelijk premierskandidaat BBB
DEN HAAG (ANP) - Oud-CDA'er Mona Keijzer is wel degelijk de premierskandidaat van BBB. Als de partij niet de grootste wordt, maar wel gaat meeregeren is Keijzer de vicepremier van de partij, bevestigt BBB-voorvrouw Caroline van der Plas. Daags nadat Van der Plas Keijzer als premierskandidaat had gepresenteerd, maakte Van der Plas terugtrekkende bewegingen.
Eind augustus kreeg de pers een uitnodiging van BBB voor 1 september, waarop stond dat BBB dan de premierskandidaat zou presenteren. Dat gebeurde ook. Een paar dagen later nuanceerde Van der Plas tot verbazing van onder meer de media die kandidatuur in het tv-programma Humberto. "Wij hebben Mona Keijzer gepresenteerd als de nummer 2 van de Kamerlijst", zei Van der Plas toen.
In De Telegraaf zegt Van der Plas zaterdag dat Keijzer "onze premierskandidaat" is, en vicepremier voor het geval BBB niet de grootste wordt.
Merkwaardig
Volgens Van der Plas heeft ze "al heel vaak gezegd" dat Keijzer de premierskandidaat is, zegt ze in een telefonische toelichting. Ze vindt het merkwaardig dat hierover weer vragen worden gesteld. "Ze is gepresenteerd als onze premierskandidaat, maar staat in eerste instantie op nummer 2. Als we worden gevraagd om een premier te leveren, dan is Mona onze kandidaat."
Ze voegt daar aan toe dat het geen premiersverkiezingen zijn, maar verkiezingen voor de Tweede Kamer.
BBB staat nu op 11 zetels in de laatste peiling van I&O Research.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het bestuur van BBB "betreurt" dat een brief waarin een groep prominente leden zorgen uitte over de gang van zaken binnen de partij, "in de media is beland". Dat laat secretaris Ronne Smolders in een verklaring weten. In de brief spraken enkele tientallen leden, onder wie senatoren en oud-bewindspersonen, hun ongenoegen uit over het vertrek van Mona Keijzer, nadat zij gepasseerd was als opvolger van partijleider Caroline van der Plas.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten (D66) ziet nog geen aanleiding om de belasting op brandstof te verlagen. In het televisieprogramma Nieuwsuur zei de premier dat hij de stijgende prijzen voor benzine en diesel wel in de gaten houdt.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor echte gelijkheid tussen mannen en vrouwen moet er nog veel gebeuren, zegt minister-president Rob Jetten (D66). In een video op X staat hij stil bij Internationale Vrouwendag en hij roept "juist ook de mannen" op dat ook te doen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De wens van de Tweede Kamer om verliezen uit sparen en beleggen te verrekenen met inkomsten uit eerdere jaren, kost in de eerste vijf jaar 3,4 miljard euro. Dat schrijft staatssecretaris Eelco Eerenberg (Financiƫn, D66) in een Kamerbrief. Een motie die hierom vroeg, werd vorige week aangenomen met steun van coalitiepartij VVD.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Kabinetsleden herhalen dat opnieuw gas winnen uit het Groningenveld niet gaat gebeuren. Ministers Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken), Stientje van Veldhoven (Klimaat) en Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) zijn daar vrijdagochtend eensgezind over. "We gaan Groningen sluiten zoals gepland," zegt Van Veldhoven.
3 dagen geledenGRONINGEN (ANP) - Het aantal Nederlanders dat lid is van een politieke partij is met 448.100 leden voor het eerst hoger dan in 1982. Dat meldt het Documentatiecentrum Nederlandse Politieke Partijen (DNPP) van de Rijksuniversiteit Groningen op basis van een jaarlijkse rondvraag. In 2025 kwamen er 57.000 nieuwe leden bij, een groei van bijna 15 procent.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft de "emotie die gepaard zou gaan met het doorbreken van een afspraak uit het pensioenakkoord" onderschat. Dat heeft minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) gezegd in Pauw & De Wit. "Dat hebben we niet helemaal goed ingeschat. En daar ben ik wel van geschrokken."
3 dagen geleden